Sadaka

Vjeroispovijesti, i smisao...
Moderator: Fatih
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Sadaka

Post Postao/la CocoMa »

Na jednoj američkoj televiziji, organizirano je javno prikupljanje sredstava za liječenje jednog čovjeka kojem je hitno trebalo sto pedeset hiljada dolara za operaciju. Gledaoci su se javljali i svaki je donirao tri, četiri, ili više hiljada dolara. U jednom trenutku javio se jedan gledalac i rekao da donira dva dolara.

Voditeljica se zahvalila i na ta dva dolara, ali nije odolila da ne upita:" Gospodine, zašto dva dolara?" A čovjek odgovori: "Ja sam ostao nedavno bez posla i u džepu imam samo četiri dolara.
Moja vjera me uči da dam od sebe sve da pomognem bratu, komšiji, čovjeku. Ostavio sam dva dolara da nešto pojedem, a dva ću donirati. Sutra je novi dan i nova nafaka.
Imam dosta iskustva, ali nisam uspio naći novi posao. Ali, ne očajavam. Daće dragi Bog."

Svi u studiji su ostali zapanjeni dobrotom ovog čovjeka. Slijedeći gledalac koji je nazvao rekao je: "Ja doniram osam hiljada dolara za liječenje, a četiri hiljade poklanjam čovjeku koji je donirao dva dolara."

Redali su se pozivi, tako da je do kraja emisije skupljen cjelokupni iznos za liječenje i isto toliko za čovjeka koji je donirao dva dolara. Dobio je na desetine ponuda za posao.

Zašto?

Jer, dragi Bog , onoga čija sadaka krene iz srca, prije nego li je ruka udijeli, nikada ne ostavlja na cjedilu...

Pitas se sta je Poruka ?!?!

Pročitaj ponovo!!

(Preuzeto sa stranice "POGLEDI U TAMI")
2
2 slika
Iskra
PRObehar
PRObehar
Reactions: 36460
Postovi: 37522
Pridružen/a: 22 jul 2020, 22:18

Re: Sadaka

Post Postao/la Iskra »

Sadaka je dokaz imana :srce
0
Atomic
PRO behar
PRO behar
Reactions: 10778
Postovi: 6301
Pridružen/a: 23 okt 2020, 23:02

Re: Sadaka

Post Postao/la Atomic »

Gledam jedan video u BiH,zbog bruceloze covjek izgubi 50 ovaca,glavni izvor primanja.Za par dana se napravi akcija,covjek dobije duplo veci broj.Doniralo se koliko je ko mogao.
Mene je dojmio jedan lik koji je imao samo dvije ovce a opet je jednu donirao :zaljub
4
2 slika 2 slika
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: Sadaka

Post Postao/la Malena »

Vrlo često napravim čistku dječije garderobe, pa ono što je omanjalo i ostalo očuvano, pa čak ima i odjeće koja nikad nije upotrijebljena jer je dijete preraslo, odvojim i dam nekom djetetu koje znam da mu roditelji baš i ne mogu priuštiti novu garderobu.
Nekad se desi da ta kesa još ne napusti naš dom, a moja djeca dobiju nešto novo :zaljub
1
1 slika
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Sadaka

Post Postao/la Fatih »

Iskra je napisao/la: 10 feb 2022, 16:33 Sadaka je dokaz imana :srce
Gle, ima i istine u onome sto ti pises. :haha
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Sadaka

Post Postao/la Mehaning »

Što ima dobrotvornost sa nekim božanstvima... :sok

Ja stalno nešto doniram i pomažem okolici, a koliko sam vjeran, sami znate... :ccc

Pomaganje okolici je stvar čovjekovog karaktera i svakako to činimo, da bi sami bili zadovoljni... :ovaj
0
Avatar
Malena
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 7806
Postovi: 4555
Pridružen/a: 22 jul 2020, 09:44

Re: Sadaka

Post Postao/la Malena »

Mehaning je napisao/la: 16 dec 2022, 10:46 Što ima dobrotvornost sa nekim božanstvima... :sok

Ja stalno nešto doniram i pomažem okolici, a koliko sam vjeran, sami znate... :ccc

Pomaganje okolici je stvar čovjekovog karaktera i svakako to činimo, da bi sami bili zadovoljni... :ovaj
To se ti samo tako češljaš, a nisi ni svjestan friza :zaljub
0
Dragulj ne gubi vrijednost i kad padne u blato, a prašina ostaje prašina i kad se do neba digne
Mehaning
Proleter
Reactions: 6034
Postovi: 4653
Pridružen/a: 23 jul 2020, 12:29

Re: Sadaka

Post Postao/la Mehaning »

Malena je napisao/la: 16 dec 2022, 12:27
Mehaning je napisao/la: 16 dec 2022, 10:46 Što ima dobrotvornost sa nekim božanstvima... :sok

Ja stalno nešto doniram i pomažem okolici, a koliko sam vjeran, sami znate... :ccc

Pomaganje okolici je stvar čovjekovog karaktera i svakako to činimo, da bi sami bili zadovoljni... :ovaj
To se ti samo tako češljaš, a nisi ni svjestan friza :zaljub
:konta
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Sadaka

Post Postao/la Fatih »

Mehaning je napisao/la: 16 dec 2022, 10:46 Što ima dobrotvornost sa nekim božanstvima... :sok

Ja stalno nešto doniram i pomažem okolici, a koliko sam vjeran, sami znate... :ccc

Pomaganje okolici je stvar čovjekovog karaktera i svakako to činimo, da bi sami bili zadovoljni... :ovaj
Sadaka je mnogo sirok pojam. Tu ne ulazi samo materijalno pomaganje. Ali, nije to tema, a i podugo bi mi bilo pisati. :djed
0
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Odgovori

Natrag na “Religija”