Porođaj kod kuće

Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Porođaj kod kuće

Post Postao/la Max »

@Ariel

I ja sam imao divno iskustvo u trudnoci
:keke
3
3 slika
I say what I think, I think what I say
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5557
Postovi: 3408
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Porođaj kod kuće

Post Postao/la radostan dan »

kad se samo sjetim, koliko puta sam se porodio u kući...
kad se otac vrati sa kući sa roditeljskog, kad se ja vratim kući pijan...
pa sad kad čekam dijete da se vrati kući iz grada...
a sve bez anestezije i babica.
atrofirala mi skroz, očiju mi...
2
2 slika
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15023
Postovi: 9436
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Porođaj kod kuće

Post Postao/la Polaris »

@Iskra nije valjda da u vojnoj moras traziti da se prirodno porodis bez ono da te induciraju, ono da ti daju nesto da ubrza porod. Prica mi nova kolegica ona kad se poradjala sa njom u sobi bilo jos trudnica i svakoj dali to nesto da ubrza proces i ona nije htjela rekla nece i onda je odveli u drugu sobu. Porodila se i bez toga sto ubrzava sve. Meni sad nije jasno zasto se to daje? Jel zaista uvijek potrebno. Eto i njoj su htjeli to dati i eto opet se i bez toga porodila bez ikakvih problema? Jel to doktori daju sto je zaista potrebno ili sto im se zuri?
0
Zadnja izmjena: Polaris, dana/u 29 sep 2021, 08:52, ukupno mijenjano 1 put.
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15023
Postovi: 9436
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Porođaj kod kuće

Post Postao/la Polaris »

Evo me interesuje.. izgleda jeste tacno
0
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15023
Postovi: 9436
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Porođaj kod kuće

Post Postao/la Polaris »

Drip - na to sam mislila.. zasto se to daje onda kad i nije potrebno?
0
Avatar
Max
PRObehar
PRObehar
Reactions: 23533
Postovi: 16631
Pridružen/a: 23 jul 2020, 10:35

Re: Porođaj kod kuće

Post Postao/la Max »

Polaris je napisao/la: 28 sep 2021, 19:48 @Iskra nije valjda da u vojnoj moras traziti da se prirodno porodis bez ono da te induciraju, ono da ti daju nesto da ubrza porod. Prica mi nova kolegica ona kad se poradjala sa njom u sobi bilo jos trudnica i svakoj dali to nesto da ubrza proces i ona nije htjela rekla nece i onda je odveli u drugu sobu. Porodila se i bez toga sto ubrzava sve. Meni sad nije jasno zasto se to daje? Jel zaista uvijek potrebno. Eto i njoj su htjeli to dati i eto opet se i bez toga porodila bez ikakvih problema? Jel to doktori daju sto je zaista potrebno ili sto im se zuri?
Ja koliko znam mojoj hanumi (2xSarajevo i 1xZenica)

nisu ništa davali, sve je išlo prirodno...

Možda je to sada nešto friško...
1
1 slika
I say what I think, I think what I say
Polaris
PRObehar
PRObehar
Reactions: 15023
Postovi: 9436
Pridružen/a: 20 sep 2020, 19:36

Re: Porođaj kod kuće

Post Postao/la Polaris »

Max je napisao/la: 29 sep 2021, 08:55
Polaris je napisao/la: 28 sep 2021, 19:48 @Iskra nije valjda da u vojnoj moras traziti da se prirodno porodis bez ono da te induciraju, ono da ti daju nesto da ubrza porod. Prica mi nova kolegica ona kad se poradjala sa njom u sobi bilo jos trudnica i svakoj dali to nesto da ubrza proces i ona nije htjela rekla nece i onda je odveli u drugu sobu. Porodila se i bez toga sto ubrzava sve. Meni sad nije jasno zasto se to daje? Jel zaista uvijek potrebno. Eto i njoj su htjeli to dati i eto opet se i bez toga porodila bez ikakvih problema? Jel to doktori daju sto je zaista potrebno ili sto im se zuri?
Ja koliko znam mojoj hanumi (2xSarajevo i 1xZenica)

nisu ništa davali, sve je išlo prirodno...

Možda je to sada nešto friško...
Kaze ona da su bas svakoj zeni u sobi dali drip. I kaze da je ona morala neki papir potpisati da nece da primi drip.
To je bilo prije 3 godine
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Porođaj kod kuće

Post Postao/la Iskra »

Polaris je napisao/la: 29 sep 2021, 08:51 Drip - na to sam mislila.. zasto se to daje onda kad i nije potrebno?
Odg brzo
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Porođaj kod kuće

Post Postao/la Iskra »

Polaris je napisao/la: 28 sep 2021, 19:48 @Iskra nije valjda da u vojnoj moras traziti da se prirodno porodis bez ono da te induciraju, ono da ti daju nesto da ubrza porod. Prica mi nova kolegica ona kad se poradjala sa njom u sobi bilo jos trudnica i svakoj dali to nesto da ubrza proces i ona nije htjela rekla nece i onda je odveli u drugu sobu. Porodila se i bez toga sto ubrzava sve. Meni sad nije jasno zasto se to daje? Jel zaista uvijek potrebno. Eto i njoj su htjeli to dati i eto opet se i bez toga porodila bez ikakvih problema? Jel to doktori daju sto je zaista potrebno ili sto im se zuri?
Pa vidi, ja.prvo ne vjerujem da bi bilo koji lijecnik iz bilo kojeg drugog razloga, ubrzavao porod , osim samo i samo ukoliko to nije u interesu nerodjenog ceda i porodilje. Drip je u stvari oksitocin, i daje se iv metodom a radi izazivanje kontrakcije, pri čemu se vodi račun o dozi, i nastoji se izazvati 3-4 kontrakcije na 10 minuta sto je ekvivalent prirodnom neinduciranom tijeku poroda. Drip se koristi samo kada je već prošao termin poroda te postoje indikacije da je posteljica zastarjela i funkcionalno neaktivna ili kad je u pitanju zamucenost plodne vode.

E sad, da li je to učestalo.pojava induciranja poroda džipom ja zaista ne znam
I hvala.na pitanju, malo sam osvjeuola mozak! :ok
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Reproduktivno zdravlje, i ginekologija”