KOJE OPASNOSTI KRIJE EVROPSKI OBRAZAC?!

...ponekad i pravda...
Moderator: Socrates
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: KOJE OPASNOSTI KRIJE EVROPSKI OBRAZAC?!

Post Postao/la storm »

stripiii je napisao/la: 09 jul 2021, 05:59
dmr je napisao/la: 08 jul 2021, 23:11 A meni je bas lik iz grawe osiguranja rekao da mi treba i sluzbena zabiljeska policije da se dogodio udes.
Ako treba od policije bilo sta, koja je onda svrha EI :oo
Ako imas kasko, ništa bez policije.
Ma ja ih uvijek zovem...
0
Avatar
stripiii
Novi behar
Novi behar
Reactions: 307
Postovi: 102
Pridružen/a: 08 mar 2021, 19:18

Re: KOJE OPASNOSTI KRIJE EVROPSKI OBRAZAC?!

Post Postao/la stripiii »

dmr je napisao/la: 09 jul 2021, 08:30
stripiii je napisao/la: 09 jul 2021, 05:59

Ako treba od policije bilo sta, koja je onda svrha EI :oo
Pa velika je razlika kad oni dodju, vide sta je bilo, upisu podatke u teku i odu ... ili čak samo upisu kod sebe u knjigu dezurstva na poziv .... ili kada moraju doci slikati, mjeriti, crtati.... zaustaviti saobracaj. Kazem ti, govorim iz licnog iskustva, mene udario lik na parkingu trznog centra (i sacekao, nije smio pobjeci zbog videonadzora :oo ) a i suprugu udario taksista. Oba puta sam ja podizao papir u MUPu i prilagao uz obrazac i fotke. Moje osiguranje je Grawe i prvo sam nazvao agenta da pitam sta treba i on mi rekao tako. Zvat cu ga opet da vidim je li sta mijenjano, posto je proslo par godina od ovoga.
Ista zabiljeska ti treba da naplatis kasko. Ili vise ne? :ovaj
EI daje mogucnost da se rijesi sve bez policije, cak nema ni kazne od onoga koji je kriv, sto manje da ometas saobracaj itd.To je svrha EI ali posto je BiH ono sto jeste onda pored svega toga sto nosi EI sa sobom ti moras zvati policiju kao eto da se evidentira.E to sad seru :oo osiguranja, kad trebas registrovati auto ma sve je bajka, sve moze al' kad trebas da naplatis onda "nadju" manu EI, to samo kod nas ima.Zato kazem, uslikaj 20 slika ako treba, neka napise onaj koji priznaje da je kriv u napomeni da je kriv i zovni policiju kako bi se i kod njih to evidentiralo i osiguranje te moze povuci :oo bilo kasko ili ne ista je procedura al' se brze naplati kad se popuni EI. Eto :oo
1
1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: KOJE OPASNOSTI KRIJE EVROPSKI OBRAZAC?!

Post Postao/la dmr »

zasto da priznaje da je kriv kad u zaglavlju stoji da se ne priznaje krivica? :o :keke
0
:rolka
Avatar
stripiii
Novi behar
Novi behar
Reactions: 307
Postovi: 102
Pridružen/a: 08 mar 2021, 19:18

Re: KOJE OPASNOSTI KRIJE EVROPSKI OBRAZAC?!

Post Postao/la stripiii »

probaj onda naplatiti bez toga :keke
0
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: KOJE OPASNOSTI KRIJE EVROPSKI OBRAZAC?!

Post Postao/la Malena »

Zato služi policijski zapisnik koji utvrđuje krivicu i onda naplatiš.
0
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: KOJE OPASNOSTI KRIJE EVROPSKI OBRAZAC?!

Post Postao/la dmr »

ali ti on ne treba :D :D :D
0
:rolka
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: KOJE OPASNOSTI KRIJE EVROPSKI OBRAZAC?!

Post Postao/la Malena »

dmr je napisao/la: 13 jul 2021, 09:51 ali ti on ne treba :D :D :D
Kako ne treba? Pa kako će se znati ko će kome platiti? Ko je počeo rat? :malagani
0
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Avatar
Miss Y.
Tersy blonde
Tersy blonde
Reactions: 18205
Postovi: 10943
Pridružen/a: 24 jul 2020, 20:50

Re: KOJE OPASNOSTI KRIJE EVROPSKI OBRAZAC?!

Post Postao/la Miss Y. »

ja sam skoro pisala evropsko, odmah me pitali u osiguranju jel izlazila policija, jer je onda naplata sigurna.
realno ovako svako može popuniti uslikati, namjestiti i ćao.

i da, napisao je da snosi krivicu :moon
0
Ters je ”čovjek koji je uvijek upravu, al’ drugi to ne razumiju”- A.Sidran



:missy
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: KOJE OPASNOSTI KRIJE EVROPSKI OBRAZAC?!

Post Postao/la dmr »

pa je li izlazila? :ovaj
0
:rolka
Avatar
vjesticanametli
PRObehar
PRObehar
Reactions: 12867
Postovi: 7778
Pridružen/a: 19 sep 2020, 22:30
Lokacija: Hexenland

Re: KOJE OPASNOSTI KRIJE EVROPSKI OBRAZAC?!

Post Postao/la vjesticanametli »

stripiii je napisao/la: 09 jul 2021, 16:08
dmr je napisao/la: 09 jul 2021, 08:30

Pa velika je razlika kad oni dodju, vide sta je bilo, upisu podatke u teku i odu ... ili čak samo upisu kod sebe u knjigu dezurstva na poziv .... ili kada moraju doci slikati, mjeriti, crtati.... zaustaviti saobracaj. Kazem ti, govorim iz licnog iskustva, mene udario lik na parkingu trznog centra (i sacekao, nije smio pobjeci zbog videonadzora :oo ) a i suprugu udario taksista. Oba puta sam ja podizao papir u MUPu i prilagao uz obrazac i fotke. Moje osiguranje je Grawe i prvo sam nazvao agenta da pitam sta treba i on mi rekao tako. Zvat cu ga opet da vidim je li sta mijenjano, posto je proslo par godina od ovoga.
Ista zabiljeska ti treba da naplatis kasko. Ili vise ne? :ovaj
EI daje mogucnost da se rijesi sve bez policije, cak nema ni kazne od onoga koji je kriv, sto manje da ometas saobracaj itd.To je svrha EI ali posto je BiH ono sto jeste onda pored svega toga sto nosi EI sa sobom ti moras zvati policiju kao eto da se evidentira.E to sad seru :oo osiguranja, kad trebas registrovati auto ma sve je bajka, sve moze al' kad trebas da naplatis onda "nadju" manu EI, to samo kod nas ima.Zato kazem, uslikaj 20 slika ako treba, neka napise onaj koji priznaje da je kriv u napomeni da je kriv i zovni policiju kako bi se i kod njih to evidentiralo i osiguranje te moze povuci :oo bilo kasko ili ne ista je procedura al' se brze naplati kad se popuni EI. Eto :oo
nmg da vjerujem da jovo zivi u haminom sokaku 😳
1
1 slika
Odgovori

Natrag na “Pravo”