Zlocudni tumor dojke/Rak dojke

Vrsite li samopregled dojke?

Možeš izabrati: 1 opciju.

 
 
Rezultati

Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Zlocudni tumor dojke/Rak dojke

Post Postao/la Iskra »

20210806_063131.jpg
20210806_063121.jpg
20210806_063111.jpg
3
3 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: Zlocudni tumor dojke/Rak dojke

Post Postao/la Malena »

@Iskra nemoj galamiti na mene, ali ja ne idem dr. po pitanju ovih stvari. Hvala dragom Bogu nisam ni imala potrebe do sad, a nadam se da neću ni imati potrebu.
Znam ponekad uraditi samopregled. Bila sam kod dermatologa zbog drugog problema, a ujedno sam iskoristila priliku da provjerim malu kvržicu koja mi se pojavila prije par godina što je dr. objasnila da je benigni tumor koji ne predstavlja ništa zabrinjavajuće. Ne mijenja se godinama, samo ponekad zasvrbi.
0
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Zlocudni tumor dojke/Rak dojke

Post Postao/la Iskra »

Malena je napisao/la: 06 aug 2021, 10:25 @Iskra nemoj galamiti na mene, ali ja ne idem dr. po pitanju ovih stvari. Hvala dragom Bogu nisam ni imala potrebe do sad, a nadam se da neću ni imati potrebu.
Znam ponekad uraditi samopregled. Bila sam kod dermatologa zbog drugog problema, a ujedno sam iskoristila priliku da provjerim malu kvržicu koja mi se pojavila prije par godina što je dr. objasnila da je benigni tumor koji ne predstavlja ništa zabrinjavajuće. Ne mijenja se godinama, samo ponekad zasvrbi.
Hvala Bogu da ti je zdr stanje dobro, ali kad se ide na pregled , u pomenutim slucaju, jer se ima.potrebe, onda je vec jako indikativno da bi lijecenje miglo biti potrebno. Zato se ide na pregled , kad se nema potrebe :ljubi
Ja svakom preporucujem barem jednom godisnje, a samopregled, evo ja npr imam 26 godina pa pri kupanju obicno, barem jednom.na mjesec izvrsim bas detaljan samopregled. Zlu ne trebalo sto se kaze.

Dobro je da je tumor benigni ali i to zi drzi na oku.
2
2 slika
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Zlocudni tumor dojke/Rak dojke

Post Postao/la Heidi »

Nisam ni ja nikad isla na pregled.
I nisam razmisljala o tome do sada.
1
1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Bella_
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 6673
Postovi: 3487
Pridružen/a: 21 aug 2020, 08:19

Re: Zlocudni tumor dojke/Rak dojke

Post Postao/la Bella_ »

Ne volim te preglede, uopste nemaju osjećaja, boli na onoj mašini dok ih štimaju, još kažem da budu oprezni a oni ništa. Zato ne volim ići i kapak.
0
"Kimsenin fark edemeyeceği detayları görmeyi çok severim."
Avatar
Lana
PRO behar
PRO behar
Reactions: 19255
Postovi: 13119
Pridružen/a: 03 aug 2020, 07:54

Re: Zlocudni tumor dojke/Rak dojke

Post Postao/la Lana »

Bella_ je napisao/la: 06 aug 2021, 14:15 Ne volim te preglede, uopste nemaju osjećaja, boli na onoj mašini dok ih štimaju, još kažem da budu oprezni a oni ništa. Zato ne volim ići i kapak.
Kod nas ne mozes ni ici sem ako ne osjetis potrebu za tim pregledom
Ja jos nikada nisam bila i nadam se da necu,ali se ne bih plasila da treba da idem..uvijek se drzim onoga bolje spriječiti nego liječiti.
0
Moraš da istreniraš svoj um da bude jači od tvojih osjećanja,ili ćeš izgubiti samog sebe.
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Zlocudni tumor dojke/Rak dojke

Post Postao/la Iskra »

Bella_ je napisao/la: 06 aug 2021, 14:15 Ne volim te preglede, uopste nemaju osjećaja, boli na onoj mašini dok ih štimaju, još kažem da budu oprezni a oni ništa. Zato ne volim ići i kapak.
Vjerujem da je neugodno ako neko ima nisku toleranciju na bol, ali nista to nije u usporedbi sa neugodnoscu tj boli u slucaju oboljenja koje bi onda zahtjevalo.invazivne metode lijecenja.

Nije ni kod.mene prag tolerancije boli bas visok.
0
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Zlocudni tumor dojke/Rak dojke

Post Postao/la Iskra »

Lana je napisao/la: 06 aug 2021, 17:36
Bella_ je napisao/la: 06 aug 2021, 14:15 Ne volim te preglede, uopste nemaju osjećaja, boli na onoj mašini dok ih štimaju, još kažem da budu oprezni a oni ništa. Zato ne volim ići i kapak.
Kod nas ne mozes ni ici sem ako ne osjetis potrebu za tim pregledom
Ja jos nikada nisam bila i nadam se da necu,ali se ne bih plasila da treba da idem..uvijek se drzim onoga bolje spriječiti nego liječiti.


Nemate preventivne godisnje preglede? :sok
To cak u Bosni ima
0
Avatar
Lana
PRO behar
PRO behar
Reactions: 19255
Postovi: 13119
Pridružen/a: 03 aug 2020, 07:54

Re: Zlocudni tumor dojke/Rak dojke

Post Postao/la Lana »

Iskra je napisao/la: 06 aug 2021, 18:10
Lana je napisao/la: 06 aug 2021, 17:36

Kod nas ne mozes ni ici sem ako ne osjetis potrebu za tim pregledom
Ja jos nikada nisam bila i nadam se da necu,ali se ne bih plasila da treba da idem..uvijek se drzim onoga bolje spriječiti nego liječiti.


Nemate preventivne godisnje preglede? :sok
To cak u Bosni ima
Ne nemamo.
Kao sto vec rekoh mozes ici svakako ako osjetis potrebu.
Mislim da sam negdje vec napisala da poslije 50te se obavezno salju termini za pregled.
0
Moraš da istreniraš svoj um da bude jači od tvojih osjećanja,ili ćeš izgubiti samog sebe.
Avatar
vjesticanametli
PRObehar
PRObehar
Reactions: 12867
Postovi: 7778
Pridružen/a: 19 sep 2020, 22:30
Lokacija: Hexenland

Re: Zlocudni tumor dojke/Rak dojke

Post Postao/la vjesticanametli »

radim sama i idem ne moraju me zvat
3
3 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Zlocudni tumor dojke/Rak dojke

Post Postao/la Ommadawn »

Ovdje zovnu svako malo.
Žena bila na operaciji čak, da budu 100% sigurni da nije ništa.
Kad tad nisam izludio, neću nikad.
Srećom ispostavilo se da nije ništa.
Nedaj Bože nikom
3
2 slika 1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Čuvarkuća
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3040
Postovi: 2252
Pridružen/a: 07 aug 2020, 19:58

Re: Zlocudni tumor dojke/Rak dojke

Post Postao/la Čuvarkuća »

Radila sam mamografiju prije dvije god. Sve ok. Taj pregled ne obavljam često ali ultrazvuk grudi svako ljeto.

Inače ljetni odmor koristim za kontrolu zdravlja.

Uradila sam skoro papa, ultrazvuk grudi, gin. pregled i uz. abdomena.Opšte analize krvi jučer. Sve je ok :jupi
3
2 slika 1 slika
"Treba otimati radost danima što bježe".
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 14012
Postovi: 6435
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Zlocudni tumor dojke/Rak dojke

Post Postao/la lejlamo »

i ja sam zakazala kod ginekologa naredne sedmice.
tu se trudim biti redovna, a ostalo samo po potrebi.
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Zlocudni tumor dojke/Rak dojke

Post Postao/la Iskra »

Prema podacima Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) rak dojke je najčešći zloćudni tumor žena širom svijeta, kako u razvijenim tako i zemljama u razvoju. U zemljama u razvoju zadnjih godina broj novooboljelih od raka dojke je u stalnom porastu.

Trenutno, ne postoji dovoljno saznanja o uzrocima nastanka raka dojke, zbog čega je rano otkrivanje bolesti izuzetno bitno za spašavanja života. Ukoliko se rak dojke otkrije rano, i ako je dostupan adekvatan tretman, postoji velika šansa da je taj rak dojke izlječiv.

Ono što je zabrinjavajuće jeste činjenica da sve više mladih žena u BiH obolijeva od raka dojke.
0
Odgovori

Natrag na “Reproduktivno zdravlje, i ginekologija”