Erekcijska disfunkcija

Da li ste se susreli s ovim problemom i koliko cesto?

Možeš izabrati: 1 opciju.

 
 
Rezultati

Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Erekcijska disfunkcija

Post Postao/la Iskra »

Erekcijska disfunkcija u muškarca, koja se katkada naziva i impotencija, definira se kao konzistentna poteškoća u postizanju i/ili održavanju erekcije dovoljne za obavljanje spolnog akta.
Mnogi muškarci katkada ili privremeno imaju poteškoća s erekcijom, no to ne mora uvijek značiti da će erekcijska disfunkcija postati kronični problem. Da bi se poteškoća proglasila erekcijskom disfunkcijom, mora se događati redovito. Ne mora se događati svaki puta kada muškarac želi spolni odnos, no mora se s vremenom ponavljati.
Erekcijska disfunkcija u muškarca tijesno je povezana s ostalim medicinskim stanjima. Zapravo, ona je obično simptom drugog medicinskog stanja u podlozi.

Stupnjevi erekcijske disfunkcije

Erekcijska se disfunkcija u različitih muškaraca može javiti u različitom stupnju. Liječnici općenito erekcijsku disfunkciju razvrstavaju u niže navedene kategorije:

Nema erekcijske disfunkcije - Sposobnost postizanja i održavanja erekcije nije umanjena erekcijskom disfunkcijom.

Blaga erekcijska disfunkcija - Sposobnost postizanja i održavanja erekcije blago je smanjena. Muškarci s blagom erekcijskom disfunkcijom u tipičnom slučaju navode da su samo povremeno zadovoljni svojim seksualnim sposobnostima.

Umjerena erekcijska disfunkcija - Sposobnost postizanja i održavanja erekcije umjereno je smanjena. Muškarci s umjerenom erekcijskom disfunkcijom rijetko su zadovoljni svojim seksualnim sposobnostima. Većina muškaraca s erekcijskom disfunkcijom pati upravo od umjerene erekcijske disfunkcije.

Teška erekcijska disfunkcija - Sposobnost postizanja i održavanja erekcije jako je smanjena. Muškarci s teškom erekcijskom disfunkcijom rijetko su zadovoljni ili uopće nisu zadovoljni svojim seksualnim sposobnostima.
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Erekcijska disfunkcija

Post Postao/la Socrates »

Trebala si dodat' u Anketu opciju "Gluho bilo, to se pravim muskarcinama poput mene ne desava".
3
3 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Erekcijska disfunkcija

Post Postao/la Hannibal »

glasao sam 😊
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Erekcijska disfunkcija

Post Postao/la Atomic »

Ovdje treba anoimne komentare 😁
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Erekcijska disfunkcija

Post Postao/la Iskra »

Pa.anketa je anonimna, a smatram da muskarci ne treba da budu zakinuti na temi Reproduktivno zdravlje..osim toga, pretpostavke su da ce do 2025 u svijetu 332 miliona muskaraca patiti od erektilne disfunkcije.
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Erekcijska disfunkcija

Post Postao/la Iskra »

Kako se postiže erekcija



Kada vidimo, čujemo ili osjetimo nešto što nas "seksualno stimulira", naš mozak odašilje signale koji izazivaju opuštanje mišića u penisu. Kada se to dogodi, dvije cjevaste strukture koje se protežu duž penisa (nazivaju se šupljikavim tijelima ili latinski corpora cavernosa) napune se krvlju. Penis se širi i ukrućuje. 
Pri svom širenju, šupljikava tijela pritišću i vene koje odvode krv iz penisa. Tako se krv zadržava u šupljikavim tijelima i penis ostaje ukrućen. 
Važno je razumjeti ulogu protjecanja krvi u postizanju i održavanju erekcije. U mnogim slučajevima erekcijsku disfunkciju uzrokuju druga medicinska stanja koja mogu ograničiti protjecanje krvi kroz Vaše tijelo – uključivši penis.
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Erekcijska disfunkcija

Post Postao/la Iskra »

Primarna erekcijska disfunkcija (muškarac nikad nije bio sposoban postići i održati erekciju) je rijetka i gotovo uvijek se dešava iz psiholoških razloga, a rijetko zbog bioloških čimbenika (npr. niska razina testosterona).

Sekundarna erekcijska disfunkcija javlja se u muškaraca koji su mogli ranije postići erekciju, ali sada to više ne mogu. Više od 80 posto slučajeva sekundarne erekcijske disfunkcije je organske etiologije.

Glavni uzroci erekcijske disfunkcije su  druga medicinska stanja, lijekovi ili navike koje utječu na protjecanje krvi. Neka od tih medicinskih stanja češće se javljaju u starijih muškaraca – no dob sama po sebi nije uzrokom erekcijske disfunkcije.

Erekcijsku disfunkciju može prouzročiti svaki poremećaj koji utječe na fizički slijed zbivanja koja vode k erekciji – napose bilo koji poremećaj koji utječe na dotjecanje krvi u penis tijekom seksualne stimulacije. Među medicinska stanja često povezana s erekcijskom disfunkcijom ubrajaju se:

povišeni krvni tlak;bolest srca, koja se često naziva i "kardiovaskularna" bolest;povišena razina kolesterola u krvi;dijabetes;depresija.

Stanja poput dijabetesa, bolesti srca i povišenog krvnog tlaka ograničavaju protjecanje krvi i uzrokuju oštećenja krvnih žila, živaca, glatkih mišića i vezivnog tkiva, koji sudjeluju u postizanju i održavanju erekcije.
0
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Erekcijska disfunkcija

Post Postao/la Atomic »

Imao bih stogod napisati,ali ne smijem 😂
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Erekcijska disfunkcija

Post Postao/la Iskra »

Atomic je napisao/la: 13 feb 2021, 23:24 Imao bih stogod napisati,ali ne smijem 😂
Ma.ja sramota.

:malagani
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Erekcijska disfunkcija

Post Postao/la Socrates »

Ja dosad nisam iskusio, al' ako se desi, bogami cu rokat' Viagru like there's no tomorrow.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Erekcijska disfunkcija

Post Postao/la Atomic »

Iskra je napisao/la: 13 feb 2021, 23:26
Atomic je napisao/la: 13 feb 2021, 23:24 Imao bih stogod napisati,ali ne smijem 😂
Ma.ja sramota.

:malagani
To je to,meni se jednom doktor medicine puknuo smijati u lice kad sam krenuo pricati.
Samo me cudo zadrzalo da ga ne udarim.
Sreca,sad zenske vec godinama,da se pricati :cool
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Erekcijska disfunkcija

Post Postao/la Iskra »

Atomic je napisao/la: 13 feb 2021, 23:31
Iskra je napisao/la: 13 feb 2021, 23:26

Ma.ja sramota.

:malagani
To je to,meni se jednom doktor medicine puknuo smijati u lice kad sam krenuo pricati.
Samo me cudo zadrzalo da ga ne udarim.
Sreca,sad zenske vec godinama,da se pricati :cool
To je.medicinski "problem" kao.i svaki drugi, i samo nastojanje da se rijesi je vec pola uspjeha.
0
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Erekcijska disfunkcija

Post Postao/la Xeno »

U Bosni nemas kud' ni "po doktorima hodat"'. :valja
2
1 slika 1 slika
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Erekcijska disfunkcija

Post Postao/la Hannibal »

i sta preporucujete kao terapiju za ovaj problem
pitam za druga
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Erekcijska disfunkcija

Post Postao/la Iskra »

Hannibal je napisao/la: 14 feb 2021, 00:09 i sta preporucujete kao terapiju za ovaj problem
pitam za druga
Imate li erekcijsku disfunkciju ili mislite da je imate, upamtite da niste jedini. Milijuni muškaraca muče se istim mislima i osjećajima kao i Vi. Dobra je vijest da se u većini slučajeva nešto može učiniti i da postoje nove mogućnosti liječenja koje bi Vam mogle bolje odgovarati.

Čini li Vam se da je Vaš liječnik imao sluha za Vaše poteškoće i da je odgovorio na Vaša pitanja, te ako ste zadovoljni onime što Vam je preporučio, obavili ste svoje. No što ako niste?

Bude li Vam se činilo da liječnik nije imao sluha za Vaše poteškoće, kažite mu to. Budete li imali pitanja, tražite od njega odgovore. Ne budete li zadovoljni terapijom koju Vam preporuči, kažite mu to i pokušajte objasniti zašto niste zadovoljni ili što Vas brine. Upamtite, Vaš liječnik ne čita misli. On je stručnjak i na srcu mu leži skrb za Vaše zdravlje. Ako jasno izrazite svoje osjećaje i ono što Vas brine, pomoći ćete mu u obavljanju njegova posla, za što će Vam biti zahvalan.
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Erekcijska disfunkcija

Post Postao/la Ramzess »

Ja sam je imao pa sam tako i glasao.
I izborio se protiv nje. :dmr

Necete vjerovati, i to sa 22 godine ... tad sam shvatio da je vrlo bitno u borbi protiv erekcijske disfunkcije pronaci razlog iste. O cemu se kod mene radilo? Pa djevojka sa kojom sam se zabavljao je bila vegetarijanka i predlozila mi da to probam, i ja probao. I nije htio da se digne, tad ni sljedeci vikend ... nakon sto sam analizirao problem pripremio sam sebi telece kremenadle i rastavio je k'o beba zvecku, poslije je i ona pocla tamaniti cevape.
0
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Erekcijska disfunkcija

Post Postao/la Ramzess »

Gledao sam jednu emisiju o zdravoj ishrani sa dvadesetak kandidata kao testerima, i u ovom slucaju se radilo o osobama kojima se belegija nije digla najmanje zadnjih pet godina, a jedan lik nije imao erekciju duze od deset godina. Svi kandidati su trebali jesti pet cesnjeva bijelog luka dnevno i to je bilo sve ... jedino sto su morali uciniti ekstra je da svaki cesnjak prije konzumacije na zahtjev nutricioniste zgnjece, jer se po njegovim rijecima tek tada aktiviraju specificni enzimi u bijelom luku koji su nam potrebni, bez toga nema efekta. Od svih slucajeva svima je vracena erekcija sto su potvrdile ozarene supruge osim kod jednog slucaja kod kojeg su doktori posumnjali na drugi vid bolesti. Cak i onaj kojem se nije digao deset godina napokon ga je zakucao. :cool

Znaci - bijeli luk, prethodno cesnjeve pritisnuti da se nagnjece, pet komada dnevno ... :ok

slika
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Reproduktivno zdravlje, i ginekologija”