Tenis

Sve što ostane, nakon najvažnije sporedne stvari na svijetu

Moderator/ica: Socrates

Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Tenis

Post Postao/la storm »

grunf je napisao/la: 28 jan 2023, 21:40
storm je napisao/la: 26 jan 2023, 21:26

Da ga mrzim, ne bih rekao...A mrzim primitivnost oko njega...
Kao i oko vatrenih recimo... Navijam za njih, ali su poprilično glupavi momci... Kao i novak uostalom...
Tako duboka analiza.


Dzordz (Soc), Ben i Sigmund.

Pretjerano moralisu, jednoga dana i oni ce tumarati gradovima kao proroci i cudaci i upozoravace ljude da ne prave greske od kojih su se oni zamorili.
Realno i nema neke dubine...
20230130_054036.jpg
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Tenis

Post Postao/la storm »

Nole je rezultatski goat, ali tu ću se zaustaviti...
Ima tu još razina...
0
Avatar
Russki
prince of idiotism
prince of idiotism
Reactions: 22278
Postovi: 16993
Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
Lokacija: Throne of Time

Re: Tenis

Post Postao/la Russki »

kojih razina ?
0
abysmal depths are flooded
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Tenis

Post Postao/la storm »

Russki je napisao/la: 15 feb 2023, 22:54kojih razina ?
Pitaj beogradjane, šta im rade Đokovici na kalemegdanu...

To je recimo samo jedna od.
0
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5557
Postovi: 3408
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Tenis

Post Postao/la radostan dan »

i ja sam čuo...
kažu tri se ubila, dva se pripremaju da učine isto, ne mogu da podnesu taj teror.
0
Avatar
grunf
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 786
Postovi: 694
Pridružen/a: 31 okt 2020, 08:31

Re: Tenis

Post Postao/la grunf »

Ja bih zelio da Nadal ili Federer budu GOAT - rece Sigmund, uzdahnu i zaplaka.
0
StarosjediJoci, الوطنيونوو Bosamci i Herzegowci

Cuvajte se

Straиog utiЦaja!
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Tenis

Post Postao/la storm »

radostan dan je napisao/la: 17 feb 2023, 00:35 i ja sam čuo...
kažu tri se ubila, dva se pripremaju da učine isto, ne mogu da podnesu taj teror.
Pa dobro..
Možemo i na šalu okrenuti...
Meni jest smiješno sve skupa.

Pitati ću ga malo ovog ljeta, šta je bilo 😁
0
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5557
Postovi: 3408
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Tenis

Post Postao/la radostan dan »

šta će biti...naplaćuje uspješnost dobijanjem građevinske dozvole gdje je bilo predviđeno manje više - ništa.
da li bi neko drugi poznat i uspješan dobio dozvolu? ne bi...
je li ok da je on dobije? jeste...
zašto?
zato što bi je umjesto njega svakako dobio neki majmun od tajkuna, političara, koji je umislio da je bog.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Tenis

Post Postao/la storm »

radostan dan je napisao/la: 17 feb 2023, 23:29 šta će biti...naplaćuje uspješnost dobijanjem građevinske dozvole gdje je bilo predviđeno manje više - ništa.
da li bi neko drugi poznat i uspješan dobio dozvolu? ne bi...
je li ok da je on dobije? jeste...
zašto?
zato što bi je umjesto njega svakako dobio neki majmun od tajkuna, političara, koji je umislio da je bog.
A nije opcija, da na I oko, cca 2000 godina staroj zidini, ne može nitko graditi?
Da nije mogao reći, eto milijun, pet, deset, nebitno... Obnovite, restaurirajte, popravite zidine kalemegdana, da budu svima na ponos.. I još privući ostale sportaše, kojima bi to bio sitniš.
Tako prave face iskorištavaju moć i novac... Da nešto i vrate zajednici, koja ih podupire...
U ovom slučaju nije ništa manji majmun od tajkuna i političara...
Doduše.. Mislim da Nole i nema puno veze s tim, stari mu je debil, koji je lagano ušao sa SNS u priču uništavanja vrijednosti u Beogradu i Srbiji.
0
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5557
Postovi: 3408
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Tenis

Post Postao/la radostan dan »

jarane, nije jerusalim nego beograd, kakve dve hiljade godina?
ne gradi na zidinama nego ispod zidine, ka rijeci...gdje je sada ništa osim ako pod nešto ne podrazumjevaš otpad, stare šine ili šta već.

slika

mislim, boli me briga i za kalemegdan i za đokovićeva ulaganja, ni u džep ni iz džepa...ali malo si iz nekog razloga pretenciozan u kritici. objekt će imati svoju funkciju, osim tržišno ekonomske, jer će privući neko talentovano dijete da lopata reketom ili da se isteže i rekreira ako ništa...možda okupi troickog, zimonjića, tipsarevića koji već ima tenisku akademiju. možda to pomogne da on i monika seleš ili mima jaušovec ne budu izuzeća nego pravilo?

bolje novak nego tajkun što diže zgrade koje se izvrću na leđa ili pretvaraju u prah nakon zemljotresa.

razumio bih da si iz klase zajedljivih srba i beograđana, ali ovako...

slika
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Tenis

Post Postao/la storm »

radostan dan je napisao/la: 18 feb 2023, 21:55 jarane, nije jerusalim nego beograd, kakve dve hiljade godina?
ne gradi na zidinama nego ispod zidine, ka rijeci...gdje je sada ništa osim ako pod nešto ne podrazumjevaš otpad, stare šine ili šta već.

slika

mislim, boli me briga i za kalemegdan i za đokovićeva ulaganja, ni u džep ni iz džepa...ali malo si iz nekog razloga pretenciozan u kritici. objekt će imati svoju funkciju, osim tržišno ekonomske, jer će privući neko talentovano dijete da lopata reketom ili da se isteže i rekreira ako ništa...možda okupi troickog, zimonjića, tipsarevića koji već ima tenisku akademiju. možda to pomogne da on i monika seleš ili mima jaušovec ne budu izuzeća nego pravilo?

bolje novak nego tajkun što diže zgrade koje se izvrću na leđa ili pretvaraju u prah nakon zemljotresa.

razumio bih da si iz klase zajedljivih srba i beograđana, ali ovako...

slika
Biti će da se družim sa "zajedljivim srbima i beogradjanima"

Što se mene tiče, može i spomenik od jedno 145 metara... Onako pretenciozno
0
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5557
Postovi: 3408
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Tenis

Post Postao/la radostan dan »

pa od svih 7 miliona, ti si našao zajedljive i beeeeeooooogradjane?
e jbg brt... :oo
nema gora sorta, ja kad ti kažem. :oo
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Tenis

Post Postao/la storm »

radostan dan je napisao/la: 18 feb 2023, 23:16 pa od svih 7 miliona, ti si našao zajedljive i beeeeeooooogradjane?
e jbg brt... :oo
nema gora sorta, ja kad ti kažem. :oo
Meni su ok i mislim da realni samo...

Kritika društvenih pojava je inače u teškom deficitu na Balkanu...
Nazvao bih ga i sindrom narodnih heroja

Od kojih narod pati, za kojima žudi, u nedostatku sadržaja svojih života... Ne ide to samo na Srbiju, još barem tri republike ex imam u mislima...
Screenshot_20230218_231604_com.twitter.android_edit_1358675618490072.jpg
0
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5557
Postovi: 3408
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Tenis

Post Postao/la radostan dan »

storm je napisao/la: 18 feb 2023, 23:22
radostan dan je napisao/la: 18 feb 2023, 23:16 pa od svih 7 miliona, ti si našao zajedljive i beeeeeooooogradjane?
e jbg brt... :oo
nema gora sorta, ja kad ti kažem. :oo
Meni su ok i mislim da realni samo...

Kritika društvenih pojava je inače u teškom deficitu na Balkanu...
Nazvao bih ga i sindrom narodnih heroja


Od kojih narod pati, za kojima žudi, u nedostatku sadržaja svojih života... Ne ide to samo na Srbiju, još barem tri republike ex imam u mislima...
e vidiš, primjetio sam,tu se ti i ja razlikujemo i to je ona vododelnica koja mene šalje u jednu stranu atebe u drugu po nekim pitanjima...

upravo ta kritika društvenih pojava....te u vezi toga pojava kritičara svega i svačega. i stručnjaka za sve i svašta.
koji znaju da ukažu na problem ali obično ne znaju rješenje problema.
ja ih do četvrtka zovem društvenim baboserama, a od četvrtka mlatimudima.

ima ih i po skupštinskim klupama...najčešće vječiti opozicionari...sve znaju, u sve se razumiju, svačiju grešku vide, samo ne znaju kako i sebi i drugima da pomognu, osim što kao golubovi kenjaju i kenjaju gje stignu.

ima ih svuda - po medijima, štampi, skupštinskim klupama, strankama...

gledajući ih i slušajući, čitajući...vremenom postajemo oni.
i ništa više lijepo ne postoji niti se dešava.
sve je crno, sve ima svoju pozadinu, niko i ništa ne valja.
i vremenom, kao i oni, postajemo stručnjaci za sve i svašta i u sve se razumijemo.

ne mogu druže više to da podnesem...
mislim, ne treba neka posebna pamet da skontaš da je svijet otišao u tri lijepe, zar ne?
još mi samo oni trebaju, da mi drobe, vaze...
daj da ponekad pogledamo i neku vedriju stranu.

ja ne dam da se primam na njihovu priču. posebno jer je iza njihove priče ista pozadina kao i kod onih koji su na vlasti i koji nasuprot prvopomenutim pozlaćuju sva sranja koja naprave.
a ime obje pozadine je - interes.

ako me razumeš...ne znam koji je pandan ovome što pišem u hrvatskoj, koja su imena likova...ali meni su puna dva kufera.
jedan je kufer političkih moćnika (što niži nivo vlasti to još gori).
drugi je kufer raznih istraživačkih novinara, nezavisnih intelektualaca (al u kurcu nezavisnih), društvenih kritičara koji po narudžbi kritikuju, itd, itd...

kao što ne želim da me vlast unificifira po svojoj volji ili potrebi, isto tako ne želim da me profesionalni kritičari (ispravnije - krtičari) svega i svačega podsvjesno usmjere na štulićevog lika iz "osamšezdeset" i da postanem on.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 36440
Postovi: 29491
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Tenis

Post Postao/la storm »

radostan dan je napisao/la: 18 feb 2023, 23:55
storm je napisao/la: 18 feb 2023, 23:22

Meni su ok i mislim da realni samo...

Kritika društvenih pojava je inače u teškom deficitu na Balkanu...
Nazvao bih ga i sindrom narodnih heroja


Od kojih narod pati, za kojima žudi, u nedostatku sadržaja svojih života... Ne ide to samo na Srbiju, još barem tri republike ex imam u mislima...
e vidiš, primjetio sam,tu se ti i ja razlikujemo i to je ona vododelnica koja mene šalje u jednu stranu atebe u drugu po nekim pitanjima...

upravo ta kritika društvenih pojava....te u vezi toga pojava kritičara svega i svačega. i stručnjaka za sve i svašta.
koji znaju da ukažu na problem ali obično ne znaju rješenje problema.
ja ih do četvrtka zovem društvenim baboserama, a od četvrtka mlatimudima.

ima ih i po skupštinskim klupama...najčešće vječiti opozicionari...sve znaju, u sve se razumiju, svačiju grešku vide, samo ne znaju kako i sebi i drugima da pomognu, osim što kao golubovi kenjaju i kenjaju gje stignu.

ima ih svuda - po medijima, štampi, skupštinskim klupama, strankama...

gledajući ih i slušajući, čitajući...vremenom postajemo oni.
i ništa više lijepo ne postoji niti se dešava.
sve je crno, sve ima svoju pozadinu, niko i ništa ne valja.
i vremenom, kao i oni, postajemo stručnjaci za sve i svašta i u sve se razumijemo.

ne mogu druže više to da podnesem...
mislim, ne treba neka posebna pamet da skontaš da je svijet otišao u tri lijepe, zar ne?
još mi samo oni trebaju, da mi drobe, vaze...
daj da ponekad pogledamo i neku vedriju stranu.

ja ne dam da se primam na njihovu priču. posebno jer je iza njihove priče ista pozadina kao i kod onih koji su na vlasti i koji nasuprot prvopomenutim pozlaćuju sva sranja koja naprave.
a ime obje pozadine je - interes.

ako me razumeš...ne znam koji je pandan ovome što pišem u hrvatskoj, koja su imena likova...ali meni su puna dva kufera.
jedan je kufer političkih moćnika (što niži nivo vlasti to još gori).
drugi je kufer raznih istraživačkih novinara, nezavisnih intelektualaca (al u kurcu nezavisnih), društvenih kritičara koji po narudžbi kritikuju, itd, itd...

kao što ne želim da me vlast unificifira po svojoj volji ili potrebi, isto tako ne želim da me profesionalni kritičari (ispravnije - krtičari) svega i svačega podsvjesno usmjere na štulićevog lika iz "osamšezdeset" i da postanem on.
Eto sad sam i baboser :valja

Kritika je osnov demokracije, pored prava manjina, ugroženih i tako dalje...
Kad izostane kritika, društvo klizi u autokraciju, diktaturu.
Kritika je kad za nekoga glasaš, a na prvu grešku digneš glas...
A ne, jbg moj je, neka ga...

I zašto bih ja nudio riješenje?
Niti sam kompetentan, niti plaćen za ponudu rješenja...
Ali ne moram biti ni jedno, ni drugo, da znam kako nesto ne valja...
To je isto kao da ja musteriji napravim instalaciju, njoj se ne sviđa, tj nisam saslušao želje, dogovor, nešto po svom ... I da ja onda kažem, eto sad uradite sami...
0
Avatar
radostan dan
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 5557
Postovi: 3408
Pridružen/a: 30 jan 2021, 22:52

Re: Tenis

Post Postao/la radostan dan »

stani malo, nemoj da izvrćeš riječi...
nisam rekao da si babasera nego da smo okruženi baboserama koji direktno/indirektno, svjesno/podsvjesno vrše uticaj/pritisak na okolinu.
moj prethodni post je jasan - ja nisam klimoglavac vlasti, ali nisam ni profesor nekog lijevog prava koji se na svaku šuplju potkapacitetnih kvazikritičara zalijeće na barikade, sanjajući proletere mlade.
ja sam - ja.
moje mišljenje ne tvore ni vučići ni vukanovići, ni izetbegovići ni hadžifejzovići...
ne čekam i ne treba mi stav ni čede jovanovića ni dževada galijaševića da bih imao sud o nečemu.

da napravimo paralelu sa novakom, pošto je tema tenis...
jel imao svoj stav o vakcini?
jel bio spreman da plati i platio je cijenu svog stava (koji je uzgred budi rečeno drugačiji od mog)...
jel odustao od svog stava?

šta je bilo na kraju balade? bilo je to da mu je osjećaj pišanja po svim etički/moralno/medicinskim/političkim vakser mlatimudima vjerovatno bio fenomenalan.

i to je zapravo demokratija (koje odavno nema, a pitanje je da li je ikad i bilo, u njenom izvornom obliku)...da mi se omogući da imam svoj stav i mišljenje, a ne da se pridružim gakanju jata gusaka u magli samo zato što ih je više, ili zato što su u trendu.
0
Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”