Zasto toliko objektiva
Fotografska oprema
- WhiskeyPete
- Sleepless FM

- Reactions: 10241
- Postovi: 7506
- Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
- Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.
Re: Fotografska oprema
Hoćeš da ti se prašina skuplja po ogledalu.
1
1
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
- WhiskeyPete
- Sleepless FM

- Reactions: 10241
- Postovi: 7506
- Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
- Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.
Re: Fotografska oprema
Eto Ruski, iznenadi sebe sa makar Nikonom D750. Započni još jednu drugačiju životnu avanturu. 
0
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
- Russki
- prince of idiotism

- Reactions: 25333
- Postovi: 20025
- Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
- Lokacija: dystopian future
Re: Fotografska oprema
Ma pričao sam sa Stormom o tome nekada prošle godine. Hvala i tebi na savjetu.Sleepy Joe je napisao/la: ↑08 apr 2021, 23:33 Eto Ruski, iznenadi sebe sa makar Nikonom D750. Započni još jednu drugačiju životnu avanturu.![]()
Ipak, nisam siguran da imam šlifa za to.
Više volim vidjeti vas profiće na djelu. A ja ću pomalo iza kulisa za svoju dušu i najspretnije što znam telefonom da uslikam.
2
1
1
1
abysmal depths are flooded
- WhiskeyPete
- Sleepless FM

- Reactions: 10241
- Postovi: 7506
- Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
- Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.
Re: Fotografska oprema
Ja sam amater-entuzijast druže, za razliku od Storma.
Ovo je meni opuštajuća aktivnost, nekada mi sreže veliki stres, posebno kada odem na planinu, gdje uglavnom zabravljam da imam kuću, posao, roditelja, i sve druge ostale obaveze.
Jedino što je najbitnije je učenje, jer i najiskusniji fotografi nikada neće reći kako su uopšte savladali do kraja fotografiju.
To je takav hobi /profesija da se konstatno nešto novo uči, da je suprotno, ne bi imalo nikakvog smisla.
Ovo je meni opuštajuća aktivnost, nekada mi sreže veliki stres, posebno kada odem na planinu, gdje uglavnom zabravljam da imam kuću, posao, roditelja, i sve druge ostale obaveze.
Jedino što je najbitnije je učenje, jer i najiskusniji fotografi nikada neće reći kako su uopšte savladali do kraja fotografiju.
To je takav hobi /profesija da se konstatno nešto novo uči, da je suprotno, ne bi imalo nikakvog smisla.
2
2
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
Re: Fotografska oprema
Nisam ni ja nešto očekivao, još manje nekog slifa imao.Russki je napisao/la: ↑08 apr 2021, 23:39Ma pričao sam sa Stormom o tome nekada prošle godine. Hvala i tebi na savjetu.Sleepy Joe je napisao/la: ↑08 apr 2021, 23:33 Eto Ruski, iznenadi sebe sa makar Nikonom D750. Započni još jednu drugačiju životnu avanturu.![]()
Ipak, nisam siguran da imam šlifa za to.
Više volim vidjeti vas profiće na djelu. A ja ću pomalo iza kulisa za svoju dušu i najspretnije što znam telefonom da uslikam.![]()
Ali kad dobiješ aparat u ruke, uh nešto je drugo...
Ovisnost počinje.
2
2
Re: Fotografska oprema
Ama i ja sam amater entuziast, ponešto tj neki angažman, ne mogu biti nešto više.Sleepy Joe je napisao/la: ↑08 apr 2021, 23:43 Ja sam amater-entuzijast druže, za razliku od Storma.
Ovo je meni opuštajuća aktivnost, nekada mi sreže veliki stres, posebno kada odem na planinu, gdje uglavnom zabravljam da imam kuću, posao, roditelja, i sve druge ostale obaveze.
Jedino što je najbitnije je učenje, jer i najiskusniji fotografi nikada neće reći kako su uopšte savladali do kraja fotografiju.
To je takav hobi /profesija da se konstatno nešto novo uči, da je suprotno, ne bi imalo nikakvog smisla.
Bih ja, ali moram zasad živjeti i zaraditi skroz na drugoj strani
Učenje je tu konstanta, prvo jer profiliras stil, pa ono prije godinu dana ne vrijedi, bitno i tehnika napreduje, nema potpunog znanja nikada... To i jest najljepše. Ako voliš, uvijek imaš mjesta dalje krenuti.
3
1
2
2
- Russki
- prince of idiotism

- Reactions: 25333
- Postovi: 20025
- Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
- Lokacija: dystopian future
Re: Fotografska oprema
Još ćete me i nagovoriti. 
Da ne quotam dvaput..
Da odmah kažem, ja pojma nemam o fotografiji. Da se ne lažemo. Ali je volim vidjeti i guštam u tome i eto volim da uslikam i ja nešto, iako je to potpuno amaterski, to je ono za dušu što kažu. Sad da me pitaš po kojim kriterijima odlučujem koja mi je dobra fotka ili ne, ja ne bih znao stručno odgovoriti. Osim da mi je ugodna oku i nešto je neopisivo fascinantno u određenoj fotografiji. Naravno, to nikako ne spada u stručan odgovor
Vjerujem vam da je to ovisnost, družio sam se sa jednom djevojkom i to sam vidio, kad god smo išli negdje, ona nonstop puca. Onda ja gledam to, ne zapitkujem ništa, ali merak brate.
Također, shvatam te Sleepy kada kažeš da ti je to opuštajuća aktivnost, i meni je da se razumijemo. Ipak živimo u džehenemsko-paklenom svijetu. Ali eto, ako ništa, dijelimo isto interesovanje.
Da ne quotam dvaput..
Da odmah kažem, ja pojma nemam o fotografiji. Da se ne lažemo. Ali je volim vidjeti i guštam u tome i eto volim da uslikam i ja nešto, iako je to potpuno amaterski, to je ono za dušu što kažu. Sad da me pitaš po kojim kriterijima odlučujem koja mi je dobra fotka ili ne, ja ne bih znao stručno odgovoriti. Osim da mi je ugodna oku i nešto je neopisivo fascinantno u određenoj fotografiji. Naravno, to nikako ne spada u stručan odgovor
Vjerujem vam da je to ovisnost, družio sam se sa jednom djevojkom i to sam vidio, kad god smo išli negdje, ona nonstop puca. Onda ja gledam to, ne zapitkujem ništa, ali merak brate.
Također, shvatam te Sleepy kada kažeš da ti je to opuštajuća aktivnost, i meni je da se razumijemo. Ipak živimo u džehenemsko-paklenom svijetu. Ali eto, ako ništa, dijelimo isto interesovanje.
3
3
abysmal depths are flooded
- WhiskeyPete
- Sleepless FM

- Reactions: 10241
- Postovi: 7506
- Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
- Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.
Re: Fotografska oprema
Ti si sensei #2 ne bud skroman, vidi aparature. Pa toliko imaju i mrtvi profesionalci, pa eno, sada je prodavaju po grupi gdje obično i ja tražim sebi robe. A ti je opet imaš .storm je napisao/la: ↑08 apr 2021, 23:49Ama i ja sam amater entuziast, ponešto tj neki angažman, ne mogu biti nešto više.Sleepy Joe je napisao/la: ↑08 apr 2021, 23:43 Ja sam amater-entuzijast druže, za razliku od Storma.
Ovo je meni opuštajuća aktivnost, nekada mi sreže veliki stres, posebno kada odem na planinu, gdje uglavnom zabravljam da imam kuću, posao, roditelja, i sve druge ostale obaveze.
Jedino što je najbitnije je učenje, jer i najiskusniji fotografi nikada neće reći kako su uopšte savladali do kraja fotografiju.
To je takav hobi /profesija da se konstatno nešto novo uči, da je suprotno, ne bi imalo nikakvog smisla.
Bih ja, ali moram zasad živjeti i zaraditi skroz na drugoj strani
Učenje je tu konstanta, prvo jer profiliras stil, pa ono prije godinu dana ne vrijedi, bitno i tehnika napreduje, nema potpunog znanja nikada... To i jest najljepše. Ako voliš, uvijek imaš mjesta dalje krenuti.
2
1
1
1
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
- Russki
- prince of idiotism

- Reactions: 25333
- Postovi: 20025
- Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
- Lokacija: dystopian future
Re: Fotografska oprema
Sada sam vidio cijenu Nikona D750. Mal' se šlagirao nisam. 
2
2
abysmal depths are flooded
Re: Fotografska oprema
Pričao sam ti.
Ja preporučam uvijek početi sa nekim solidnim polovnim.
Prvo ne moraš iskrcati za makinu bogastvo, ako kojim slučajem vidiš da ti nije to to, uvijek ćeš ga prodati za iste novce... Ako kupiš novog, pola si odmah bacio, u slučaju da hoćeš dalje prodati.
A ako te povuče, odlično je za naučiti na njemu, izmaltretirati ga skljocanjem, naučiti postavke... Pa kasnije kupiš nešto ozbiljno, poput D750.
Ili recimo D5600 za početak...(nov nešto preko 500€)
Mada neću dalje za nikon praviti reklamu... Ja sam iz plemena canon
0
- Russki
- prince of idiotism

- Reactions: 25333
- Postovi: 20025
- Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
- Lokacija: dystopian future
Re: Fotografska oprema
Jasno mi je brt, no, sve i da se odlučim upustiti u tu avanturu, nisam baš toliko solventan, a i imam neke druge prioritete. Recimo, brdsko planinski bicikl. Ipak mi to bolje ide od rukestorm je napisao/la: ↑09 apr 2021, 00:22Pričao sam ti.
Ja preporučam uvijek početi sa nekim solidnim polovnim.
Prvo ne moraš iskrcati za makinu bogastvo, ako kojim slučajem vidiš da ti nije to to, uvijek ćeš ga prodati za iste novce... Ako kupiš novog, pola si odmah bacio, u slučaju da hoćeš dalje prodati.
A ako te povuče, odlično je za naučiti na njemu, izmaltretirati ga skljocanjem, naučiti postavke... Pa kasnije kupiš nešto ozbiljno, poput D750.
Ili recimo D5600 za početak...(nov nešto preko 500€)
Mada neću dalje za nikon praviti reklamu... Ja sam iz plemena canon![]()
Vidjeti ćemo šta će vrijeme reći...
2
2
abysmal depths are flooded
- lejlamo
- Komorebi

- Reactions: 13994
- Postovi: 6433
- Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
- Lokacija: kamen i drača
- Russki
- prince of idiotism

- Reactions: 25333
- Postovi: 20025
- Pridružen/a: 29 aug 2020, 19:19
- Lokacija: dystopian future
Re: Fotografska oprema
A jel? Hvala draga šta si mi skrenula pažnju hehe, neću ni gledati. Hvatam se ja nečega šta mi ide od ruke i u čemu sam dobar.
1
1
abysmal depths are flooded
1