Pitaš me - pitam te

Iznad, ispod, s lijeva, s desna....
Avatar
sikiriki
PRO tulipan
PRO tulipan
Reactions: 3412
Postovi: 6093
Pridružen/a: 24 maj 2025, 18:29

Re: Pitaš me - pitam te

Post Postao/la sikiriki »

Mislim da takvih brakova u BiH nažalost ima koliko hoćeš. Znam par frizera, tako oženjeni i imaju djecu, nema tih para da me neko može ubijediti da nisu gay.
Razumijem društveni pritisak, ali to mi je toliko tužno i za tu osobu, i za osobu s kojom je u braku, živjeti u laži čitav život zbog društva...

Jesi kad bio na paradi?
1
1 slika
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36151
Postovi: 32768
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Pitaš me - pitam te

Post Postao/la dmr »

Nisam. Bio sam na mitinzima za mir pred rat :D I na skupovima stranaka nekad davno dok je pjevao Dino Merlin, Tifa i slicni :D to su moja iskustva najbliza tome :D :D

Ti? A na nekim protestima?
0
make your move :damir
Avatar
sikiriki
PRO tulipan
PRO tulipan
Reactions: 3412
Postovi: 6093
Pridružen/a: 24 maj 2025, 18:29

Re: Pitaš me - pitam te

Post Postao/la sikiriki »

Bila sam na LGBT paradi u Sydneyu. To je tamo veliki događaj, puno zanimljiviji nego kod nas.
BIla sam čini mi se na jednom protestu kod nas, ali se ne sjećam kojim povodom. :oo Mislim da sam i ja kao dijete bila na tim mitinzima pred rat sa roditeljima.

Glasaš li na izborima?
1
1 slika
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36151
Postovi: 32768
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Pitaš me - pitam te

Post Postao/la dmr »

Glasao sam do sad, cini mi se da vise necu. Bukvalno se nema za koga, imam osjecaj da ne mozes cak birati ni manje zlo.


Ti? Ima li iko u tom mulju da imalo valja?
0
make your move :damir
Avatar
sikiriki
PRO tulipan
PRO tulipan
Reactions: 3412
Postovi: 6093
Pridružen/a: 24 maj 2025, 18:29

Re: Pitaš me - pitam te

Post Postao/la sikiriki »

Ja sam prestala glasati prije par godina, iz istog razloga kao ti. Ne vjerujem više nikome.

Možeš li zamisliti našu zemlju ikad kao uređenu zemlju? Ili je to jednostavno nemoguće s našim mentalitetom?
0
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36151
Postovi: 32768
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Pitaš me - pitam te

Post Postao/la dmr »

Nije nemoguce, nista nije nemoguce, ali je jako tesko.
Nasim ljudima je ideja vodilja kako zajebat sistem, to im daje neki osjecaj superiornosti. Pravila su tu da se krse i tako to. A bez sistema i postovanja pravila nema napretka. Problem je sto red treba da uvede onaj ko ima koristi od nereda, treba da posijece granu na kojoj sjedi.

Jel’ najpametnije odustati i otici za redom, kad vec on nece nikad doci ovdje? I sta nas sprecava?
1
1 slika
make your move :damir
Avatar
sikiriki
PRO tulipan
PRO tulipan
Reactions: 3412
Postovi: 6093
Pridružen/a: 24 maj 2025, 18:29

Re: Pitaš me - pitam te

Post Postao/la sikiriki »

U suštini jeste najpametnije, ali svako mora odlučiti za sebe šta su mu (trenutni) prioriteti. Mene ništa ne sprečava, mogu ići kad hoću, ali mi je daleko ići u Aus. Pa napravim neki svoj "mikro red" u životu i nadam se da ne upadnem u naš standardni nered. (zdravstvo, itd.)

Gdje bi išao, u koju zemlju, da možeš?
1
1 slika
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36151
Postovi: 32768
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Pitaš me - pitam te

Post Postao/la dmr »

Austrija ili Slovenija, ono realno, kad biram pametom :D
I za sta imam realne opcije. A kad sanjarim onda Toscana ili jug Francuske. Mozda i Spanija. Ali eto, neka inercija drzi covjeka u mjestu. I onaj privid da ni ovdje nije toliko lose, ko ce se zajebavati pa sve ispocetka i tako,…


Sanjaris ti nekad, ili si uvijek cvrsto na zemlji?
0
make your move :damir
Avatar
sikiriki
PRO tulipan
PRO tulipan
Reactions: 3412
Postovi: 6093
Pridružen/a: 24 maj 2025, 18:29

Re: Pitaš me - pitam te

Post Postao/la sikiriki »

Sanjarim i prečesto.

Znaš onu, da čovjek ako će ići negdje drugo da živi, treba to da učini do godina koliki mu je broj cipela, da je poslije kasno? :oo
1
1 slika
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36151
Postovi: 32768
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Pitaš me - pitam te

Post Postao/la dmr »

Nisam znao tako formulisano, ali je to otprilike to. Ja sam to promasio :tugi … mala mi stopala :D :D … ali eto, jos uvijek imam ponuda za premjestaj u okviru firme :oo
Vjerovatno jos koju godinu :zbrk


Koji ti broj obuce nosis? :oo
0
make your move :damir
Avatar
sikiriki
PRO tulipan
PRO tulipan
Reactions: 3412
Postovi: 6093
Pridružen/a: 24 maj 2025, 18:29

Re: Pitaš me - pitam te

Post Postao/la sikiriki »

37. Tako da je i moj voz prošao. :oo
Ali nikad se ne zna.

Jesi li bio problematičan u pubertetu?
0
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36151
Postovi: 32768
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Pitaš me - pitam te

Post Postao/la dmr »

Nisam nikad bio problematican, ni tad a ni prije i poslije, … uvijek sam bio fiiin :rola :oo

Jel se to drukcije kaze smokljan? :D
Ti kakva si bila? Probleme koje vrste si radila, bjezala od kuce, m?
0
make your move :damir
Avatar
sikiriki
PRO tulipan
PRO tulipan
Reactions: 3412
Postovi: 6093
Pridružen/a: 24 maj 2025, 18:29

Re: Pitaš me - pitam te

Post Postao/la sikiriki »

Bila sam neprirodno mirna i dosadna.
Sad to dolazi na naplatu, jer sam puno toga propustila tada.

Kad si se prvi put napio, ako ikad?
0
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36151
Postovi: 32768
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Pitaš me - pitam te

Post Postao/la dmr »

Za neku novu godinu, mozda ‘92., ‘93., tad nekad. A najvise u vojsci, takodje za novu ‘96.-tu. Onesvijestio se, odnijeli me i smjestili u krevet. :D Do zadnjeg momenta nas drzali u neizvjesnosti hoce li nas pustiti kuci. 31.12. isli na gadjanje i onda nam rekli da “slavimo” u ucionici, u kasarni, svratili u neku piljaru i kupili pice i grickalice. Alkohol je, znate, zabranjen, pa nemojte puno. :oo Ja kupio litar loze, prvi i zadnji put je pio u zivotu. Popio mozda pola. :D


Tvoje pijanke? Prva, zadnja, najgora?
1
1 slika
make your move :damir
Avatar
sikiriki
PRO tulipan
PRO tulipan
Reactions: 3412
Postovi: 6093
Pridružen/a: 24 maj 2025, 18:29

Re: Pitaš me - pitam te

Post Postao/la sikiriki »

Dvaput u životu, prvi put s neke 22. godine, sami muž i ja, i drugi/zadnji put prije 2-3 godine, sami muž i ja.

Koliko je to dosadno, na skali? :D
1
1 slika
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36151
Postovi: 32768
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Pitaš me - pitam te

Post Postao/la dmr »

Probilo je vrh skale :D

Znas raditi ekstrapolaciju? :oo Kako ti ide matematika opcenito? :oo
1
1 slika
make your move :damir
Avatar
sikiriki
PRO tulipan
PRO tulipan
Reactions: 3412
Postovi: 6093
Pridružen/a: 24 maj 2025, 18:29

Re: Pitaš me - pitam te

Post Postao/la sikiriki »

Jok.

Pa znam sabiranje, oduzimanje, množenje, dijeljenje...to je to, otprilike. :D

Šta je ekstrapolacija?
0
Odgovori

Natrag na “Igrice”