Skandal: NOVAK ĐOKOVIĆ POTJERAN IZ AUSTRALIJE!

Prenosimo sa portala...
Moderatori: Fatih, Max, Socrates
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Skandal: NOVAK ĐOKOVIĆ POTJERAN IZ AUSTRALIJE!

Post Postao/la Ommadawn »

mentalist je napisao/la: 14 jan 2022, 16:03 Mašala!
To vam govorim cijelo vrijeme

Let nisu doveli u pitanje,
a snimak je snimljen u studiju, režiser je bio Kubrick.
Iza toga se povukao na imanje.
Pogledajte film, pa onda donosite zaključke.
Ni ovo sa Kubrickom ti nije istina.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
mentalist
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2168
Postovi: 2541
Pridružen/a: 10 nov 2020, 15:17
Kontakt:

Re: Skandal: NOVAK ĐOKOVIĆ POTJERAN IZ AUSTRALIJE!

Post Postao/la mentalist »

Nisi ni pogledao...
Nema veze
0
⚡ :fiju
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36484
Postovi: 29541
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Skandal: NOVAK ĐOKOVIĆ POTJERAN IZ AUSTRALIJE!

Post Postao/la storm »

mentalist je napisao/la: 14 jan 2022, 17:59 Nisi ni pogledao...
Nema veze
Nema se šta gledati.
Fake filmici, u jednom su išli tako daleko, da su i lazirali Kubrickov glas. 15 godina nakon njegove smrti.
A krucijalni dokaz i činjenica je, da su ameri i sovjeti ubrzo nakon toga razmijenili kemijske nalaze tla na mjesecu, te ustanovili identične podatke.
Potvrdio sovjetski kozmonaut Valerij Ivanović Tokarev.
Sovjeti bi prvi vrištali, kako ameri nisu nikad bili gore (i obratno)

Znači boosted k'o kuća... Zdravo.
0
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Skandal: NOVAK ĐOKOVIĆ POTJERAN IZ AUSTRALIJE!

Post Postao/la Atomic »

Sad ima svako internet pa lako povjeruje cim vidi neki dokumentarac.Ja sam takodje povjerovao da su Ameri sami srusili kule 2001.
Mlad i zelen :D
1
1 slika
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Skandal: NOVAK ĐOKOVIĆ POTJERAN IZ AUSTRALIJE!

Post Postao/la Ommadawn »

mentalist je napisao/la: 14 jan 2022, 17:59 Nisi ni pogledao...
Nema veze
Taman da objasnim ali slično storm napisa.

Jarane, da je Kubrick to snimio - maknula bi ga CIA sa lica zemlje, za grob mu se ne bi znalo.

Pročitaj nešto iz nauke, idi bolan obrazuj se.
2
1 slika 1 slika
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
mentalist
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2168
Postovi: 2541
Pridružen/a: 10 nov 2020, 15:17
Kontakt:

Re: Skandal: NOVAK ĐOKOVIĆ POTJERAN IZ AUSTRALIJE!

Post Postao/la mentalist »

Nevjerojatno
Nećete ni pogledati

Open mind for a different view ništa
0
⚡ :fiju
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 14598
Postovi: 11017
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Skandal: NOVAK ĐOKOVIĆ POTJERAN IZ AUSTRALIJE!

Post Postao/la Ommadawn »

Pa kako si krenuo s poricanjem nauke, još samo fali da mi kažeš da je Zemlja ravna ploča.
0
You can jeer but you don’t understand
Any fragile soul can be a Florida Man
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5657
Postovi: 3489
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Skandal: NOVAK ĐOKOVIĆ POTJERAN IZ AUSTRALIJE!

Post Postao/la radostan dan »

SK: Intervju s trenerom koji je dobio isto izuzeće kao Novak
ATP Autor:Saša Ozmo

„Na dan dolaska Novaka Đokovića, u deset uveče su me pozvali iz imigacionog centra da sutradan dođem na razgovor“, u ekskluzivnom intervjuu za Sport klub kaže Filip Serdarušić, trener i brat Nina Serdarušića, koji je u Australiju ušao sa istim medicinskim izuzećem kao i svetski broj jedan.

Đoković je rekao da je najveći deo komunikacije u vezi sa papirologijom obavljao njegov agent, a isti je slučaj i sa Filipom.

„Otvorila se mogućnost da možemo da dođemo sa izuzećem. Ja nisam vakcinisan, a u oktobru sam preležao koronu. Moj agent je pozitivan nalaz i nalaz antitela poslao Teniskoj asocijaciji Australije, koja je to prosledila doktorima, tj. instituciji koja se time bavi. Dobio sam zeleno svetlo za dolazak, stigao mi je mejl mislim 10. decembra“, počinje 29-godišnji Serdarušić za Sport klub.

Prema saznanjima Sport kluba, devetoro ljudi u vezi sa Australijan openom dobilo je medicinsko izuzeće, ali samo su Đoković, Serdarušić i Čehinja Renata Voračova iz kategorije igrači/treneri.

Braća Serdarušić leteli su jednim od čartera koje je Teniska asocijacija Australije omogućila za učesnike i njihove timove.

„Predao sam pasoš, a potom je gospođa iz granične službe došla do mene i pitala me da li sam vakcinisan. Rekao sam da nisam i da imam izuzeće. Stavila me sa strane i tražila da skupim dokumente. Rekla mi je da postoji mogućnost da idem u karantin 14 dana, a odgovorio sam da ne bih ni dolazio da sam znao da ću biti u karantinu“, kaže nam Filip i objašnjava da se sve brzo raščistilo:

„Zatim je pozvala svog šefa, on je pregledao papire, fotografisao ih i rekao mi da mogu da uđem u državu slobodno“.

Filip SerdarušićPrivatna arhiva
Tri dana su Filip i Nino proveli u Melburnu, a potom su se zaputili na čelendžer u Traralgonu. Paralelno sa time, izvesni svetski broj jedan sleteo je na aerodrom Tulamarin.

„Na dan dolaska Novaka Đokovića, u deset uveče su me pozvali iz imigacionog centra da sutradan dođem na razgovor. Teniska asocijacija Australije poslala je automobil po mene sat vremena pre četvrtfinalnog meča mog brata, trebalo je do 17 sati da se pojavim tamo“, kaže hrvatski trener i dodaje:

„Otišao sam do hotela u Melburnu, popričao s igračima i imao sam dve mogućnosti: da odem legalnim putem kući ili da ponovo apliciram za vizu. Budući da bi je 99 posto odbili jer su rešili da više ne vredi to što si preležao kovid, odlučio sam da se pokupim, jer nisam toliko veliki kao Novak da se borim. Ako su zaustavili njega, morali su i nas“.

Kako kaže, Filipu se uopšte ne dopada način na koji je Đoković tretiran u Melburnu, pogotovo zato što je sve uradio u skladu sa pravilima.

„Ljudi svašta ružno komentarišu. Samo ću da kažem: kada smo aplicirali za vizu, morali smo da ispunimo uslove. Izuzeće nismo smislili ni Novak ni ja, radili smo po njihovim pravilima i odobren nam je ulazak. Na njemu mogu politički da jačaju, na nama malima ne mogu, zbog toga se dešava ovo što se dešava. Mi smo samo iskoristili mogućnost koju su nam oni dali“, ističe Serdarušić za Sport klub i zaključuje:

„On im je idealan za to pred izbore, tako mi se čini. Ako su pustili Čehinju i mene, zašto nisu i njega? Mislim da su se u Teniskoj asocijaciji Australije nadali da će on ući kao što smo i mi, ali njega svi znaju. Da Novaka nije bilo, nama se ne bi ovo desilo“.
i, o čemu mi pričamo ovdje?
o - pravila su pravila?
hau jes nou...
0
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Skandal: NOVAK ĐOKOVIĆ POTJERAN IZ AUSTRALIJE!

Post Postao/la Socrates »

Prije nego što govorite o drugim ljudima koji su imali medicinsko izuzeće zbog preležanog covida, i kako su druge puštali, a Novaka neće, informišite se.

Na ulazu u Australiju nisi morao da deklariraš zbog čega imaš medicinsko izuzeće. Ljudi su vjerovali da si dovoljno pismen i pošten da ćeš razumjeti pravila i da ih nećeš svjesno varati.
1
1 slika
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Skandal: NOVAK ĐOKOVIĆ POTJERAN IZ AUSTRALIJE!

Post Postao/la Socrates »

I ne znam koliko je pametno vjerovati išta nadležnima iz Srbije i čitavoj priči oko pozitivnog testa, ali neki nadležni iz Srbije je potvrdio da je pozitivni test navodno urađen 16. decembra validan i da je e-mail o testu Đoković dobio istog dana naveče.

Dakle, Đoković je dobio e-mail, navodno ga nije otvorio čitavih 24 sata or so, išao sa 20+ djece na slikanje, i tek onda ga otvorio.

Nadležni nije znao odgovoriti zašto je redni broj testa urađenog 16. decembra za 50 000 brojeva veći od rednog broja negativnog testa koji je urađen 22. decembra.

Sve neki muljatori, jbmt.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Skandal: NOVAK ĐOKOVIĆ POTJERAN IZ AUSTRALIJE!

Post Postao/la Socrates »

I vidim da je Serdarušić ovaj e-mail od Tennis Australia dobio 10. decembra, što je, tehnički govoreći, bilo u skladu sa pravilima turnira. Naravno, preležani covid nikad nije bio validno medicinsko izuzeće za ulazak u Australiju.

Rok za podnošenje molbe za medicinsko izuzeće što se tiče turnira je bio 10. decembra. Đoković nije mogao podnijeti tu molbu prije 18. decembra. I to u najboljem pokušaju da se racionalan um pokuša snaći kroz sve njegovo muljanje. Ta molba mu je vjerovatno odobrena 27. decembra.

28. decembra, biosecurity menadžer turnira podnosi ostavku, i već se tada piše da je to uradio zato što se Đokovića nasilu pokušava ugurati na turnir iako nije vakcinisan i nema validno medicinsko izuzeće.

Dakle, direktor turnira je vjerovatno umiješan u zavjeru sa Đokovićem da se prekrše sva postavljena pravila.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Skandal: NOVAK ĐOKOVIĆ POTJERAN IZ AUSTRALIJE!

Post Postao/la Crvena Nit »

Socrates je napisao/la: 14 jan 2022, 23:31 Prije nego što govorite o drugim ljudima koji su imali medicinsko izuzeće zbog preležanog covida, i kako su druge puštali, a Novaka neće, informišite se.

Na ulazu u Australiju nisi morao da deklariraš zbog čega imaš medicinsko izuzeće. Ljudi su vjerovali da si dovoljno pismen i pošten da ćeš razumjeti pravila i da ih nećeš svjesno varati.
Netočno!

"date of medical consultation and details of your medical practitioner"

https://covid19.homeaffairs.gov.au/vacc ... travellers
0
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Skandal: NOVAK ĐOKOVIĆ POTJERAN IZ AUSTRALIJE!

Post Postao/la dmr »

A jesi li putovao u inostranstvo, a? :mig :keke
0
:rolka
Avatar
Socrates
PRObehar
PRObehar
Reactions: 13127
Postovi: 14439
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Skandal: NOVAK ĐOKOVIĆ POTJERAN IZ AUSTRALIJE!

Post Postao/la Socrates »

Crvena Nit je napisao/la: 15 jan 2022, 08:09
Socrates je napisao/la: 14 jan 2022, 23:31 Prije nego što govorite o drugim ljudima koji su imali medicinsko izuzeće zbog preležanog covida, i kako su druge puštali, a Novaka neće, informišite se.

Na ulazu u Australiju nisi morao da deklariraš zbog čega imaš medicinsko izuzeće. Ljudi su vjerovali da si dovoljno pismen i pošten da ćeš razumjeti pravila i da ih nećeš svjesno varati.
Netočno!

"date of medical consultation and details of your medical practitioner"

https://covid19.homeaffairs.gov.au/vacc ... travellers
Šta je netočno?

Lijepo piše "datum kada je obavljena relevantna medicinska konsultacija (u ovom slučaju 16. decembar) i detalji osobe koja je to obavila (ime, prezime, zvanje, funkcija osobe koja je obavila test)". I moraš imati ko ti je iz Australije dao izuzeće (u ovom slučaju Tennis Australia).

Nigdje tu ne piše da moraš napisati da je u pitanju prebolovani covid. Uostalom, ovo što ja pišem je potvrđeno u dostavi Đokovićevih advokata tokom prvog saslušanja i sudija Kelly je potvrdio.

Sudija Kelly je čak dodao da Parlament Australije može tražiti na osnovu čega je dobijeno izuzeće, ako baš osoba insistira da ga ne da nikome.

Sad, da li Đoković nije mogao naći osobu koja će mu napisati papir koji sadrži sve tri potrebne stvari a da ne pokazuje test, ili je baš želio odmah da pokaže test, ostaje pitanje.

Očigledno je da je čitavu nadu u ulazak bazirao na tom testu, i da advokate nije konsultirao prije leta.
0
Don't wanna hear about it

Every single one's got a story to tell...
Avatar
dmr
bad karma
bad karma
Reactions: 21794
Postovi: 13162
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40
Lokacija: Orange Republic™

Re: Skandal: NOVAK ĐOKOVIĆ POTJERAN IZ AUSTRALIJE!

Post Postao/la dmr »

der spiegel je lijepo poredao stvari, čak su poslali upite za nelogičnosti u testovima srbijanskoj e-upravi, na koje (još) nisu dobili odgovore :keke
0
:rolka
Avatar
Username
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 3376
Postovi: 2713
Pridružen/a: 14 dec 2020, 16:08

Re: Skandal: NOVAK ĐOKOVIĆ POTJERAN IZ AUSTRALIJE!

Post Postao/la Username »

Jos traje

100 mu gromova sta sam vam rekao za netflix?
3
3 slika
Avatar
Crvena Nit
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2221
Postovi: 4324
Pridružen/a: 14 feb 2021, 19:59
Lokacija: Jadrolinijska

Re: Skandal: NOVAK ĐOKOVIĆ POTJERAN IZ AUSTRALIJE!

Post Postao/la Crvena Nit »

Socrates je napisao/la: 15 jan 2022, 08:27
Crvena Nit je napisao/la: 15 jan 2022, 08:09

Netočno!

"date of medical consultation and details of your medical practitioner"

https://covid19.homeaffairs.gov.au/vacc ... travellers
Šta je netočno?

Lijepo piše "datum kada je obavljena relevantna medicinska konsultacija (u ovom slučaju 16. decembar) i detalji osobe koja je to obavila (ime, prezime, zvanje, funkcija osobe koja je obavila test)". I moraš imati ko ti je iz Australije dao izuzeće (u ovom slučaju Tennis Australia).

Nigdje tu ne piše da moraš napisati da je u pitanju prebolovani covid. Uostalom, ovo što ja pišem je potvrđeno u dostavi Đokovićevih advokata tokom prvog saslušanja i sudija Kelly je potvrdio.

Sudija Kelly je čak dodao da Parlament Australije može tražiti na osnovu čega je dobijeno izuzeće, ako baš osoba insistira da ga ne da nikome.
Imaš na stranici link sa listom bolesti koje su ok za medical examp

Drugo, preboljen covid19 nije dio medical examp:

The Australian Department of Health advises that previous infection with COVID-19 is not considered a medical contraindication for COVID-19 vaccination.

Please note: proof that you cannot be vaccinated for medical reasons is separate to a Commissioner’s travel exemption.

Pronašla sam formular u pdf, c/p

The individual identified on this form has a:
permanent vaccine exemption due to medical
contraindication because of the following:
Tick one only
previous anaphylaxis (to vaccine/vaccine component)
(DD MM YYYY)
significant immunocompromise (live attenuated
vaccines only)


Teniser i ekipa su jednostavno bespotrebno zakomplicirali papirima, a australci su zabrljali sa razinama odluka na federativnoj i državnoj razini.
0
Odgovori

Natrag na “Vijesti”