Srbija

Društvo, kretanja, politika... Prije svega šljiva Tarabića, i tisućljetni snovi...
Moderator: Fatih, Max
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Srbija

Post Postao/la storm »

Isusatiboga :crni

1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Srbija

Post Postao/la storm »

Sutra dan D
Nama je važno, a i nije...
Nadam se da će Srbija odabrati sebi bolju vlast.

Sudeći po Twitteru, moglo bi biti velikih promjena... Ali to je i do mene, koga pratim, koga blokiram...
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Srbija

Post Postao/la storm »

Da, bilo je do mene, i normalne Srbije.
Vučić je uspostavio toliki aparat, da se to ne može slomiti na izborima... To je fakt danas.

Jedino su izgleda izgubili beograd... Na tome se može nešto graditi.
0
Avatar
Hannibal
Pjur seks
Pjur seks
Reactions: 22273
Postovi: 16507
Pridružen/a: 28 jul 2020, 15:58
Lokacija: s2p

Re: Srbija

Post Postao/la Hannibal »

tamo nemas za koga glasat, ostale opcije su jos gore od vucica. on je sebi napravio takvu opoziciju, postoje dokazi da finansira boska obradovica i milicu zavetnicu. u sjenici je sns otvoreno platio milici predizborni skup 😂 a bosko je lik iz nove varosi koji nikad tamo nije dobio izbore jer tamo ljudi znaju kakvo je govno 😂 onda izadjes na izbore i glasas za najmanje zlo, njega haha
jeben je lik vucic haha
1
1 slika
pričo razne gluposti, govorijo sam svašta
a mnoge bi sad želele da mi budu tašta 😊
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Srbija

Post Postao/la storm »

Hannibal je napisao/la: 21 sep 2022, 11:03 tamo nemas za koga glasat, ostale opcije su jos gore od vucica. on je sebi napravio takvu opoziciju, postoje dokazi da finansira boska obradovica i milicu zavetnicu. u sjenici je sns otvoreno platio milici predizborni skup 😂 a bosko je lik iz nove varosi koji nikad tamo nije dobio izbore jer tamo ljudi znaju kakvo je govno 😂 onda izadjes na izbore i glasas za najmanje zlo, njega haha
jeben je lik vucic haha
Istina... Koliko sam upratio prošle izbore, ostali su još gori, još radikalniji, barem kad pričamo o strankama sa nekim glasačkim tijelom...
Veći dio te opozicije u talu je sa Vučićem, i govore što njemu treba... Ono good cop / bad cop
1
1 slika
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

Re: Srbija

Post Postao/la CocoMa »

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić dobio je opomenu State Departmenta zbog toga što je spoljnopolitičkog analitičara Edwarda Josepha nazvao barabom i albanskim botom.

Sam Joseph također je reagovao na Vučićeve uvrede, nazvavši ga manipulatorom. "Nepristojan je pristojna srpska riječ za Vučićevo razdražljivo ponašanje. Diplomate treba da poštuju funkciju predsjednika Srbije. Onog koji je trenutno na toj poziciji? Ne toliko", napisao je analitičar.

U prednovogodišnjem intervjuu, 30. decembra prošle godine, predsjednik Srbije je komentarišući pisanje bečkog Standarda u kojem se, između ostalog navodi da uklanjanje barikada ne donosi mir, a da posebno uznemirava što su EU i NATO pristali na zahtjeve militanata pod Vučićem, Vučić je rekao da upravo to pokazuje jedan mali uspjeh koji smo na taktičkom nivou postigli.


Baš me briga šta albanski lobisti u Standardu misle“, rekao je Vučić za TV Prvu.

Za Edwarda Josepha rekao je da je „albanski bot“ i „baraba“ koja dobija mnogo albanskih para.

„Baraba najobičnija u Vašingtonu koja mnogo para albanskih dobija. Ne libim se da kažem istinu, a njima sve to smeta. Zato što smo šahovski precizno odigrali, i to ne slabo, nego jako i igrat ćemo uvijek jako i sve jače“, rekao je Vučić, prenosi nova.rs

Joseph je tim povodom napisao na Twitteru sljedeće:

„30. decembra, predsjednik Vučić nasilno je tvrdio na srbijanskoj TV da sam albanski agent i da ‘dobijam mnogo albanskog novca’, a da samo jedan dio prijavljujem kao prihod. Za zapisnik, ova tvrdnja je potpuno lažna. Vučić nema dokaza kojim bi potkrijepio svoje ozbiljne optužbe, jer takva veza ne postoji i nikada nije postojala. Moji stavovi su proizvod desetak godina rada na terenu – u svim sukobima na Balkanu, uključujući i ratne godine. Moje zalaganje politike o Kosovu u centar stavlja dobrobit kosovskih Srba – a ne ‘kompenzaciju’ Beograda.

Neriješen status Kosova koristi Beogradu, a ne zajednici kosovskih Srba ili srpskoj baštini na Kosovu, koji su ključni za očuvanje regionalne stabilnosti“, naveo je Joseph, a zatim upitao:

„Pa šta je to tako ubolo Vučića i njegovog ambasadora u Vašingtonu Marka Đurića koji me je također napao? To što sam razotkrio Vučićevu kontinuiranu manipulaciju SAD-om/EU? Da li je to bila najvažnija poluga onih koji ne priznaju NATO? Korištenje kosovskih Srba kao piona?“.

Joseph dalje navodi da pribjegavanje ličnom napadu na kritičara sugeriše da postoji osnov za kritiku.

„I to sugeriše da je Vučić podložniji javnoj kritici nego što to diplomate shvataju. Umjesto da smiri osobu koja prkosi obavezama svoje zemlje kao kandidata za EU, na najozbiljniju krizu u Evropi od Drugog svjetskog rata, krajnje je vrijeme da se Vučić pozove na odgovornost. Sugerišući da sam lobista za novac, Vučić otvara i vrata za pitanja o tome koga Beograd i Banjaluka plaćaju za uticaj – i koje politike/projekte guraju u Vašingtonu“, napisao je američki analitičar i zaključio: .

„Konačno, klevećući me, Vučić je još jednom otkrio svoj pravi karakter. „Nepristojan“ je pristojna srpska riječ za Vučićevo razdražljivo ponašanje. Diplomate treba da poštuju funkciju predsjednika Srbije. Onog koji je trenutno na toj poziciji? Ne toliko”.

Na Vučićeve izjave reagovao je i Biro za evropske i evroazijske poslove State Departmenta.

„Prljavim taktikama, kao što su one koje se koriste protiv Edwarda Josepha, nema mjesta u demokratskim društvima“, stoji u njihovoj objavi na Twitteru.

„Nezavisni glasovi i organizacije civilnog društva promovišu odgovornost i transparentnost. Cijenimo one koji grade mirno društvo na Zapadnom Balkanu“, piše u njihovoj objavi na Twitteru uz fotografiju specijalnog izaslanika Sjedinjenih Američkih Država za Zapadni Balkan Gabriela Escobara i Josepha.

Radiosarajevo.ba
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Srbija

Post Postao/la Fatih »

" Biro za evropske i evroazijske poslove State Departmenta" - pita ih se ko Sabita u mlinu.

G. Escobar - pedercina obicna.
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Srbija

Post Postao/la storm »

Fatih je napisao/la: 12 jan 2023, 06:40 " Biro za evropske i evroazijske poslove State Departmenta" - pita ih se ko Sabita u mlinu.

G. Escobar - pedercina obicna.
Kad će DEA malo rasturiti vucicevo narko zaledje?
0
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Srbija

Post Postao/la Fatih »

storm je napisao/la: 12 jan 2023, 08:55
Fatih je napisao/la: 12 jan 2023, 06:40 " Biro za evropske i evroazijske poslove State Departmenta" - pita ih se ko Sabita u mlinu.

G. Escobar - pedercina obicna.
Kad će DEA malo rasturiti vucicevo narko zaledje?
Koliko sam upoznat, DEA handri politika, te su stoga neefikasni kao nikad do sada. I to nije slucaj samo sa tom sluzbom, nego i generalno (neke vise, neke manje). Znam neke dobro upucene ljude, i oni sami ne znaju sta je krajnji cilj svega toga... Imam razloga da tim ljudima vjerujem, ako kazu da primjecuju taj neki trend...
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36462
Postovi: 29519
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Srbija

Post Postao/la storm »

Fatih je napisao/la: 16 jan 2023, 00:58
storm je napisao/la: 12 jan 2023, 08:55

Kad će DEA malo rasturiti vucicevo narko zaledje?
Koliko sam upoznat, DEA handri politika, te su stoga neefikasni kao nikad do sada. I to nije slucaj samo sa tom sluzbom, nego i generalno (neke vise, neke manje). Znam neke dobro upucene ljude, i oni sami ne znaju sta je krajnji cilj svega toga... Imam razloga da tim ljudima vjerujem, ako kazu da primjecuju taj neki trend...
A možda i pristupaju Srbiji sa dosta opreza...
Srbija je trenutno po pitanju tajnih službi, dosta zajebano mjesto... FSB očito drži može se reći komplet državu, Wagner otvorio službeni centar...
A zna se što Putinu treba... Jedna fina pizdarija na Balkanu.
1
1 slika
Avatar
Fatih
PRObehar
PRObehar
Reactions: 6951
Postovi: 6464
Pridružen/a: 23 jul 2020, 15:14

Re: Srbija

Post Postao/la Fatih »

storm je napisao/la: 16 jan 2023, 07:15
Fatih je napisao/la: 16 jan 2023, 00:58

Koliko sam upoznat, DEA handri politika, te su stoga neefikasni kao nikad do sada. I to nije slucaj samo sa tom sluzbom, nego i generalno (neke vise, neke manje). Znam neke dobro upucene ljude, i oni sami ne znaju sta je krajnji cilj svega toga... Imam razloga da tim ljudima vjerujem, ako kazu da primjecuju taj neki trend...
A možda i pristupaju Srbiji sa dosta opreza...
Srbija je trenutno po pitanju tajnih službi, dosta zajebano mjesto... FSB očito drži može se reći komplet državu, Wagner otvorio službeni centar...
A zna se što Putinu treba... Jedna fina pizdarija na Balkanu.
U pravu si za FSB. No, nisu sami... :opa
1
1 slika
Tokom cijelog tvog zvota, u tebi se bore dva vuka, dobar i zao. Pobijedice onaj koga vise hranis.
Avatar
CocoMa
Čupavo
Čupavo
Reactions: 17696
Postovi: 10993
Pridružen/a: 22 jul 2020, 20:23

44% Srba želi da se država okrene Zapadu, 43% želi jače veze s Rusijom

Post Postao/la CocoMa »

MANJE od polovice građana Srbije izjasnilo bi se na referendumu o ulasku države u Europsku uniju i okretanju ka Zapadu, dok ih se približno isto toliko protivi članstvu u EU i podržava veze Beograda s Moskvom, pokazuju rezultati istraživanja javnog mišljenja objavljeni danas.

Na eventualnom referendumu o ulasku u EU 44 posto građana Srbije glasalo bi "za" pridruživanje europskom bloku, "protiv" članstva u Uniji je 42 posto, dok je 43 posto ispitanika uvjereno da Srbija nikad neće postati članicom EU, rezultati su ankete Centra za istraživanje, transparentnost i odgovornost (CRTA), provedene krajem veljače i početkom ožujka.

38% ne vidi realni ishod pregovora o Kosovu

Ti podaci približni su rezultatima iz prosinca 2022., koje je objavilo srbijansko ministarstvo za eurointegracije, kad je podrška pristupanju Srbije Uniji bila 43 posto, nasuprot 32 posto protivnika europskog puta. U tom je istraživanju trećina ispitanika istaknula da ima pozitivnu sliku o EU, a približno ih je toliko negativno gledalo na Uniju.

Situacija s Kosovom percipira se kao jedna od ključnih tema, ali 38 posto ne zna što bi moglo biti idealno rješenje za Kosovo, a isti postotak anketiranih ne vidi što je realno rješenje ishoda aktualnih pregovora Beograda i Prištine pod pokroviteljstvom EU.

Trećina ispitanika tvrdi kako ne zna što podrazumijeva europski sporazum o normalizaciji odnosa Beograda i Prištine, a samo sedam posto vjeruje da je to korak ka finalnom sporazumu.

Prema rezultatima istraživanja koje objavljuju beogradski mediji, većina građana, kad im se predstavi sadržaj europskog prijedloga, ne smatra plan prihvatljivim, tek 26 posto bi ga prihvatilo, a 20 posto bi pristalo na nezavisnost Kosova u zamjenu za bolji položaj kosovskih Srba.

"Građani koji trenutni prijedlog smatraju prihvatljivim većinski vide priznavanje Kosova, podjelu teritorija ili prihvaćanje francusko-njemačkog plana kao realno, a nešto rjeđe i kao idealno rješenje pitanja Kosova", navedeno je u analizi istraživanja.

44% za Zapad, 43% za Rusiju

Upitani za strateški pravac koji bi Srbija trebala slijediti, 44 posto ispitanika je navelo da se treba više okrenuti ka Zapadu, a 43 posto drži da su Srbiji potrebne "jače" veze s Rusijom. Nju kao najvažnijeg političkog partnera vidi 34 posto ispitanika, a kao sigurnosnog partnera njih 42 posto, dok 44 posto doživljava EU kao najvažnijeg ekonomskog partnera Srbije.

Većina građana podržava politiku sjedenja "na više stolica", dok tek njih 18 posto smatra da bi se Srbija trebala "u potpunosti opredijeliti za jednu ili drugu stranu", navodi se u istraživanju.
Index.hr
0
Odgovori

Natrag na “EXYU”