Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Ona-on, ona- ona, on- on, i tome slično...
Avatar
Ramzess
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2895
Postovi: 2473
Pridružen/a: 26 aug 2020, 10:10

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Ramzess »

Sarajka je napisao/la: 12 mar 2021, 20:00 Pa opisala sam to u onom duzem postu @Socrates kad je vaspitanje posrijedi. Odgajana je da bude statistica u zivotu, braku i seksu.

U protivnom moze biti svrstana u one nepozeljne za ulogu braka i materinstva.
Ma nijednu zenu niko naucio nije. Kad joj prorade hormoni dzabe kucni odgoj ... ode ona gdje i kako hoce ... i ako je bila strogo vaspitavana i ogranicavana, samo probude u njoj reakciju inat i otpor.
0
Avatar
Podrinjac
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1584
Postovi: 1597
Pridružen/a: 12 aug 2020, 07:18

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Podrinjac »

Kod zena smo mi muskarci svi isti. Svinje.
I na tu temu se moze pricati...
1
1 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Iskra »

Podrinjac je napisao/la: 13 mar 2021, 08:22 Kod zena smo mi muskarci svi isti. Svinje.
I na tu temu se moze pricati...
Nije tacno.
0
Avatar
grunf
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 791
Postovi: 698
Pridružen/a: 31 okt 2020, 08:31

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la grunf »

Sarajka je napisao/la: 12 mar 2021, 19:21 Pa neki muskarci su ubjedjeni da su skromne, fine, tihe, lijepo vaspitane žene vjerovatno i aseksualne, možda čak i frigidne. A za one provokativnijeg ponašanja vrijedi utvrđeno pravilo, da su provokativnije i slobodnije odjevene, upadljive, glasne i da se ističu, te sigurno vješte i pristaju na sve od slobodnog ponašanja pa do perverzija u krevetu.

Onda nadalje, ove prve su one koje ce predstaviti kao svoje devojke, upoznati sa roditeljima na kraju i oženiti. Ove druge su one sa kojima bi voljeli istinski da budu, ali ih nece zamisliti u ulozi majki svoje djece.
Muskarci jednostavno ne zele da planiraju porodicu sa damom kojoj je prioritet u braku da je potcinjena mnogobrojnim muskim prijateljima, i da kleci i cvili ispred svakog lika sa erekcijom ocekujuci naredbu: sex in the mouth!

Ima neceg tragicnog u braku sa zenom kod koje su svi muzevi prijatelji imali slobodan pristup.
0
StarosjediJoci, الوطنيونوو Bosamci i Herzegowci

Cuvajte se

Straиog utiЦaja!
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Miss Y. »

Podrinjac je napisao/la: 13 mar 2021, 08:22 Kod zena smo mi muskarci svi isti. Svinje.
I na tu temu se moze pricati...
Ma okLe ti to?
Mada eto...neki su maje svinje neki majo veće :hehe


Šajim se.
0
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Crvena Nit »

Žena nije kurfica samo ako se seksa po standardima društva. :keke
0
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Crvena Nit »

Ramzess je napisao/la: 13 mar 2021, 03:28
Crvena Nit je napisao/la: 12 mar 2021, 19:07

Zašto mislite da se žene "kriju" pristojnim oblačenjem i ponašanjem?

Kako muškarci kriju, da li se kriju svojim ponasanjem i odjevanjem, ili nećim trećim?
Zato sto su iskusnije i premazanije ... :zbunj

Pravi muskarac se ne prikriva, on to javno prikazuje. :tersy
Ali, shvati nas, nije lako biti i svetica i kurva :heidi2
0
Zadnja izmjena: Crvena Nit, dana/u 13 mar 2021, 10:19, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Crvena Nit »

exliberal je napisao/la: 12 mar 2021, 23:37
Crvena Nit je napisao/la: 12 mar 2021, 21:56 Razumjela sam, morate prebolovati predrasude poput dječijih bolesti, jer ste bili žrtve neznanja.
????
Stil odjevanja žena upotrebljavate kao toplomjer mjerenja ženske seksualnosti.
0
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Sarajka »

Ramzess je napisao/la: 13 mar 2021, 03:34
Sarajka je napisao/la: 12 mar 2021, 20:00 Pa opisala sam to u onom duzem postu @Socrates kad je vaspitanje posrijedi. Odgajana je da bude statistica u zivotu, braku i seksu.

U protivnom moze biti svrstana u one nepozeljne za ulogu braka i materinstva.
Ma nijednu zenu niko naucio nije. Kad joj prorade hormoni dzabe kucni odgoj ... ode ona gdje i kako hoce ... i ako je bila strogo vaspitavana i ogranicavana, samo probude u njoj reakciju inat i otpor.
Pa ima slučajeva gdje proradi inat i otpor, kod žena. Ali mnogo je više slučajeva gdje žene prožive pa i cijele živote po “utvrđenim” i društveno prihvatljivim normama, ne talasajući nikada (zarad porodice i familije, okoline u kojoj žive i sl)
Bivaju nesretne i podčinjene, nerijetko i psihički i fizički zlostavljane.
0
A sad adio :sara
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Sarajka »

grunf je napisao/la: 13 mar 2021, 08:39
Sarajka je napisao/la: 12 mar 2021, 19:21 Pa neki muskarci su ubjedjeni da su skromne, fine, tihe, lijepo vaspitane žene vjerovatno i aseksualne, možda čak i frigidne. A za one provokativnijeg ponašanja vrijedi utvrđeno pravilo, da su provokativnije i slobodnije odjevene, upadljive, glasne i da se ističu, te sigurno vješte i pristaju na sve od slobodnog ponašanja pa do perverzija u krevetu.

Onda nadalje, ove prve su one koje ce predstaviti kao svoje devojke, upoznati sa roditeljima na kraju i oženiti. Ove druge su one sa kojima bi voljeli istinski da budu, ali ih nece zamisliti u ulozi majki svoje djece.
Muskarci jednostavno ne zele da planiraju porodicu sa damom kojoj je prioritet u braku da je potcinjena mnogobrojnim muskim prijateljima, i da kleci i cvili ispred svakog lika sa erekcijom ocekujuci naredbu: sex in the mouth!

Ima neceg tragicnog u braku sa zenom kod koje su svi muzevi prijatelji imali slobodan pristup.

Ja ne znam gdje ti vidiš opis žene u mom postu, gdje su svi muževljevi prijatelji imali zeleno svjetlo?
I žene koja kao nimfomanka cvili i kleči pred svakim muškarcem moleći za sex?

Ako ćeš već kiruški secirati moje postove i odgovarati, na dijelove gdje bi se tvoje uvrnute replike uklapale, ja bih te onda pitala i sljedeće. Zašto nisi komentirao ovo:
Zabranjeno u smislu da umiljata ženica skromnog ponašanja ne može u glavama takvih biti vatrena u krevetu.
Naravno da je i to narodski rečeno predrasuda i da moze. To zavisi od osobe do osobe, ali pomenute predrasude ne dozvoljavaju da bude doživljena i na taj nacin. Ako se pak skromna i umiljata odvazi da to pokaže na neki način, postoji opasnost da ne bude vise interesantna tom muškarcu sa iskrivljenom percepcijom. Jer njemu se dopada ta njegova izopčena predstava koju ima o njoj, i o zenama uopće.
Lik u tim zamišljenim scenarijima sve gleda crno / bijelo. A istina je da ne postoje ni svetice ni kurve, da ima bezbroj nijansi izmedju crnog i bijelog i te poremećene predstave u pojedinim muškim psihama.
Ne treba žena (zdrava i samosvjesna) birati nijednu od te dvije uloge. Da nekog zadovolji ili bi to znacilo da citav zivot provede glumeći i pretvarajući se.
Ubuduće molim te dakle, da ako mi već odlučiš replicirati, imaj na umu da iako sam žena, na intelektualnoj razini nisam zakinuta.
Pa shodno tome ne koristi dijelove mojih postova da bi banalizirao i postao svoje predrasude kao dodatak.
Nisam ih pisala da bi ti sebi povlađivao i neke moždane driblinge plasirao, koji nemaju veze s vezom, niti onim što sam ja rekla.
1
1 slika
A sad adio :sara
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Sarajka »

Podrinjac je napisao/la: 13 mar 2021, 08:22 Kod zena smo mi muskarci svi isti. Svinje.
I na tu temu se moze pricati...
Nije tačno. I u uvodnom postu nema generaliziranja, a ni u replikama nakon toga. Odakle ti takva ideja?
0
A sad adio :sara
Avatar
Čarobni
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 1501
Postovi: 469
Pridružen/a: 07 jan 2021, 00:31

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Čarobni »

Nisu to neki muškarci, to radi većina muškaraca (oni normalni), s druge strane su oni koji ne vrše takve podjele, nemaju kriterije i pristaju na sve što im naleti.

I nisu u pitanju samo dvije grupe, već čitav spektar grupa koje se protežu između svetice i kurve.
0
Zadnja izmjena: Čarobni, dana/u 13 mar 2021, 12:37, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Čarobni
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 1501
Postovi: 469
Pridružen/a: 07 jan 2021, 00:31

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Čarobni »

Crvena Nit je napisao/la: 12 mar 2021, 17:29 Žena ne treba igrati uloge svetice i kurfice, treba jednostavno biti žena, a preduslov je da sebe i druge žene ne klasificira sveticama i kurficama.
Ovo je tako pogrešno.

Biti žena uopšte nije jednostavno, klasificirati druge žene je temeljna ženska(da ne kažem ljudska) osobina, nema tu nikakvog preduslova, žene su žene.
0
Avatar
Mrachni
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 1163
Postovi: 927
Pridružen/a: 28 jul 2020, 07:31
Lokacija: Berlin

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Mrachni »

zato što su pederi
2
2 slika
You know who is coming for you, you've always known.
Avatar
Sarajka
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 4840
Postovi: 3867
Pridružen/a: 23 jul 2020, 21:48

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Sarajka »

Čarobni je napisao/la: 13 mar 2021, 12:22 Nisu to neki muškarci, to radi većina muškaraca (oni normalni), s druge strane su oni koji ne vrše takve podjele, nemaju kriterije i pristaju na sve što im naleti.

I nisu u pitanju samo dvije grupe, već čitav spektar grupa koje se protežu između svetice i kurve.
Ti u jednom upisu demantiraš tri puta sam sebe. Ako ja dobro shvatam šta si napisao. Dakle: 1.smatraš da normalni muškarac ima pravo selektirati zene na kurve i svetice, a oni nenormalni po tebi pristaju na ono što preostane iza alfa muzjaka. Dominantnih i za selekciu nadarenih?

I ova prva grupa muskaraca normalnih i u vecini (po tvojoj logici) mogu dodatno uvesti i spektar u klasifikaciji zena. Da ne bude samo crno/bijelo i kurva/svetica.

Kao? Domacica? Nadarena kuharica? Itd itd

I kao šlag na tortu:
Ovo je tako pogrešno.

Biti žena uopšte nije jednostavno, klasificirati druge žene je temeljna ženska(da ne kažem ljudska) osobina, nema tu nikakvog preduslova, žene su žene.
0
A sad adio :sara
Avatar
Čarobni
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 1501
Postovi: 469
Pridružen/a: 07 jan 2021, 00:31

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Čarobni »

Sarajka je napisao/la: 13 mar 2021, 12:57
Čarobni je napisao/la: 13 mar 2021, 12:22 Nisu to neki muškarci, to radi većina muškaraca (oni normalni), s druge strane su oni koji ne vrše takve podjele, nemaju kriterije i pristaju na sve što im naleti.

I nisu u pitanju samo dvije grupe, već čitav spektar grupa koje se protežu između svetice i kurve.
Ti u jednom upisu demantiraš tri puta sam sebe. Ako ja dobro shvatam šta si napisao. Dakle: 1.smatraš da normalni muškarac ima pravo selektirati zene na kurve i svetice, a oni nenormalni po tebi pristaju na ono što preostane iza alfa muzjaka. Dominantnih i za selekciu nadarenih?

I ova prva grupa muskaraca normalnih i u vecini (po tvojoj logici) mogu dodatno uvesti i spektar u klasifikaciji zena. Da ne bude samo crno/bijelo i kurva/svetica.

Kao? Domacica? Nadarena kuharica? Itd itd

I kao šlag na tortu:
Ovo je tako pogrešno.

Biti žena uopšte nije jednostavno, klasificirati druge žene je temeljna ženska(da ne kažem ljudska) osobina, nema tu nikakvog preduslova, žene su žene.
Nisi dobro shvatila šta sam napisao, jer nijedan demant nisi navela.

Kad porediš normalne i ove druge, onda ih trebaš poredit' po istom kriteriju, ne miješati kruške i jabuke. Obje grupe imaju jednaka prava (poredimo ih po pravima).

Obje grupe nemaju jednake mogućnosti (poredimo ih po mogućnostima).
0
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Zašto neki muškarci (ne)svjesno dijele žene na svetice i kurve?

Post Postao/la Crvena Nit »

Čarobni je napisao/la: 13 mar 2021, 12:26
Crvena Nit je napisao/la: 12 mar 2021, 17:29 Žena ne treba igrati uloge svetice i kurfice, treba jednostavno biti žena, a preduslov je da sebe i druge žene ne klasificira sveticama i kurficama.
Ovo je tako pogrešno.

Biti žena uopšte nije jednostavno, klasificirati druge žene je temeljna ženska(da ne kažem ljudska) osobina, nema tu nikakvog preduslova, žene su žene.
Ti si žena u tijelu muškarca? Ako nisi, kako znaš kako žene doživljavaju osobnu seksualnost?

Biti žena je divno, pod uslovom da nema problema sa seksulanim blokadama.

Žena sam, ne klacifiram žene, jer ne klasicifiram ni sebe.

Muškarci su ljubomorni na druge muškarce, ali svoje frustracije ne istresaju na njima, već na ženama koje sebi dozvole, jer nemaju snage ni uslove da ih gurnu iz svog života.
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Ljubav i veze”