Srbija

Društvo, kretanja, politika... Prije svega šljiva Tarabića, i tisućljetni snovi...
Moderator: Fatih, Max
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Srbija

Post Postao/la Hannibal »

storm je napisao/la: 25 aug 2021, 07:42
lejlamo je napisao/la: 25 aug 2021, 07:37 strahota. i on i njegove izjave.
Gledao sam ćirilicu..
Onaj Milomir Marić je tako jadan... Toliko se uvlači ovome rektalno, da je muka gledati.
Nastimana pitanja, pretjerivanje u hvalospjevima, ono najniže dno novinarstva, demokratske kritike, i manipulacije...
Baš bolesno.
senad mu je lijepo reko
1
1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Srbija

Post Postao/la SmokingMan »

storm je napisao/la: 25 aug 2021, 07:42
lejlamo je napisao/la: 25 aug 2021, 07:37 strahota. i on i njegove izjave.
Gledao sam ćirilicu..
Onaj Milomir Marić je tako jadan... Toliko se uvlači ovome rektalno, da je muka gledati.
Nastimana pitanja, pretjerivanje u hvalospjevima, ono najniže dno novinarstva, demokratske kritike, i manipulacije...
Baš bolesno.
Ako ti meni lično daješ pare da bi imao kontrolu nad uređivačkom politikom, zašto bi onda očekivao da ti postavljam pritanja za aferu Krušik, Ivanjica, povezanost sa Belivukom, teškim faultetima koje njegovih kada završava, probijajući sve rokove.
0
slika
Avatar
SmokingMan
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 7686
Postovi: 5634
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Srbija

Post Postao/la SmokingMan »

Po meni je recimo Vučićević mnogo bitnija Vučićeva medijska figura nego ona dvorska luda i kvazi naučnik Mitrović, uglavnom zbog hrabrosti za spinovanjem protiv opozicije i javnih ličnosti, gnjida je sposobna da napiše mnogo laži za mnogo para.
A da nije tako, ne bi imao novca ni za onih fantomskih 4.000+ kvadrata stanbenog prostora u Beogradu. To je možda tek mala nagrada za trud uložen da se skrene pažnja sa svih maliverzacija.
Dok je Marinike Tepić i Đilasa do tada će biti ti istih tih ljudi, što je opozicija jača (ali bez likova kao što je prevrtljivi Obradović), time je i broj medija pod SNS. ovom kontrolm veći.
0
slika
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Srbija

Post Postao/la Hannibal »

@grunf @radostan dan @Sarajka @SmokingMan @Socrates @storm @Čarobni planiram da postam ovdje nesto od cega cete dobit instant dijareju pa mi recite kad vam najvise odgovara
2
2 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Srbija

Post Postao/la Hannibal »

moro sam odma ☹
FB_IMG_1631259592617.jpg
6
4 slika 1 slika 1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Srbija

Post Postao/la storm »

Hannibal je napisao/la: 10 sep 2021, 10:26 moro sam odma ☹
FB_IMG_1631259592617.jpg
E gotovo sad.... Ode i 100 metara pruge...
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Srbija

Post Postao/la Socrates »

Hannibal je napisao/la: 10 sep 2021, 10:26 moro sam odma ☹
FB_IMG_1631259592617.jpg

1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Srbija

Post Postao/la Ommadawn »

SmokingMan je napisao/la: 27 aug 2021, 11:28 Po meni je recimo Vučićević mnogo bitnija Vučićeva medijska figura nego ona dvorska luda i kvazi naučnik Mitrović, uglavnom zbog hrabrosti za spinovanjem protiv opozicije i javnih ličnosti, gnjida je sposobna da napiše mnogo laži za mnogo para.
A da nije tako, ne bi imao novca ni za onih fantomskih 4.000+ kvadrata stanbenog prostora u Beogradu. To je možda tek mala nagrada za trud uložen da se skrene pažnja sa svih maliverzacija.
Dok je Marinike Tepić i Đilasa do tada će biti ti istih tih ljudi, što je opozicija jača (ali bez likova kao što je prevrtljivi Obradović), time je i broj medija pod SNS. ovom kontrolm veći.
Vucicevic?

Taj komad budale se ne moze shvatati ozbiljno.
On kad se rodio, otac nije znao da li da puca u zrak ili u njega.
2
2 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Srbija

Post Postao/la Hannibal »

novi nemiri na brdovitom balkanu ☹
FB_IMG_1631234773767.jpg
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Boris Tadić tvrdi: “Srbija je najveći problem u regionu”

Post Postao/la CocoMa »

– Srbija danas ima katastrofalne odnose sa Hrvatskom, katastrofalne odnose sa BiH, katastrofalne odnose sa Crnom Gorom, čak i sa političkim strankama u Crnoj Gori od kojih je Srbija očekivala da će biti prosrpski, odnosno provučić nastrojeni – poručio je bivši predsjednik Srbije


Bivši predsjednik Srbije Boris Tadić, komentarišući posjetu njemačke kancelarke Angele Merkel, kazao je kako je Srbija najveći problem u regionu. “Srbija danas ima katastrofalne odnose sa Hrvatskom, katastrofalne odnose sa Bosnom i Hercegovinom, katastrofalne odnose sa Crnom Gorom, čak i sa političkim strankama u Crnoj Gori od kojih je Srbija očekivala da će biti prosrpski, odnosno provučić nastrojeni”, dodao je Tadić.


Odnosi Srbije i Njemačke u vremenu koje je obilježila Angela Merkel bili su vrlo intenzivni, budući da je rješavanje kosovskog problema iz Ujedinjenih nacija prebačeno u nadležnost Evropske unije. Stvari se, međutim, nisu rješavale, kako su mnogi očekivali u Briselu, već u Berlinu.


U svojoj dugoj vladavini koja je počela nakon tijesne pobjede nad Gerhardom Schroderom na izborima 2005. godine, Angela Merkel je susretala trojicu lidera Srbije.

Iako predsjednik Srbije Aleksandar Vučić kaže da je ponosan na najveći broj sastanaka sa Angelom Merkel, njen prvi susret sa državnicima Srbije bio je 15. maja 2006. u Berlinu, kada je primila premijera Vojislava Koštunicu kome je poslije sastanka bilo jasno da će Njemačka u slučaju proglašenja nezavisnosti Kosova, priznati taj čin.

Prvog oktobra 2008. predsjednik Boris Tadić bio je gost njemačke kancelarke, čak je dobio i nagradu „Kvadriga“ za nepokolebljivost na evropskom putu. Ponovo je glavna tema bila Kosovo, a onda avgusta 2011. godine, nakon što su Srbi sa sjevera Kosova spalili Jarinje i postavili barikade, Angela Merkel stiže u Beograd na veoma težak i neprijatan sastanak sa predsjednikom Srbije.


„Angela Merkel je svoju ljutnju na toj konferenciji mnogo više iskazivala prema svojim saradnicima koji su je informisali da ću ja prihvatiti sve što ona od mene traži, a od koga su oni dobili tu informaciju, to do današnjeg dana nisam uspio da saznam“, kaže Tadić za N1.


„Ko je njima u Srbiji rekao da ću ja prihvatiti sve što od mene traži njemačka kancelarka tog trenutka, bit će zanimljivo jedno historijsko pitanje, a vidim da ga historičari nešto ne istražuju, ali ja sam imao potpuno principijelnu poziciju, nikada ne bih odstupio od te pozicije, imajući u vidu politiku koju sam zastupao. Ali dobro, da li sam platio političku cijenu? Da, vrlo vjerovatno, možda je zato i uslijedila ta čestitka Nikoliću nekoliko sati prije kraja izbora iz Brisela“, dodaje on.


Tako je Boris Tadić otišao da čeka neki drugi film, a na scenu je stupio Aleksandar Vučić. Najprije kao prvi potpredsjednik Vlade igra ključnu ulogu u sklapanju Briselskog sporazuma 2013. godine, obezbjeđuje red i mir na sjeveru Kosova i uklanjanje barikada. Time stiče povjerenje kancelarke Merkel što se jasno vidi kasnije u migrantskoj krizi 2015. godini, kada je otvoreno podržala Vučića i ukorila hrvatskog premijera Zorana Milanovića koji je, zbog priliva migranata, tada zatvorio granicu sa Srbijom.

Na pitanje nije li Angela Merkel ipak ukazala Vučiću čast time što je na kraju svog mandata kao kancelarka i pred odlazak u penziju, posjeta Beogradu vjerovatno njeno posljednje diplomatsko putovanje, gdje se sa predsjednikom Srbije odvojeno sastaje u odnosu na sve druge regionalne lidere sa kojima će razgovarati zajedno, Boris Tadić odgovara:

„Ne bih ja to tako čitao. To može da bude posebna čast ako to ona potvrdi sama na konferenciji za štampu, a to može da bude i iz sasvim drugih razloga – da Srbiji posveti više pažnje upravo zbog toga što je Srbija najveći problem u regionu. Srbija danas ima katastrofalne odnose sa Hrvatskom, katastrofalne odnose sa BiH, katastrofalne odnose sa Crnom Gorom, čak i sa političkim strankama u Crnoj Gori od kojih je Srbija očekivala da će biti prosrpski, odnosno provučić nastrojeni.“

Trenutak kada su se zaista razišla mišljenja kancelarke Merkel i predsjednika Vučića jeste onaj u kome je podjela teritorija na Kosovu počela da figurira kao moguće rješenje. Vučić je insistirao na tome, čak je i tadašnja administracija američkog predsjednika Donalda Trumpa bila otvorena za sve prijedloge, ali je kancelarka Merkel bila protiv i pokazalo se da kada je Njemačka protiv, onda takvo rješenje nije ni moguće.

Bh Index.
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Boris Tadić tvrdi: “Srbija je najveći problem u regionu”

Post Postao/la Hannibal »

sve je u pravu. srbi su uvijek bili destabilizirajuci faktor na balkanu, mirni su samo kad su pod sankcijama ☹
0
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Desperado
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 1218
Postovi: 1070
Pridružen/a: 30 okt 2020, 12:03

Re: Boris Tadić tvrdi: “Srbija je najveći problem u regionu”

Post Postao/la Desperado »

Vučić je odličan političar i može držati svima predavanje iz političkih nauka na Balkanu. To je jedina pozitivna stvar koju mogu reći za njega. O negativnim bih mogao pisati 3 dana.

edit - doduše i što je dozvolio vakcinaciju građana BiH u Srbiji.
0
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Srbija

Post Postao/la Atomic »

Zukorlicu skidam kapu,mada je voditeljka odnijela bodove :apl
Ko ima vremena,neka pogleda :muhadzir
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Srbija

Post Postao/la Ommadawn »

Joj gle’aj voditeljke, poliz’o b’ je k’o Žućo šerpicu…
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Srbija

Post Postao/la Atomic »

Ommadawn je napisao/la: 26 sep 2021, 20:33 Joj gle’aj voditeljke, poliz’o b’ je k’o Žućo šerpicu…
Nema dva zuba u glavi,ali da je zgodna,bez dvojbe.
0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Srbija

Post Postao/la Ommadawn »

Poklonjenom se konju u zube ne gleda.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Srbija

Post Postao/la Ommadawn »

Ode jedan od onih Srba koji je ušao u okupirano Sarajevo, bio malo, izašao, vratio se nazad u Beograd i opisao agoniju jedne zemlje i jednog grada tada.

‘ta će Vulin, Dačić, Vučić i ostale pitchke…
Neumoljiva faktografija, obogaćeno knjigovodstvo nestanaka vrednih i dragih ljudi: u Beogradu je 25. septembra umro Miloš Miša Vasić, novinar, kako u tuzi konstatuje Nezavisno udruženje novinara Srbije, “jedan od najboljih u našem poslu otkad se na ovim prostorima zavrtela rotacija”.

Svojim analizama i komentarima obeležio je najteže vreme za istinu u Srbiji; istinom se suprotstavio režimskoj ratnoj propagandi srbijanskog političko-vojnog vrha; izveštavao je iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine, oni koji su želeli da znaju šta se uistinu dešava u susedstvu čitali su njegove tekstove u Vremenu. Svi koje je dotakla bezobzirna propaganda, znaju šta znači kad čovek, napadnut iz svih najmoćnijih propagandnih oruđa, traži dokaz da je normalan. I nalazi ga u napisima čoveka koji nikad nije slagao.

Tako je pisao Miloš Vasić, zato mu se verovalo kad je izveštavao o Borovu Selu, Vukovaru, o ubistvu Josipa Reihla Kira, o opsadi Sarajeva u kojem je boravio sa ekipama izveštača stranih medija. Iz njegovih izveštaja saznavalo se o monstruoznosti aktera, zapovednika i ljudi sa prvih linija. Istinom je branio krhotine normalnosti i ljudskosti, preživelih nakon bezobzirne anticivilizacijske devastacije svih civilizacijskih normi - želeo je i uspevao samo da piše istinu, da je prosledi kao na tanjiru, da je čitateljstvo primi ili odbaci. Sa umišljajem, ili bez njega, svejedno, bio je personifikacija Druge Srbije, one koja se, kazaće Radomir Konstantinović, “ne miri sa zločinom”.

Zbog toga je bio na meti ratnohuškačke propagande, režimskih eksponenata, samozvanih patriota, ekstremista. Bio je u časnom društvu “izdajnika” i “antisrba”, ali, niko ga nije utemeljeno demantovao, niko nije dobio sudski spor protiv njega.

Štaviše, on je dobio spor u kojem je doneta presuda koja je trebalo da postane istorijska. Apelacioni sud u Beogradu je avgusta 2008. godine oslobodio krivice Vasića u sporu koji je advokatica Biljana Kajganić vodila protiv njega “zbog povrede časti i ugleda i nanošenja duševnog bola”. Ona je Vasića tužila zbog toga što je u Vremenu od 9. septembra 2004. godine objavio transkripte njenih telefonskih razgovora sa klijentom Dejanom Milenkovićem Bagzijem koji je bio u bekstvu zbog optužbe da je učestvovao u atentatu na predsednika Vlade Srbije Zorana Đinđića. Apelacioni sud je presudio (uz prepoznatljivu dikciju iz žalbe koju je pisao Vasićev kum, advokat Srđa Popović): “Legitimni interes javnosti je da bude informisana o činjenicama i događajima koji su u vezi sa krivičnim postupkom koji se vodio protiv učinilaca krivičnog dela ubistva visokog državnog funkcionera – premijera, preovlađuje nad interesom časti i ugleda lica koje se pojavljuje kao branilac okrivljenog u tom postupku, a objavljene informacije nisu usmerene na njegovu ličnost, ili profesionalnu delatnost, već na događaje koji bi mogli imati uticaja na tok krivičnog postupka, što je saglasno odredbi člana 10, stav 2. Konvencije za zaštitu ljudskih prava i osnovnih sloboda.”

Miloš Vasić bio je izveštač i komentator, analitičar, uvek sa stavom, često oštar; retko je ali upečatljivo izricao osude.

“Ostavio nam je i nepogrešivi podsetnik na ubistvo premijera Đinđića, tekstovima u Vremenu i knjigom Atentat na Zorana. Darovao nam je, za predah od tačnih loših vesti, svežanj crtica u rubrici Vreme uživanja. Stilske bravure i mudrosti o glasanju, revanšizmu, pismenosti, moći, muzici, mahmurluku, Indeksima. I kolumne pod zajedničkim naslovom Moj muški život”, piše u saopštenju NUNS.

Vasićeve analize donosile su uvek novi, drugačiji pristup ključnim događajima iz vojne, policijsko-bezbednosne oblasti, poverenje čitalaca otvorilo mu je prostor za inaugurisanje specifičnog žanra koji bismo mogli nazvati “članak bez sagovornika”. Jer, u takvim se tekstovima jasno prepoznavala granica između Mišinih komentara i stavova dobro obaveštenih čitalaca. Ni najbliži prijatelji nisu znali ko su njegovi izvori, znao je da nestane na dan-dva, a potom se pojavi sa širokim osmehom koji je otkrivao zadovoljstvo zbog dobro obavljenog posla. O kojem takođe nije pričao. Pohvale je primao tako što bi ih “prečuo”, ili iskoristio za razgovor o temi koju obrađuje u hvaljenom napisu.

Predsednik Nezavisnog udruženja novinara Srbije bio je u vreme za koje se u Srbiji dugo godina, do uspostavljanja sadašnje autokratije, govorilo da je “najteže za novinarstvo” - od 1997. do 1999. godine. Kada je režim Slobodana Miloševića ubio Slavka Ćuruviju. Kada je, oktobra 1998. donet Zakon o informisanju, koji je poslužio za pokušaj uništavanja nerežimskih medija. Kada je današnji predsednik Aleksandar Vučić zatvarao novine i mahao tom paragrafskom batinom.

“Naša je javnost žrtva medijskih manipulacija, objavljenih vesti i poluistina, a zbog toga što želimo da naše ministarstvo bude mesto gde novinari mogu da dobiju istinu, objektivnu i tačnu informaciju, činjenice o događaju, posebno na Kosovu i zemlji uopšte, stižu osude iz pojedinih stranih zemalja, što je ništa drugo nego licemerje", izgovorio je ministar informisanja Srbije, dan nakon donošenja Zakona o informisanju (22. oktobra 1998,). Da, Aleksandar Vučić, današnji predsednik Srbije.

Miloš Vasić mislio je i pisao drugačije: “Držim da je pribegavanje ovom zakonu, pribegavanje sredstvu nečasnom i podlom, nedostojnom časnog, hrabrog, poštenog i istinoljubivog ljudskog bića. To je napad na protivnika čije su ruke vezane i koji leži na tlu.“ Onaj ko tuži medije ili novinare po tom zakonu, pisao je Vasić, okaljaće svoj obraz “prekim i nasilničkim protivustavnim postupkom, od koga će koristi imati samo vladajuća staljinističko-fašistička koalicija”. Šest meseci kasnije ispostaviće se da plenidba opreme i imovine nije dovoljna - u Beogradu je ubijen novinar, vlasnik Dnevnog telegrafa i Evropljanina Slavko Ćuruvija.

Vasić je živeo i u Zagrebu, radio je na Televiziji, imao poznanike i prijatelje. O tom periodu svog života govorio je uvek s pažnjom, kao da razgovorom na tu temu baš i ne bi da uznemiri uspomene. Šetati s Mišom po Zagrebu i slušati njegove anegdote bio je istinski doživljaj usmene literature.

Uopšte, živeo je romaneskni život, bio pozornik i saobraćajac na beogradskim ulicama, sekretar Ateljea 212 u vreme Mire Trailović, čuvene susedne Srpske kafane, drame “Elektra” Danila Kiša ... Mnogo toga, pre svega vlastiti priručnik za urbano preživljavanje, zabeležio je u kolumnama pisanim za T portal „Moj muški život“.

Poznavati Mišu, družiti se s njim, bio je poklon; bio je duhovit, nenametljiva sveznalica, erudita od stila i učtivosti, čovek spreman da sasluša. Obarao je teoriju po kojoj vam baš i ne bi prijalo da upoznate čoveka koga poštujete na daljinu.

Svako ima svoj omiljeni Mišin tekst, onaj o Indeksima (izbor autora ovog napisa), iz januara 1995. godine, dok je Beograd počinjao da sastavlja nikad završeni spisak svojih moralnih posrnuća i dugova, završio je ovim pasusom: “Posle smo otišli u kafanu koju drži jedan dobar čovek i ostali do pet izjutra, pričajući o rokenrolu i muzičarima, deci i Jugoslaviji (onoj truloj; 'imalo, pa trulelo...'). Na kraju, dok je svitala bistra londonska zora, veterani rokenrola – Pjevač, Boda i Fadil – rekli su: da, svirali bismo u Beogradu – kad bismo mogli. Nije da nismo pili te noći (preplivati ne bismo mogli to što smo popili...), ali – kad čovek zrelo razmisli – zašto ne? Zašto Indeksi ne bi svirali u Beogradu? Ne bi im bilo prvi put... “
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Odgovori

Natrag na “EXYU”