Carobni lijekovi nasih nana

Avatar
smajlic
emoji hanuma
emoji hanuma
Reactions: 31349
Postovi: 19163
Pridružen/a: 27 jul 2020, 08:29

Re: Carobni lijekovi nasih nana

Post Postao/la smajlic »

ja sam ljetos u uho stavljala cuvarkucu jer mi je to neko mescini bas ovdje predlozio i nije mi bas pomogla, nisam zadovoljna :medzed

trebalo je nekoliko dana da prodje :crni
2
1 slika 1 slika
Zivot se desava sada, a ravan stomak nam ne treba da ga zivimo. :sret
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22278
Postovi: 16994
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Carobni lijekovi nasih nana

Post Postao/la Russki »

smajlic je napisao/la: 21 mar 2021, 23:24 ja sam ljetos u uho stavljala cuvarkucu jer mi je to neko mescini bas ovdje predlozio i nije mi bas pomogla, nisam zadovoljna :medzed

trebalo je nekoliko dana da prodje :crni
mećo sam i ja al se ispostavilo na kraju da mi je skroz uho bilo začepljeno i morao sam otići medicinskom osoblju da primjene metodu čišćenja
1
1 slika
abysmal depths are flooded
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Carobni lijekovi nasih nana

Post Postao/la Heidi »

I ne treba gurat listove cuvarkuce u usi no iscijediti kapi :D
4
3 slika 1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Carobni lijekovi nasih nana

Post Postao/la Miss Y. »

mogli ste cijelu saksiju metnut :hehe
2
2 slika
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Carobni lijekovi nasih nana

Post Postao/la Heidi »

Cuvarkuca je Aloe vera :djed kakvih maskica sam pravila, A znala sam I obrstit pola saksije, ukusno mi
3
3 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Carobni lijekovi nasih nana

Post Postao/la Miss Y. »

cuvarkuca i med je zaista provjereno dobra za razne bolesti.
1
1 slika
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Carobni lijekovi nasih nana

Post Postao/la Heidi »

Inace volim isprobati kako smekaju te trave kad sam u lovu na biljku za dobar caj. Jednom sam nesto kusala u sumi, da sam poslije toga odlucila sjediti u drvetu kao zec I tu provesti ostatak zivota. Ni danas ne znam koja je to biljka bila, nisam uspjela notirati u herbarijum :(
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
ina
Valentajn Behar
Valentajn Behar
Reactions: 4608
Postovi: 3040
Pridružen/a: 22 dec 2020, 10:50

Re: Carobni lijekovi nasih nana

Post Postao/la ina »

Nice try je napisao/la: 21 mar 2021, 14:19
ina je napisao/la: 21 mar 2021, 10:46 Može biti da mi je promakla poenta jer nisam upratila čitav izvor motiva otvaranja teme.
Promoviranje i glorificiranje naninih magičnih lijekovitih napitaka? Opet ću ponoviti: ne hvala..
S anketom ili bez..

Zapečen šećer s mlijekom  može ublažiti kašalj ali ne čudovito liječiti realne simptome, koji u slučaju zanemarivanja, premazivanja i inzistiranja naninih magija.. mogu i eskalirati u ozbiljne posljedice.

Bolje da ne govorim šta mislim o skidanju visoke temperature s rakijom ili nekim sličnim karafekama. Pogotovo djeci.

A ako su u pitanju neka vrsta lijepih sjećanja onda👍 rado pamtim med, mlijeko i pekmez od jabuka, i sok od borovnice. Sok od borovnice i dan danas volim.
Rakija moze pomoci kod skidanja temperature, sirće isto tako. Pa i kad bebu doneseš kod doktora preporuči masiranje alkoholom.
Meni je to van pameti..
A da.. i doktori imaju različita mišljenja..

dovode do brzog rashlađivanja, pa dolazi do sužavanja krvnih sudova

Zbog toga se nekoliko minuta od primene obloga smanjuje odavanje toplote sa kože, pa temperatura u unutrašnjosti organizma zapravo raste.
Plus što šteti kožu i što koža apsorbira..


Za temp preko 38,5 samo paracetamol ili ibuprofen..
Ok čajevi, supa, dosta vode, povrća, voća itd
Sve ostalo su babine bajke.
0
Neka ljubav caruje..
Avatar
Čuvarkuća
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3038
Postovi: 2252
Pridružen/a: 07 aug 2020, 19:58

Re: Carobni lijekovi nasih nana

Post Postao/la Čuvarkuća »

Iskra je napisao/la: 21 mar 2021, 20:47
Čuvarkuća je napisao/la: 21 mar 2021, 20:32 Sjećam se da su mi jednom puhnuli onaj nišador u grlo a ja utpuhnula nazad, pa je mami sve otišlo u oči :fiju
Nikada nisam.cula za to pa sam malo izguglala



Nišador, salmijak ili amonijev klorid može se dobiti na više različitih načina, a najlakši je (zanemari li se kupovina) miješanje klorovodične kiseline i amonijaka u množinskom omjeru 1:1 te uparavanje otopine dok ne iskristalizira amonijev klorid.

Što se medicinske uporabe tiče, amonijev klorid se koristi kao sredstvo za iskašljavanje, jer iritira sluznicu grla, te kod nekih alkaloza. U slučaju prevelike (višegramske, rekao bih) količine unesenog amonijevog klorida nastupit ce trovanje.

Dobro si ti prosla
U to vrijeme je to bilo sasvim dostupno sredstvo u svim apotekama, ne znam da li je i danas tako :ovaj
0
"Treba otimati radost danima što bježe".
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: Carobni lijekovi nasih nana

Post Postao/la Malena »

Prošle godine za vrijeme dok sam bolovala koronu i upalu pluća ispostavilo se da mi je najbolje pomogla kombinacija med + hren + koziji loj. To troje se pomiješa, u med se naerenda hren i na sitne komadiće isjecka loj, te svaki dan kad god se sjetim, pojedem jednu kašičicu toga bućkuriša.
1
1 slika
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Odgovori

Natrag na “Tradicionalna medicina”