Masaža

Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Masaža

Post Postao/la Heidi »

E, da, budem gladna kao vuk. :zlo
1
1 slika
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Masaža

Post Postao/la Ommadawn »

Ja najvise volim spa i relax, pogotovo one azijske. Za to sam uvijek odredjivao neki vikend. Tad sam totalno iskljucen od svega. Medjutim, ove godine je pandemija to malo zakocila i osjetim da mi fali.

Dok sam trenirao ju-jutsu, bio sam na kursu za masazu. To se pokazalo prilicno korisnim.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Masaža

Post Postao/la Heidi »

Sad ce se otvoriti sve, ima da navalimo ko manijaci.

U moj zavicaju ima rimska terma, i to zna biti opustajuce.
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 9937
Postovi: 4163
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Masaža

Post Postao/la toxic »

Ja ne volim spa centre i salone, imam drugaricu tarapeuta koja mi po potrebi uradi relaks masazu.
Dok sam aktivno trenirala redovno smo imali sportske masaze, ok, iako mi nije uvek prijalo jer su se menjali maseri. Ne znam jesu mi gori oni sto su nezni kao leptirici, il oni sto imas osecaj da ce te polome :valja

Jel neko probao cupping, terapija vakuumskim casama?
0
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
East_side
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3831
Postovi: 2443
Pridružen/a: 16 sep 2020, 11:42
Lokacija: Dovoljno blizu

Re: Masaža

Post Postao/la East_side »

Heidi je napisao/la: 20 maj 2021, 15:24 @Crvena Nit

Jesam. U Turskoj i Luxemburgu. U Turskoj je naravno ljepsi dozivljaj, ima vise tretmana.

Zapocinje sa tusem tj. da saperes kao tu prvu 'prljavstinu' sa sebe. Nakon toga slijedi setnja u parnoj kupelji, misici se opustaju, zahvaljujuci sobnoj temperaturi od 50°C do 60°C koja ravnomjerno cirkulira. Otvaraju se pore.

Koristenje esencijalnih ulja u vezi s parom cisti disne ​​putove, to mi jsko godi. Nakon otprilike 15 minuta napjeni se tijelo, zatim legnes na toplu mramornu plocu i prepustis se majstorki hamama. :heidi Ona masira tijelo grubim peskirom, koji se naziva 'kees'.

Djeluje poput pilinga jer uklanja mrtve cestice koze i potice cirkulaciju krvi. Metabolizam i kardiovaskularni sistem takodjer se pokrecu. Nakon pilinga, ponovno omota tijelo pjenom od sapuna i nastavlja s tradicionalnom hamam masazom, kao neka mala vreca od platna koja je umocena u sapunicu. Zatim pere pjenu s tijela toplom vodom. MOzes zatraziti i masazu sa uljem nakon toga u drugoj prostorij.

Nakon tretmana slijedi faza opustanja, odmoranje u susjednoj hladnijoj sobi i pijuckas caj.

KAd izadjes napolje kao da si u drugoj dimenziji. :toxi
To bih bas volio isprobati :ok na ljeto aBd vjerovatno idem u Tursku i pokusat cu to da uganjam :meha2
2
1 slika 1 slika
Nikada ne gasi svoje svjetlo samo zbog toga što nekima ide u oči.
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Masaža

Post Postao/la Crvena Nit »

Miss Y. je napisao/la: 20 maj 2021, 15:10 @Crvena Nit

ne moras obavljati namaz, samo biti prikladno obučena ako želis da obidjes unutrasnoj dzamije :)
a ako ipak želiš pripomoći cu ti :ljubi
zaista bujrum i poziv stoje :cvijece
Hvala, sutra idem u Mostar, produženi vikden, a dogovorimo se, jer sam još u Sarajevu. :ples

Hvala :sret
1
1 slika
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Masaža

Post Postao/la Crvena Nit »

Xeno je napisao/la: 20 maj 2021, 15:21
Crvena Nit je napisao/la: 20 maj 2021, 15:00

Može naravno, hvala :sret

Prošli put nisam fotkala harem, odlično je organiziran.

Hamam, uh, sad bi mogao biti otvoren, tamo sam išla fotkati, a hamami me inače privlaće :zaljub

Haj'mo u hamam muzej u Mostar :ples

Džamija samo tokom klanjanja, odlično, znam klanjati ako pratim netkoga, ali ne znam sve ućiti. (znam samo tri molive)

Miss Y, koje hamame si obilazila?

@Heidi da li si nekad bila kupanje u hamamu?

Ja još nisam, ali to razviti kao hobi. :zaljub
Nikakav problem. Tako se uglavnom i radi.
Hvala, meni je lijep osjećaj. :d
1
1 slika
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Masaža

Post Postao/la Crvena Nit »

Heidi je napisao/la: 20 maj 2021, 15:24 @Crvena Nit

Jesam. U Turskoj i Luxemburgu. U Turskoj je naravno ljepsi dozivljaj, ima vise tretmana.

Zapocinje sa tusem tj. da saperes kao tu prvu 'prljavstinu' sa sebe. Nakon toga slijedi setnja u parnoj kupelji, misici se opustaju, zahvaljujuci sobnoj temperaturi od 50°C do 60°C koja ravnomjerno cirkulira. Otvaraju se pore.

Koristenje esencijalnih ulja u vezi s parom cisti disne ​​putove, to mi jsko godi. Nakon otprilike 15 minuta napjeni se tijelo, zatim legnes na toplu mramornu plocu i prepustis se majstorki hamama. :heidi Ona masira tijelo grubim peskirom, koji se naziva 'kees'.

Djeluje poput pilinga jer uklanja mrtve cestice koze i potice cirkulaciju krvi. Metabolizam i kardiovaskularni sistem takodjer se pokrecu. Nakon pilinga, ponovno omota tijelo pjenom od sapuna i nastavlja s tradicionalnom hamam masazom, kao neka mala vreca od platna koja je umocena u sapunicu. Zatim pere pjenu s tijela toplom vodom. MOzes zatraziti i masazu sa uljem nakon toga u drugoj prostorij.

Nakon tretmana slijedi faza opustanja, odmoranje u susjednoj hladnijoj sobi i pijuckas caj.

KAd izadjes napolje kao da si u drugoj dimenziji. :toxi
Oh, Heidi, hvala, stavljeno u zapisnik. :sret

To su spcijalne rukavice, poput frotirskih (rektangularnog oblika) taj dio mi se posebno dopada. :opa
0
ROOT
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2407
Postovi: 1438
Pridružen/a: 24 mar 2021, 16:37

Re: Masaža

Post Postao/la ROOT »

Crvena Nit je napisao/la: 20 maj 2021, 12:16 Masaže su odlične, ali su preskupe, zato je dobro naučiti samomasažu.
ma gdje su preskupe otvori
ekupon ili citydeal naći ćeš masaža oko 20 KM kol'ko ho'š
2
2 slika
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Masaža

Post Postao/la Crvena Nit »

ROOT je napisao/la: 20 maj 2021, 16:46
Crvena Nit je napisao/la: 20 maj 2021, 12:16 Masaže su odlične, ali su preskupe, zato je dobro naučiti samomasažu.
ma gdje su preskupe otvori
ekupon ili citydeal naći ćeš masaža oko 20 KM kol'ko ho'š
Imam rođaku, stalno ide, možda ona uzima neke specijalne, hvala :d

Mene privlaći ambijent hamama :puf
0
ROOT
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2407
Postovi: 1438
Pridružen/a: 24 mar 2021, 16:37

Re: Masaža

Post Postao/la ROOT »

Ja sam bio par puta al' na sportskoj masaži poslije koje se taj dan isjećaš gore nego kad si doš'o al' zato sutradan ko nov
a ove rekalsacione su mi nepotrebne isti haman učinak ima bazen sa masirajućom vodom
1
1 slika
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Masaža

Post Postao/la Miss Y. »

toxic je napisao/la: 20 maj 2021, 15:45 Ja ne volim spa centre i salone, imam drugaricu tarapeuta koja mi po potrebi uradi relaks masazu.
Dok sam aktivno trenirala redovno smo imali sportske masaze, ok, iako mi nije uvek prijalo jer su se menjali maseri. Ne znam jesu mi gori oni sto su nezni kao leptirici, il oni sto imas osecaj da ce te polome :valja

Jel neko probao cupping, terapija vakuumskim casama?
To je hidzama.
Kolegica ide redovno.
Posebno je ucinkovito za muskarce i žene u menopauzi radi čisćenja krvi na taj način.
Svi bukvalno svi koji su isli su nastavali redovno ici 2x godišnje
Treba paziti na dobre ovlaštene salone/ordinacije i lincencirane osobe za to. Obzirom na ucinak povoljno je.
2
2 slika
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
Avatar
Endzi
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 306
Postovi: 313
Pridružen/a: 27 mar 2021, 20:13

Re: Masaža

Post Postao/la Endzi »

Miss Y. je napisao/la: 20 maj 2021, 17:35
toxic je napisao/la: 20 maj 2021, 15:45 Ja ne volim spa centre i salone, imam drugaricu tarapeuta koja mi po potrebi uradi relaks masazu.
Dok sam aktivno trenirala redovno smo imali sportske masaze, ok, iako mi nije uvek prijalo jer su se menjali maseri. Ne znam jesu mi gori oni sto su nezni kao leptirici, il oni sto imas osecaj da ce te polome :valja

Jel neko probao cupping, terapija vakuumskim casama?
To je hidzama.
Kolegica ide redovno.
Posebno je ucinkovito za muskarce i žene u menopauzi radi čisćenja krvi na taj način.
Svi bukvalno svi koji su isli su nastavali redovno ici 2x godišnje
Treba paziti na dobre ovlaštene salone/ordinacije i lincencirane osobe za to. Obzirom na ucinak povoljno je.
Da, Miss dobro si rekla, iako ja ne vjerujem ni jednom salonu ni ordinaciji u kojem hidzamu ne obavlja doktor. Metoda je popularizirana temeljem islamske medicine poslanika Muhameda, nedovoljno dokazana naucnim studijama, ali osobna iskustva pacijenata govore u prilog dobrobiti od hidzame.
1
1 slika
Avatar
R4IN
Sajber kurajber
Sajber kurajber
Reactions: 8954
Postovi: 10478
Pridružen/a: 31 aug 2020, 00:23

Re: Masaža

Post Postao/la R4IN »

Sa happy end-om 😂
1
1 slika
ALPHA ET OMEGA🔥
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2472
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Masaža

Post Postao/la Ramzess »

Ommadawn je napisao/la: 20 maj 2021, 15:32 Ja najvise volim spa i relax, pogotovo one azijske. Za to sam uvijek odredjivao neki vikend. Tad sam totalno iskljucen od svega. Medjutim, ove godine je pandemija to malo zakocila i osjetim da mi fali.

Dok sam trenirao ju-jutsu, bio sam na kursu za masazu. To se pokazalo prilicno korisnim.
Ooooj ima ovdje jedan dobar spa centar, i napucan u istocnjackom folu, kao japanski saloni, puno cvijeca, miriseva, zenskice u kimonima, otisao jednom, oni mirisevi i muzika za opustanje, pocela me masirati njezno i sporo, ja zaspao poslije par minuta, probudila me kaze gotovo, sta je bilo sta mi je radila ili nije pojma nemam i vise ne idem tamo. :ovaj
1
1 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Masaža

Post Postao/la Ommadawn »

Ramzess je napisao/la: 21 maj 2021, 09:05
Ommadawn je napisao/la: 20 maj 2021, 15:32 Ja najvise volim spa i relax, pogotovo one azijske. Za to sam uvijek odredjivao neki vikend. Tad sam totalno iskljucen od svega. Medjutim, ove godine je pandemija to malo zakocila i osjetim da mi fali.

Dok sam trenirao ju-jutsu, bio sam na kursu za masazu. To se pokazalo prilicno korisnim.
Ooooj ima ovdje jedan dobar spa centar, i napucan u istocnjackom folu, kao japanski saloni, puno cvijeca, miriseva, zenskice u kimonima, otisao jednom, oni mirisevi i muzika za opustanje, pocela me masirati njezno i sporo, ja zaspao poslije par minuta, probudila me kaze gotovo, sta je bilo sta mi je radila ili nije pojma nemam i vise ne idem tamo. :ovaj
Dok se ne budiš s kondomom u šupku, nema razloga za paniku.
3
3 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Heidi
Lemon Addict
Lemon Addict
Reactions: 22582
Postovi: 15606
Pridružen/a: 29 jul 2020, 13:50
Lokacija: Kosmicki raspor

Re: Masaža

Post Postao/la Heidi »

AYURVEDSKE TERAPIJESKE MASAŽE



Ayurvedske masaže predstavljaju niz drevnih ručnih terapija koje se temelje na tradicionalnoj indijskoj medicini Ayurvedi. Ayurvedske terapijske masaže imaju za cilj izbaciti toksine iz tijela , te duboko pročistiti um, tijelo i emocije.

Nakon uvodnih konzultacijja sa ayurvedskim terapeutom određuje se vrsta i učestalost primjene tretmana.

Tretmani u ayurvedi se mogu primjenjivati na dva načina:

Jednokratni, pojedinačni tretmani potiču revitalizaciju cijelog tijela, te vraćaju tijelo, um i doše u ravnotežu. Ovdje je detaljan pregled popularnih ayurvedskih terapija koje svatko može odabrati za opuštanje I održavanje dobrog zdravlja.


slika

ABHYANGAM (abyanga)

Abhyanga je jedna od najstarijih tehnika masaža na svijetu. Tretman se radi toplim uljima posebnom tehnikom koja koristi kombinaciju presure specifičnih točaka, limfne drenažu i dugih pokreta kojima se revitalizira cijeli organizam, te se klijenta u vrlo kratkom vremenu dovodi do stanja ravnoteže i unutarnjeg mira.
Abhyanga dubinski opušta sve mišiće i stimulira rad unutarnjih organa. Pospješuje se probavni sustav, cirkulacija i rad limfnog sustava pri čemu se tijelo potiče na oslobađnje od toksina. Tretmanom se uspješno otklanja umor, obnavlja energija, te potiče rad imunološkog sustava. Abhyanga također podmazuje zglobove, hrani i omekšava kožu, pri čemu se koži vraća tonus, mekoća i sjaj.
0
I am tired of flimsy friends and submissive companions I die to walk with the brave.
Odgovori

Natrag na “Tradicionalna medicina”