Srbija

Društvo, kretanja, politika... Prije svega šljiva Tarabića, i tisućljetni snovi...
Avatar
WhiskeyPete
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 10241
Postovi: 7506
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Srbija

Post Postao/la WhiskeyPete »

Ommadawn je napisao/la: 29 nov 2025, 12:02
WhiskeyPete je napisao/la: 29 nov 2025, 11:11

Nemoj da se zamjeramo. Jebem ga, niko nije ovako brzo prešao preko hrđavih djela i nepravde, a neki su među njima postali čak i gori, iz nekih "pacifista" izrasli su etno-fašisti, a da još nisu upoznali datu terminologiju.
Prošle godine 20 ljudi izgubi živote u Jablanici zbog nelegalnog kamenoloma koji je vlasništvo lika koji je u maskopiji sa SDA - niko ništa!
Oni starci nastradaše nekidan u onom Domu penzionera u Tuzli koji su do tada živjeli u totalno nehumanim uslovima - niko ništa!

A znaju se skupiti i pjevati “Zlatne strune” i “U meni jesen je”.
Jašta ba.
Ali narod je osuđen na Pomozi.ba, država postoji radi stranaka i povlaštenih, i njihovih lokalnih porodica kojima namještaju tendere. Nedavno mi drug iz fotokluba priča o svom drugu iz osnovne, koji im je kao štreber govorio da će propasti u životu ako ne budu učili. Taj isti mali danas je u dubokom kriminalu građevinske mafije u Sarajevu (ne mogu se sjetiti prezimena porodice), kaže da kada ga je školski drug vidio na ulici osjetio je stid i sram govoreći mu što mu je neugodno što ga mora vidjeti u drutšvu 10 gorila koje ga okružuju, jer se ne smije sam kretati po gradu. Zamisli kada ti neko takav kaže da se mora svojim "tjelohraniteljima" pavdati za to što se pozdravio sa njim. Momak je zažalio što je ikada ušao u takav krug ljudi, jer sada nema šanse da izađe iz svega toga bez posljedica.

Druže moj, vidiš da danas više niko ne spominje one Skaj prepiske od proljetos, ljude koji su bili povezani sa njima, niti bilio šta vezano za plijenidbu stanova u Bulevaru na Stupu, zaplijenjenih mašina za rudarenje Bitcoina, Bube i Jale, Šmrka, i ljudi iznad njega.... Država u omči mafije.
0
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
Nierika
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 286
Postovi: 342
Pridružen/a: 08 jan 2026, 22:58

Re: Srbija

Post Postao/la Nierika »

Ja učestvujem u jednom online kursu u Srbiji, možda preuveličavam al' imam osjećaj da mogu kroz interakciju osjetiti atmosferu tamo, uglavnom haotično. Ne mogu reći da mi je 100% jasno šta ih toliko motiviše da ustraju jer su se i ovdje dešavale slične situacije npr. Jablanica pa nije bilo takve reakcije. Kod njih protesti traju od 2024, svaka čast fkt, nadam se da će se ustabiliti situacija. Nekad kontam da sam im slična al' onda skontam da su oni više k'o Francuzi s protestima a ja u fazonu nemojte da se svađamo. Hoću da kažem i da su mi uskočili i tokom korone i drugih situacija, podrška definitivno što se mene tiče.
0
Odgovori

Natrag na “EXYU”