Kvalifikacije za Svjetsko Prvenstvo Qatar 2022 - Opća tema

Kvalifikacijske grupe za svjetsko prvenstvo Qatar2022

Moderator/ica: Socrates

Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Kvalifikacije za Svjetsko Prvenstvo Qatar 2022

Post Postao/la Iskra »

Heidi je napisao/la: 07 dec 2020, 19:46 Ma ja procitala negdje tu rijec I smijesna mi :ha
Mislim da je cak on postavio link.
Vozim se ja iz Banjaluke s prof i njgovom gospodjom i zapricali se svasta...pitaju hocu li se udati, ko je, sta je i to...i ja kazem , slovenac, tj bosanac odnosno slovenac bosanskog porijekla..kaze prof
Pa svi su slovenci bosanskog porjekla. :haha
3
3 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36479
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kvalifikacije za Svjetsko Prvenstvo Qatar 2022

Post Postao/la storm »

Heidi je napisao/la: 07 dec 2020, 19:17 Pa Plosco, kako ces ti podnijeti igru Slo-Hr? :sok
Ma svejedno mi... Ipak je tolika razlika u kvaliteti, da ne vjerujem u neku dramu.
A ne mogu nikako navijati protiv Slovenije, to mi je bolesno... Dok brat recimo vrlo lako to izvodi :valja
2
1 slika 1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36479
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kvalifikacije za Svjetsko Prvenstvo Qatar 2022

Post Postao/la storm »

Heidi je napisao/la: 07 dec 2020, 19:46 Ma ja procitala negdje tu rijec I smijesna mi :ha
Mislim da je cak on postavio link.
Jest, bila neka građevinska tema, o betonskoj ploči konkretno...
A tu se kaže plošča :D
1
1 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Kvalifikacije za Svjetsko Prvenstvo Qatar 2022

Post Postao/la Socrates »

Jaka je Ukrajina, u posljednje vrijeme. :ccc

Mada, sa takvim reprezentacijama nikad ne znas kad ce pasti.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Kvalifikacije za Svjetsko Prvenstvo Qatar 2022

Post Postao/la Socrates »

Heidi je napisao/la: 07 dec 2020, 18:51 Srbima Portugalci I Irci jace grupe
Zsmislite igru sa Kosovom :sok izbio bi 3WW
Prije izvlacenja zrijeba, odredi se koje reprezentacije ne mogu u istu grupu, zbog politickih problema.

Ovaj put, u istu grupu nisu mogli Rusija i Ukrajina i Srbija i Kosovo.

Azerbejdzan i Armenija isto ne mogu u istu grupu vec duze vremena, zapravo jos otkad su postale clanice FIFA, ali ovaj su put bili u istom potu, pa takva mogucnost nije ni postojala.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Kvalifikacije za Svjetsko Prvenstvo Qatar 2022

Post Postao/la Socrates »

Nisu mogli ni Gibraltar i Spanija u istu grupu.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Kvalifikacije za Svjetsko Prvenstvo Qatar 2022

Post Postao/la Xeno »

storm je napisao/la: 07 dec 2020, 18:54
Heidi je napisao/la: 07 dec 2020, 18:51 Srbima Portugalci I Irci jace grupe
Zsmislite igru sa Kosovom :sok izbio bi 3WW
Ne znam za konkretne propozicije ovog ždrijeba, ali znam da su za prošle, poludirigirali, da se Ukrajina i Rusija ne mogu sastati u kvalifikacijama, zbog poznatih sukoba...možda su tako i za Srbiju i Kosovo odredili...
ali da...bilo bi zanimljivo :ooo
Ni Bosna se ne moze sastati sa Kosovom iz istih politickih razloga.
0
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Kvalifikacije za Svjetsko Prvenstvo Qatar 2022

Post Postao/la Xeno »

Sto se zrijebanja tice, Ukrajina zna biti nezgodna, igraju sa oscilacijama, a i Finci su nas dobili. To su nama i vise nego realni konkurenti za drugo mjesto.
A sumnjam da cemo znacajno popraviti kvalitet igre za dvije godine, kroz preostale duele lige nacija. Prvo prihvatiti smjenu generacije, kao cinjenicu, a onda uraditi konkretan remont.

Mi se i dalje nadamo Dzekinim golovima, a niko da se sjeti da se Misimovic poprilicno davno oprostio. O odbrani se nikad nije imalo previse za reci.
0
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36479
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kvalifikacije za Svjetsko Prvenstvo Qatar 2022

Post Postao/la storm »

Xeno je napisao/la: 08 dec 2020, 01:05 Sto se zrijebanja tice, Ukrajina zna biti nezgodna, igraju sa oscilacijama, a i Finci su nas dobili. To su nama i vise nego realni konkurenti za drugo mjesto.
A sumnjam da cemo znacajno popraviti kvalitet igre za dvije godine, kroz preostale duele lige nacija. Prvo prihvatiti smjenu generacije, kao cinjenicu, a onda uraditi konkretan remont.

Mi se i dalje nadamo Dzekinim golovima, a niko da se sjeti da se Misimovic poprilicno davno oprostio. O odbrani se nikad nije imalo previse za reci.
Za početak, stranac izbornik... Pa onda dalje.
Te smjene generacija su samo alibi, i nedostatak svake vizije prethodnika...
Savez je tu najveći krivac. Ponašaju se kao da smo Španjolska, pa svaki neuspjeh slijedi noga... Umjesto da daju barem 4 godine kontinuiteta, ide se uvijek na neka ad hoc rješenja, operu se ruke "eto smijenili smo ga"
Dzaba ti onda deset pjanica i dzeki...
1
1 slika
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Kvalifikacije za Svjetsko Prvenstvo Qatar 2022

Post Postao/la Socrates »

Treba stvarati I bolju atmosferu oko reprezentacije, ali pitanje je da li je moguce u ovakvom politickom okruzenju.

U svakom slucaju, mislim da se nekad i pretjeruje sa ocekivanjima. Ali mislim i da je samo jedan plasman na veliko takmicenje podbacaj.

Pitanje je sta nakon Dzeke.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36479
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kvalifikacije za Svjetsko Prvenstvo Qatar 2022

Post Postao/la storm »

Socrates je napisao/la: 08 dec 2020, 08:49 Treba stvarati I bolju atmosferu oko reprezentacije, ali pitanje je da li je moguce u ovakvom politickom okruzenju.

U svakom slucaju, mislim da se nekad i pretjeruje sa ocekivanjima. Ali mislim i da je samo jedan plasman na veliko takmicenje podbacaj.

Pitanje je sta nakon Dzeke.
I ta atmosfera je u korelaciji sa očekivanjima... Teški smo fatalisti.
Pobjeda je ekstaza, poraz kraj svijeta...
Krah ove generacije je počeo odlaskom cire.
Doveden je diletant Susic (čast igračkoj veličini, ali kao trener, selektor, nula bodova), a jedino je recimo Halilhodzic mogao nastaviti s tom generacijom... Čovjek zna i raditi na dugi rok, materijal je bio solidan. Ali tu mora savez odraditi svoj posao. Koji naravno nikad nije, jer se otimaju podobni za funkcije.
Definitivno se u 2016, 2018, moglo nešto uraditi sa tim rosterom, ali hajd sad gotovo.
Problem je što i dalje neće ništa popraviti.
1
1 slika
Avatar
Xeno
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2496
Postovi: 2120
Pridružen/a: 27 nov 2020, 19:29
Lokacija: System

Re: Kvalifikacije za Svjetsko Prvenstvo Qatar 2022

Post Postao/la Xeno »

storm je napisao/la: 08 dec 2020, 08:44
Xeno je napisao/la: 08 dec 2020, 01:05 Sto se zrijebanja tice, Ukrajina zna biti nezgodna, igraju sa oscilacijama, a i Finci su nas dobili. To su nama i vise nego realni konkurenti za drugo mjesto.
A sumnjam da cemo znacajno popraviti kvalitet igre za dvije godine, kroz preostale duele lige nacija. Prvo prihvatiti smjenu generacije, kao cinjenicu, a onda uraditi konkretan remont.

Mi se i dalje nadamo Dzekinim golovima, a niko da se sjeti da se Misimovic poprilicno davno oprostio. O odbrani se nikad nije imalo previse za reci.
Za početak, stranac izbornik... Pa onda dalje.
Te smjene generacija su samo alibi, i nedostatak svake vizije prethodnika...
Savez je tu najveći krivac. Ponašaju se kao da smo Španjolska, pa svaki neuspjeh slijedi noga... Umjesto da daju barem 4 godine kontinuiteta, ide se uvijek na neka ad hoc rješenja, operu se ruke "eto smijenili smo ga"
Dzaba ti onda deset pjanica i dzeki...
Alibi je i ono nase frazicno "nema slabih reprezentacija, svi igraju fudbal", gdje se ne iskljucuju ni reprezntacije ciji igraci igraju nogomet rekreativno.
Ima slabih reprezentacija i one se ne nalaze samo u sestom sesiru, a tu razliku pokazu nogometne velicine. Mi se samo tjesimo raznim razlozima i izgovorima.
Savez je rak rana. Vaha je jasno rekao da je zbog politike prema kojoj se rukovodi i rasporedjuje roster odbio biti selektor, a svaka strana ga je zeljela.
Kako rece, morao bi za pomocnike imati hodzu, popa i fratara.
1
1 slika
Everyone's got a theory about the bitter one
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36479
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kvalifikacije za Svjetsko Prvenstvo Qatar 2022

Post Postao/la storm »

Xeno je napisao/la: 08 dec 2020, 20:10
storm je napisao/la: 08 dec 2020, 08:44

Za početak, stranac izbornik... Pa onda dalje.
Te smjene generacija su samo alibi, i nedostatak svake vizije prethodnika...
Savez je tu najveći krivac. Ponašaju se kao da smo Španjolska, pa svaki neuspjeh slijedi noga... Umjesto da daju barem 4 godine kontinuiteta, ide se uvijek na neka ad hoc rješenja, operu se ruke "eto smijenili smo ga"
Dzaba ti onda deset pjanica i dzeki...
Alibi je i ono nase frazicno "nema slabih reprezentacija, svi igraju fudbal", gdje se ne iskljucuju ni reprezntacije ciji igraci igraju nogomet rekreativno.
Ima slabih reprezentacija i one se ne nalaze samo u sestom sesiru, a tu razliku pokazu nogometne velicine. Mi se samo tjesimo raznim razlozima i izgovorima.
Savez je rak rana. Vaha je jasno rekao da je zbog politike prema kojoj se rukovodi i rasporedjuje roster odbio biti selektor, a svaka strana ga je zeljela.
Kako rece, morao bi za pomocnike imati hodzu, popa i fratara.
Ono "svi igraju fudbal" dolazi do izražaja tek kad ne daš od sebe 100%....onda ti može svatko napraviti probleme...a upravo se to Bosni događa...pristup je sa časnim izuzecima, katastrofa. Dobro tu ima i političkog segmenta, ali ništa što kvalitetan savez ne može popraviti...
Biti će katastrofa, ako se Vaha nikad ne iskoristi...tog čovjeka možda 5-6 reprezentacija na svijetu ne treba, ili ne želi...svi ostali di ga dobro platili da dođe...
Ali je lakše da pluta savez i sve oko njega u žabokrečini menadžera i interesa, pa ne talasaj...
Sličan problem ima i Srbija...puno vrhunskih igrača, rezultate ima bolje ova mala Slovenija
Hrvati imaju luđačku energiju kad im igra reprezentacija, nisu ni izbliza bili treći na svijetu 1998 po kvaliteti, a ni drugi 2018....ali na tom kultu repke lete. Mada bi se i o njihovom savezu dalo pričati, ali ne u toj mjeri.
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36479
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kvalifikacije za Svjetsko Prvenstvo Qatar 2022

Post Postao/la storm »

Iako je domaćin SP 2022. Katar će igrati u kvalifikacijama i to u Evropi u grupi sa Srbijom
E. B.

slika
(Foto: EPA-EFE)
Još uvijek se nisu stišale žalbe na dodjelu organizacije Svjetskog prvenstva 2022. godine Kataru, a FIFA je odlučila napraviti do sada neviđen potez.
Nogometna reprezentacija Katara će učestvovati u kvaifikacijskom ciklusu za Svjetsko prvenstvo 2022. godine.

Na prvi pogled ništa čudno. Na primjer, u pravilima UEFA-e je dugo vremena stajalo da se organizatori Evropskog prvenstva moraju kvalifikovati na prvenstvo koje organizuju.

Čak i pod FIFA-inom kapom su se ranije znale dešavati situacije da se organizator takmiči u kvalifikacijama, no njihovi rezultati su bili nebitni jer su automatski kvalifikovani, te bi kroz kvalifikacije samo održavali formu, a njihovi mečevi bi bili praktično prijateljskog karaktera.

Posljednje primjere za to smo vidjeli u kvalifikacijama za SP 2010. godine kada je organizator Južnoafrička Republika igrala afričke kvalifikacije, te u kvalifikacijama za Euro 2016. kada je Francuska učestvovala u kvalifikacijama.

No, FIFA ne bi bila FIFA kada ne bi otišla korak dalje. Katar neće igrati u azijskim već u - evropskim kvalifikacijama.

FIFA je donijela odluku da Katar učestvuje u kvalifikacionoj grupi A u kojoj su već Portugal, Srbija, Republika Irska, Luksemburg i Azerbejdžan.

S obzirom da je u grupi pet selekcija, u svakom kolu jedna reprezentacija je trebala biti slobodna.

No, sada će u tom kolu slobodna selekcija igrati praktično prijateljski meč protiv Katara koji se neće bodovati u ukupnom poretku grupe A.

Tako će Luksemburg, umjesto da bude slobodan u prvom kolu 24. marta igrati protiv Katara, a Azerbejdžan tri dana kasnije u drugom kolu.

Jedino pozitivno u ovom svemu je da će Katar biti "domaćin" na tlu Evrope kako selekcije koje se bore za plasmana na Mundijal ne bi morale ići na daleko putovanje na arapski poluotok.
1
1 slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Kvalifikacije za Svjetsko Prvenstvo Qatar 2022

Post Postao/la Hannibal »

0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36479
Postovi: 29537
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Kvalifikacije za Svjetsko Prvenstvo Qatar 2022

Post Postao/la storm »

SRPSKA LEGENDA KONAČNO PREUZIMA ORLOVE: HOĆE LI IH ODVESTI U KATAR? ‘DOBRO JUTRO, POSTAT ĆU IZBORNIK‘
Konačno je stigla dozvola za to da bivši predsjednik Saveza postane izbornikom reprezentacije.
PIŠE: Sportske novosti

slika
Nogometna reprezentacija Srbije konačno je dobila novog izbornika. Nakon dugotrajnih problema, kakve Kinezi često znaju raditi Europljanima, barem u nogometnom svijetu, Dragan Stojković dobio je potrebne dozvole pa će preuzeti klupu Orlova. To je potvrdio u razgovoru za Kurir.

- Da, bit ću izbornik Srbije. Sljedećeg tjedna potpisujem ugovor. Pun sam energije, dat ću sve od sebe da Srbiju odvedem na SP u Kataru - rekao je popularni Piksi koji je dres Jugoslavije nosio od 1983. do 2001. godine.

I prije nego što se informacija da Piksi preuzima klupu Srbije pojavila u medijima, bilo je jasno da će upravo on naslijediti Ljubišu Tumbakovića na mjestu izbornika. Navodno se ovog jutra pohvalio prijateljima SMS porukom u kojoj je napisao: "Dobro jutro, bit ću izbornik".



Tumbaković dakle, Srbiju nije odveo na Euro ovoga ljeta, a svoj će debi Stojković imati već u ožujku kada počinju kvalifikacije za SP. Bio je proteklih pet godina trener kineskog Guangzhou R&F-a, s kojim se sporio oko konačnog raskida ugovora. Pet je godina radio i u Japanu, kao trener Nagoye.

Na klupi Srbije trebao bi zarađivati oko 50 tisuća eura mjesečno, a spominje se i bonus u vidu milijun eura ako odvede Srbiju na SP u Katar. Podsjetimo, Stojković je već bio i predsjednik Fudbalskog saveza Jugoslavije od 2001. do 2005. godine.
0
Avatar
Nice try
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3404
Postovi: 1800
Pridružen/a: 13 dec 2020, 15:13

Re: Kvalifikacije za Svjetsko Prvenstvo Qatar 2022

Post Postao/la Nice try »

Selektor nogometne reprezentacije BiH Ivaylo Petev danas je objavio spisak reprezentativaca koje je pozvao za predstojeće utakmice našeg državnog tima.
https://www.klix.ba/sport/nogomet/petev ... /210308023
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Kvalifikacije Qatar 2022”