Pravilna prehrana u trudnoci

Avatar
Endzi
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 306
Postovi: 313
Pridružen/a: 27 mar 2021, 20:13

Pravilna prehrana u trudnoci

Post Postao/la Endzi »

Osim onog sto se propisuje po nutricionistickim tablicama, voljela bih dobiti poneki savjet,od vas koje ste prosle kroz trudnocu,kako ste se izborile sa porivima za nezdravom hranom, sta ste jele, koliko cega i da li ste se udebljale u dozvoljenim granicama.
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Pravilna prehrana u trudnoci

Post Postao/la Iskra »

Endzi je napisao/la: 06 apr 2021, 20:45 Osim onog sto se propisuje po nutricionistickim tablicama, voljela bih dobiti poneki savjet,od vas koje ste prosle kroz trudnocu,kako ste se izborile sa porivima za nezdravom hranom, sta ste jele, koliko cega i da li ste se udebljale u dozvoljenim granicama.
Evo @CocoMa je u liniji, @Lana da je tu mogla ti je dati par savjeta, ona je radjala dva puta ali fantasticnu liniju ima, pa vjerujem da se ni u trudnici a ni poslije nije udebljala.
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Pravilna prehrana u trudnoci

Post Postao/la Iskra »

@Nice try i ti umas super liniju. Mozes li podijeliti svoja iskustva o ishrani kad si bila trudna?
1
1 slika
Avatar
Nice try
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3404
Postovi: 1800
Pridružen/a: 13 dec 2020, 15:13

Re: Pravilna prehrana u trudnoci

Post Postao/la Nice try »

Hvala ti :cvijece

Ne znam šta bih rekla, ja inače volim sve jesti i onda jedem, jel' iz malih tanjirića, varam se :valja i tako, deveram svakako jer volim da lijepo izgledam :malagani

Što se tiče trudnoće i ishrane, jela sam većinom kuhanu domaću hranu, samo sam izbjegavala mesne prerađevine, konzervirano i slične nebuloze. Barem prva tri mjeseca trudnoće. Ostalo sve normalno, voće, povrće, to sve ionako jedem. Nisam pravila neki specijalni jelovnik već sam pravila uvijek svježe i smislena jela.
U prvoj trudnoci dobila sam 12 kg, izgubila ih za par mjeseci, u drugoj oko 15 kg, isto tako su brzo nestale, a u trećoj preko 20 kg. One su se istopile za nekih pola godine.
Moram naglasiti da sam svaki put dojila, radila sve oko bebe, samo uz pomoć muža i vjerovatno je to i najviše doprinjelo povratku vitkoj liniji.
Samo aktivnost i nema problema za višak kilograma.
2
2 slika
Avatar
Nice try
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3404
Postovi: 1800
Pridružen/a: 13 dec 2020, 15:13

Re: Pravilna prehrana u trudnoci

Post Postao/la Nice try »

Endzi je napisao/la: 06 apr 2021, 20:45 Osim onog sto se propisuje po nutricionistickim tablicama, voljela bih dobiti poneki savjet,od vas koje ste prosle kroz trudnocu,kako ste se izborile sa porivima za nezdravom hranom, sta ste jele, koliko cega i da li ste se udebljale u dozvoljenim granicama.
Priuštti sebi što želiš jesti. Nemoj se mnogo patiti ako ti se nešto jede.
Sam naziv "drugo stanje" dovoljno govori. Nismo tada baš svoje :D
0
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Pravilna prehrana u trudnoci

Post Postao/la CocoMa »

Ah..ja sam u tom periodu zivila od voca..posebno od grozda, narandzi I paradajza..puletinu smisliti nisam mogla..

Nisam se puno udebljala...sve je beba uzimala sebi.. tako nakon porođaja sam obukla odmah odjecu sto sam nosila I prije drugog stanja... :keke
2
2 slika
Avatar
Endzi
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 306
Postovi: 313
Pridružen/a: 27 mar 2021, 20:13

Re: Pravilna prehrana u trudnoci

Post Postao/la Endzi »

Nice try je napisao/la: 07 apr 2021, 16:02
Endzi je napisao/la: 06 apr 2021, 20:45 Osim onog sto se propisuje po nutricionistickim tablicama, voljela bih dobiti poneki savjet,od vas koje ste prosle kroz trudnocu,kako ste se izborile sa porivima za nezdravom hranom, sta ste jele, koliko cega i da li ste se udebljale u dozvoljenim granicama.
Priuštti sebi što želiš jesti. Nemoj se mnogo patiti ako ti se nešto jede.
Sam naziv "drugo stanje" dovoljno govori. Nismo tada baš svoje :D
Kruh, peciva, kifle ce mi biti problem, vec jesu.Plasi me sto nisam sita skoro nikad :D
0
Avatar
Endzi
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 306
Postovi: 313
Pridružen/a: 27 mar 2021, 20:13

Re: Pravilna prehrana u trudnoci

Post Postao/la Endzi »

Nice try je napisao/la: 07 apr 2021, 15:59 Hvala ti :cvijece

Ne znam šta bih rekla, ja inače volim sve jesti i onda jedem, jel' iz malih tanjirića, varam se :valja i tako, deveram svakako jer volim da lijepo izgledam :malagani

Što se tiče trudnoće i ishrane, jela sam većinom kuhanu domaću hranu, samo sam izbjegavala mesne prerađevine, konzervirano i slične nebuloze. Barem prva tri mjeseca trudnoće. Ostalo sve normalno, voće, povrće, to sve ionako jedem. Nisam pravila neki specijalni jelovnik već sam pravila uvijek svježe i smislena jela.
U prvoj trudnoci dobila sam 12 kg, izgubila ih za par mjeseci, u drugoj oko 15 kg, isto tako su brzo nestale, a u trećoj preko 20 kg. One su se istopile za nekih pola godine.
Moram naglasiti da sam svaki put dojila, radila sve oko bebe, samo uz pomoć muža i vjerovatno je to i najviše doprinjelo povratku vitkoj liniji.
Samo aktivnost i nema problema za višak kilograma.
Hvalana savjetima mnogo, ja cu se udebljati znam to.
0
Avatar
Endzi
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 306
Postovi: 313
Pridružen/a: 27 mar 2021, 20:13

Re: Pravilna prehrana u trudnoci

Post Postao/la Endzi »

CocoMa je napisao/la: 07 apr 2021, 16:32 Ah..ja sam u tom periodu zivila od voca..posebno od grozda, narandzi I paradajza..puletinu smisliti nisam mogla..

Nisam se puno udebljala...sve je beba uzimala sebi.. tako nakon porođaja sam obukla odmah odjecu sto sam nosila I prije drugog stanja... :keke
:thanks
0
Avatar
Dina
Queen's gambit
Queen's gambit
Reactions: 10471
Postovi: 6214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 00:35

Re: Pravilna prehrana u trudnoci

Post Postao/la Dina »

Endzi je napisao/la: 07 apr 2021, 19:30
Nice try je napisao/la: 07 apr 2021, 15:59 Hvala ti :cvijece

Ne znam šta bih rekla, ja inače volim sve jesti i onda jedem, jel' iz malih tanjirića, varam se :valja i tako, deveram svakako jer volim da lijepo izgledam :malagani

Što se tiče trudnoće i ishrane, jela sam većinom kuhanu domaću hranu, samo sam izbjegavala mesne prerađevine, konzervirano i slične nebuloze. Barem prva tri mjeseca trudnoće. Ostalo sve normalno, voće, povrće, to sve ionako jedem. Nisam pravila neki specijalni jelovnik već sam pravila uvijek svježe i smislena jela.
U prvoj trudnoci dobila sam 12 kg, izgubila ih za par mjeseci, u drugoj oko 15 kg, isto tako su brzo nestale, a u trećoj preko 20 kg. One su se istopile za nekih pola godine.
Moram naglasiti da sam svaki put dojila, radila sve oko bebe, samo uz pomoć muža i vjerovatno je to i najviše doprinjelo povratku vitkoj liniji.
Samo aktivnost i nema problema za višak kilograma.
Hvalana savjetima mnogo, ja cu se udebljati znam to.
Ma nema veze ako se udebljaš, bitno je da ne zadržiš kilograme :smoto
Ja sam zbog prisilnog mirovanja od par mjeseci dobila fino kilograma, ali nisam ni osjetila kako sam ih brzo izgubila :zbunj
Čim sam se počela normalno kretati, sve se vratilo u normalu :ok
Čak sam bila i premršava jedno vrijeme :face
0
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Avatar
Endzi
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 306
Postovi: 313
Pridružen/a: 27 mar 2021, 20:13

Re: Pravilna prehrana u trudnoci

Post Postao/la Endzi »

Dina je napisao/la: 07 apr 2021, 19:34
Endzi je napisao/la: 07 apr 2021, 19:30

Hvalana savjetima mnogo, ja cu se udebljati znam to.
Ma nema veze ako se udebljaš, bitno je da ne zadržiš kilograme :smoto
Ja sam zbog prisilnog mirovanja od par mjeseci dobila fino kilograma, ali nisam ni osjetila kako sam ih brzo izgubila :zbunj
Čim sam se počela normalno kretati, sve se vratilo u normalu :ok
Čak sam bila i premršava jedno vrijeme :face
Ja sam i inace sklona variranju kilaze, a vec sad samu sebe uhvatim da se prjekorjevam kad nesto puno jedem, to mi pocinje smetati a ne mogu se ni prepustiti prejedanju. :kme
1
1 slika
Avatar
Dina
Queen's gambit
Queen's gambit
Reactions: 10471
Postovi: 6214
Pridružen/a: 28 jul 2020, 00:35

Re: Pravilna prehrana u trudnoci

Post Postao/la Dina »

Endzi je napisao/la: 07 apr 2021, 19:37
Dina je napisao/la: 07 apr 2021, 19:34

Ma nema veze ako se udebljaš, bitno je da ne zadržiš kilograme :smoto
Ja sam zbog prisilnog mirovanja od par mjeseci dobila fino kilograma, ali nisam ni osjetila kako sam ih brzo izgubila :zbunj
Čim sam se počela normalno kretati, sve se vratilo u normalu :ok
Čak sam bila i premršava jedno vrijeme :face
Ja sam i inace sklona variranju kilaze, a vec sad samu sebe uhvatim da se prjekorjevam kad nesto puno jedem, to mi pocinje smetati a ne mogu se ni prepustiti prejedanju. :kme
Ako je to variranje od plus/minus par kilograma, to je ok... I sama sam takva...
Pogotovo ako lahko i gubiš kilograme...
Mene je genetika pomazila i kada se debljam, nisam sklona stomaku i salu, nego onako ravnomjerno s naglaskom na noge...
Par kilograma se skoro pa i ne primjeti :kriv
Tjesim se :ha
2
1 slika 1 slika
İnsanın en iyi yoldaşı onu seven değil, anlayan kişidir. Anlamakla başlar yolculuk.
Avatar
Endzi
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 306
Postovi: 313
Pridružen/a: 27 mar 2021, 20:13

Re: Pravilna prehrana u trudnoci

Post Postao/la Endzi »

Dina je napisao/la: 07 apr 2021, 19:52
Endzi je napisao/la: 07 apr 2021, 19:37

Ja sam i inace sklona variranju kilaze, a vec sad samu sebe uhvatim da se prjekorjevam kad nesto puno jedem, to mi pocinje smetati a ne mogu se ni prepustiti prejedanju. :kme
Ako je to variranje od plus/minus par kilograma, to je ok... I sama sam takva...
Pogotovo ako lahko i gubiš kilograme...
Mene je genetika pomazila i kada se debljam, nisam sklona stomaku i salu, nego onako ravnomjerno s naglaskom na noge...
Par kilograma se skoro pa i ne primjeti :kriv
Tjesim se :ha

odmah mi lakse :D
2
2 slika
Avatar
Endzi
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 306
Postovi: 313
Pridružen/a: 27 mar 2021, 20:13

Re: Pravilna prehrana u trudnoci

Post Postao/la Endzi »

da se upisem

ustajem na dorucak u 3 iza ponoci

jedem ko konj

:D
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Pravilna prehrana u trudnoci

Post Postao/la Iskra »

:haha
Endzi je napisao/la: 19 apr 2021, 18:14 da se upisem

ustajem na dorucak u 3 iza ponoci

jedem ko konj

:D
Medo.mooooj :ljub
0
ina
Valentajn Behar
Valentajn Behar
Reactions: 4608
Postovi: 3040
Pridružen/a: 22 dec 2020, 10:50

Re: Pravilna prehrana u trudnoci

Post Postao/la ina »

Nikad u životu nisam više jela i bolje uživala u hrani.
Voce, povrće, meso itd uvijek sam nešto zvakala. :D
Slatko, previše masno, i grickalice inače ne volim nešto posebno, osim ponekad.. tako da mi i nisu predstavljali problem.
Gazirane napitke gotov nikad ne pijem ni danas..

Puno sam se kretala, plivala (ili samo šetala obalom) i radila.. I opet 20 kg nanizala 😁a i jako dugo dojila.. Vratila se u odgovarajuću kilazu tek poslije 4, 5 god
0
Neka ljubav caruje..
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Pravilna prehrana u trudnoci

Post Postao/la Iskra »

ina je napisao/la: 20 apr 2021, 09:38 Nikad u životu nisam više jela i bolje uživala u hrani.
Voce, povrće, meso itd uvijek sam nešto zvakala. :D
Slatko, previše masno, i grickalice inače ne volim nešto posebno, osim ponekad.. tako da mi i nisu predstavljali problem.
Gazirane napitke gotov nikad ne pijem ni danas..

Puno sam se kretala, plivala (ili samo šetala obalom) i radila.. I opet 20 kg nanizala 😁a i jako dugo dojila.. Vratila se u odgovarajuću kilazu tek poslije 4, 5 god
Ali si zato sad TOP! :ok

Endzi cita i kaze ti :pametna zena !

:D
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Reproduktivno zdravlje, i ginekologija”