Klin se distorzijom izbija...

Muzika, radio, diskografija, čestitke, želje, i pozdravi...
Avatar
Spock
Moderator
Moderator
Reactions: 699
Postovi: 814
Pridružen/a: 30 maj 2025, 11:46

Re: Klin se distorzijom izbija...

Post Postao/la Spock »

medvjed23 je napisao/la: 14 jul 2025, 15:35
Spock je napisao/la: 14 jul 2025, 09:21
Meni je iz nekog razloga Nothing else matters prva linija odbrane, ne znam ni ja zasto, niti mi je Metallica najdrazi bend niti bi mi ta pjesma bila u top 20 pjesama, ono pjesma je odlicna ali ima mi i drazih i boljih. Zasto mi bas ona padne na pamet kao odbrana od sunda, to nisam siguran, bilo bi zanimljivo probati to analizirati.
Zanimljiv je, u kontekstu teme, tekst te pjesme.

Jedan dio glasi:
Forever trusting who we are
and nothing else matters
A drugi:
Open mind for a different view
and nothing else matters
Čini se da, za tvoje potrebe, bolje odgovara prvi dio :oo
Zanimljivo, vjerovatno znas koliko je meni inace tekst u muzici u drugom planu, toliko da neke pjesme znam tekst napamet od pocetka do kraja a pojma nemam o cemu govore. :oo
Ipak, izgleda da moja podsvijest pokusava da shvati znacenje teksta pored moje svijesti koja to ignorise, pa zato bira tu pjesmu. :oo
0
Avatar
Spock
Moderator
Moderator
Reactions: 699
Postovi: 814
Pridružen/a: 30 maj 2025, 11:46

Re: Klin se distorzijom izbija...

Post Postao/la Spock »

John Cleese je napisao/la: 14 jul 2025, 19:43
Spock je napisao/la: 14 jul 2025, 09:21 Inace, ne volim da mi se mota po glavi bilo sta sto ne volim slusati, cak i ako nije neki teski odron vec samo onako bezveze pjesma, ne volim da mi moja podsvijest bilo sta namece i uradicu sta treba da to stavim pod kontrolu. Juce mi se iz cista mira uvrti neka Colina pjesma, nisam je cak ni negdje usput cuo, bas iz cista mira. Ima on i kvalitetnih pjesama, uvrti mi se neka bezveze, necu ni pokusati da se sjetim koja da opet ne pocne. :oo
Vot abaut Tarmi Rićmi? :ooo

Svojevremeno sam izveo praktični eksperiment i tom (ne)prilikom prepatio akutni pad vrijednosti IQ (nedvojbeno ustanovljen relevantnim testiranjem prije i poslije) za cijelih 30 - bila je dovoljna prva strofa i refren:



Trebala mi je hefta da dodjem sebi...
Oprez: Vjerujem da bi kontinuirano slusanje tog albuma neminovno dovelo do ireverzibilnih promjena :ooo
Na koji nacin si testirao IQ prije i poslije? :oo
0
Avatar
Spock
Moderator
Moderator
Reactions: 699
Postovi: 814
Pridružen/a: 30 maj 2025, 11:46

Re: Klin se distorzijom izbija...

Post Postao/la Spock »

mentalist je napisao/la: 14 jul 2025, 22:54
Spock je napisao/la: 13 jul 2025, 21:40 Vjerovatno se svakom od nas desi da nam se u glavu uvrti neka pjesma koju smo slacajno usput culi ili je nekako znamo od ranije, ali je odron i ne mozemo je smisliti, a uvrti se i nece da izadje iz glave. :oo

Sta radite u tim situacijama i kako izbijate sebi te nepozeljne zvukove iz glave? Stara poslovica kaze - klin se distorzijom izbija, imate li mozda neke pjesme koje su susta suprotnost tim zvukovima, koje se isto tako lako uvrte u glavu i kojima izbijate nezeljene melodije iz svoje glave? :oo

Meni muzika dolazi preko situacija, riječi i misli.

Najčešće struja svijesti

Znači, promijeniš tijek misli(svijesti).
Ako ti se neka pjesma vrti stalno, možda ti je zbog neke podsvijesne poruke? :hm
Zanimljivo, nisam do sad razmisljao o tome, uglavnom sam to vezao za muziku i melodiju, valjda sto je kod mene to u prvom planu, ali ko vise paznju posvecuje tekstu u muzici i znacenju istog, sigurno da se moze povezati sa mislima.
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 38024
Postovi: 31387
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Klin se distorzijom izbija...

Post Postao/la storm »

Distorzija izbija sve iz glave...
Mislim sve negativnosti, barem meni ❤️
1
1 slika
Avatar
Spock
Moderator
Moderator
Reactions: 699
Postovi: 814
Pridružen/a: 30 maj 2025, 11:46

Re: Klin se distorzijom izbija...

Post Postao/la Spock »

storm je napisao/la: 15 jul 2025, 11:17 Distorzija izbija sve iz glave...
Mislim sve negativnosti, barem meni ❤️
:russ
1
1 slika
John Cleese
Moderator
Moderator
Reactions: 2367
Postovi: 3482
Pridružen/a: 30 jul 2020, 23:54

Re: Klin se distorzijom izbija...

Post Postao/la John Cleese »

Spock je napisao/la: 15 jul 2025, 08:41 Na koji nacin si testirao IQ prije i poslije? :oo
Onlajn testom, ima ih koliko hoces - ne sjecam se vise kojim tacno :ooo
0
Avatar
Spock
Moderator
Moderator
Reactions: 699
Postovi: 814
Pridružen/a: 30 maj 2025, 11:46

Re: Klin se distorzijom izbija...

Post Postao/la Spock »

John Cleese je napisao/la: 15 jul 2025, 18:57
Spock je napisao/la: 15 jul 2025, 08:41 Na koji nacin si testirao IQ prije i poslije? :oo
Onlajn testom, ima ih koliko hoces - ne sjecam se vise kojim tacno :ooo
Skoro da me vuce da probam i sam taj eksperiment, ali ne mogu se natjerati da tako nesto stvarno slusam ni zbog eksperimenta. :oo

Bilo bi bas zanimljivo napraviti takav naucni eksperiment, na nekom uzorku ljudi u kontrolisanim uslovima i sa raznim zanrovima muzike, da se vidi kako koji utice na IQ.
0
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36163
Postovi: 32785
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Klin se distorzijom izbija...

Post Postao/la dmr »

već se rade slični eksperimenti :oo
Ruhal Ahmed spent two years in Guantanamo Bay. During his ordeal he was repeatedly tortured with music.
0
make your move :damir
Avatar
Spock
Moderator
Moderator
Reactions: 699
Postovi: 814
Pridružen/a: 30 maj 2025, 11:46

Re: Klin se distorzijom izbija...

Post Postao/la Spock »

dmr je napisao/la: 17 jul 2025, 09:55 već se rade slični eksperimenti :oo
Ruhal Ahmed spent two years in Guantanamo Bay. During his ordeal he was repeatedly tortured with music.
Kakvi su rezultati, ima li neki zakljucak? :oo
0
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36163
Postovi: 32785
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Klin se distorzijom izbija...

Post Postao/la dmr »

Spock je napisao/la: 19 jul 2025, 11:45
dmr je napisao/la: 17 jul 2025, 09:55 već se rade slični eksperimenti :oo

Kakvi su rezultati, ima li neki zakljucak? :oo
naravno, istjerali su đavola iz njega :oo
1
1 slika
make your move :damir
Avatar
medvjed23
Administrator
Reactions: 9823
Postovi: 9319
Pridružen/a: 28 jul 2020, 12:11
Lokacija: https://poezijaisve.blog/
Kontakt:

Re: Klin se distorzijom izbija...

Post Postao/la medvjed23 »

Neku noć bio na koncertu Zdravka Čolića.

I dok je Zdravko pjevo: "Ti i ja smo južnjaci", neki momak iza mene je izvodio neku svoju verziju koja glasi: "Ti i ja smo Bošnjaci". Ta verzija ispunila mi je um. Tu, bez prestanka, grmi i grmi:

Ti i ja smo Bošnjaci
Ti i ja smo Bošnjaci
Ti i ja smo Bošnjaci...

Situacija je ozbiljna. Tonem u ludilo i ne mogu to zaustaviti. Plašim se, tako se plašim...
3
3 slika
Avatar
Spock
Moderator
Moderator
Reactions: 699
Postovi: 814
Pridružen/a: 30 maj 2025, 11:46

Re: Klin se distorzijom izbija...

Post Postao/la Spock »

medvjed23 je napisao/la: 07 apr 2026, 20:33 Neku noć bio na koncertu Zdravka Čolića.

I dok je Zdravko pjevo: "Ti i ja smo južnjaci", neki momak iza mene je izvodio neku svoju verziju koja glasi: "Ti i ja smo Bošnjaci". Ta verzija ispunila mi je um. Tu, bez prestanka, grmi i grmi:

Ti i ja smo Bošnjaci
Ti i ja smo Bošnjaci
Ti i ja smo Bošnjaci...

Situacija je ozbiljna. Tonem u ludilo i ne mogu to zaustaviti. Plašim se, tako se plašim...
Terapija - nesto dovoljno zestoko, na svakih pola sata pustati, nivo minimalno 60db, trebalo bi proci do kraja dana. :oo
0
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 38024
Postovi: 31387
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Klin se distorzijom izbija...

Post Postao/la storm »

medvjed23 je napisao/la: 07 apr 2026, 20:33 Neku noć bio na koncertu Zdravka Čolića.

I dok je Zdravko pjevo: "Ti i ja smo južnjaci", neki momak iza mene je izvodio neku svoju verziju koja glasi: "Ti i ja smo Bošnjaci". Ta verzija ispunila mi je um. Tu, bez prestanka, grmi i grmi:

Ti i ja smo Bošnjaci
Ti i ja smo Bošnjaci
Ti i ja smo Bošnjaci...

Situacija je ozbiljna. Tonem u ludilo i ne mogu to zaustaviti. Plašim se, tako se plašim...
Probaj dvije ploče sepulture
Presijeci slayerom
I dovrši panterom

Mora pomoći
1
1 slika
Avatar
grunf
Perspektivni član
Perspektivni član
Reactions: 1052
Postovi: 938
Pridružen/a: 31 okt 2020, 08:31

Re: Klin se distorzijom izbija...

Post Postao/la grunf »

medvjed23 je napisao/la: 07 apr 2026, 20:33 Neku noć bio na koncertu Zdravka Čolića.

I dok je Zdravko pjevo: "Ti i ja smo južnjaci", neki momak iza mene je izvodio neku svoju verziju koja glasi: "Ti i ja smo Bošnjaci". Ta verzija ispunila mi je um. Tu, bez prestanka, grmi i grmi:

Ti i ja smo Bošnjaci
Ti i ja smo Bošnjaci
Ti i ja smo Bošnjaci...

Situacija je ozbiljna. Tonem u ludilo i ne mogu to zaustaviti. Plašim se, tako se plašim...
Vamos a la playa, oh oh oh oh…

Godinu dana prije Olimpijade u Sarajevu lansirana je kultna pjesma Vamos a la playa koju su pjevali dva simpaticna Talijana u sarenim havajskim kosuljama i simi cipelama u dvije boje. Malo ko je u Sarajevu razumio o cemu govori pjesma, pamtio se samo refren u kojem se nije previse paznje obracalo na rijeci. Po sarajevskim kaficima izvodilo se nekoliko verzija uz Stock 84 i Vecchia Romagna(Vekija), najpopularnije su bile “Famosova raja” i “ ‘Ajmo sada klanjat”.
0
Kako se pise "Ti si idiot"?
Avatar
mentalist
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2317
Postovi: 2749
Pridružen/a: 10 nov 2020, 15:17
Kontakt:

Re: Klin se distorzijom izbija...

Post Postao/la mentalist »

0
Avatar
mentalist
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 2317
Postovi: 2749
Pridružen/a: 10 nov 2020, 15:17
Kontakt:

Re: Klin se distorzijom izbija...

Post Postao/la mentalist »

0
Avatar
Ommadawn
Florida Man
Florida Man
Reactions: 17418
Postovi: 13443
Pridružen/a: 11 aug 2020, 19:23

Re: Klin se distorzijom izbija...

Post Postao/la Ommadawn »

0
Ko nije taslačio tuđu ženu - ne zna šta je prava ljubav.
Odgovori

Natrag na “Muzika”