Fotografska oprema

Fotografije sa interneta, majstori fotografije, savjeti, preporuke...
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 38024
Postovi: 31387
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

toxic je napisao/la: 01 okt 2021, 17:07
storm je napisao/la: 07 aug 2021, 07:26 Burn baby... Burn :love

Canon EF 70-300mm f4-/5,6 serija L
Kakav je lens? Da li si mozda koristio 100-400mm?
Bas jutros sam malo pretrazivala... razmisljam o obnovi, ne mogu se odluciti koji bi mi bio pogodniji :hm
Koliko sam upratila po recenzijama kvalitet fotografije je dosta slican kod oba modela.

Koga da opljackam za tu kameru? :keke
inace, koje kameru mogu 'terati' ovakve objektive?
Meni se za koncerte ubio, zakon.
Baš prave dužine, a na 70mm još uvijek dovoljno širok za neke šire kadrove... Da ne moram stalno mijenjati stakla.
Stabilizacija radi besprijekorno i jako koristi.
Riješenje je još jedan body, ali ko će to vucati :oo
Probao sam sigmu 60-600mm,koja je top shit... Neobično dobra za takav raspon.
Aparat...
Ja sam na full frame 6D, a planiram prodati oba koja imam, i na 6D mark II saltati...
6D bi ti bio super.
1
1 slika
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 10001
Postovi: 4204
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la toxic »

storm je napisao/la: 01 okt 2021, 17:15 Meni se za koncerte ubio, zakon.
Baš prave dužine, a na 70mm još uvijek dovoljno širok za neke šire kadrove... Da ne moram stalno mijenjati stakla.
Stabilizacija radi besprijekorno i jako koristi.
Riješenje je još jedan body, ali ko će to vucati :oo
Probao sam sigmu 60-600mm,koja je top shit... Neobično dobra za takav raspon.
Aparat...
Ja sam na full frame 6D, a planiram prodati oba koja imam, i na 6D mark II saltati...
6D bi ti bio super.
Mogu li uporediti koncerte i wildlife? :valja
Super, bitna mi je stabilizacija. Ima li brz auto-fokus? Jel ti fotkas iz ruke?
Za 100-400mm da se preporucuje tripod zbog tezine, sto mom stilu fotografije bas i ne odgovara, to mi je bio problem s Tamron lensom.
A koliko vidim znatna razlika je izmedju ova dva sto se tice tezine, a i cene.

Sorry sto davim, al' cenim info's iz prve ruke :opa
0
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 38024
Postovi: 31387
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

toxic je napisao/la: 01 okt 2021, 17:30
storm je napisao/la: 01 okt 2021, 17:15 Meni se za koncerte ubio, zakon.
Baš prave dužine, a na 70mm još uvijek dovoljno širok za neke šire kadrove... Da ne moram stalno mijenjati stakla.
Stabilizacija radi besprijekorno i jako koristi.
Riješenje je još jedan body, ali ko će to vucati :oo
Probao sam sigmu 60-600mm,koja je top shit... Neobično dobra za takav raspon.
Aparat...
Ja sam na full frame 6D, a planiram prodati oba koja imam, i na 6D mark II saltati...
6D bi ti bio super.
Mogu li uporediti koncerte i wildlife? :valja
Super, bitna mi je stabilizacija. Ima li brz auto-fokus? Jel ti fotkas iz ruke?
Za 100-400mm da se preporucuje tripod zbog tezine, sto mom stilu fotografije bas i ne odgovara, to mi je bio problem s Tamron lensom.
A koliko vidim znatna razlika je izmedju ova dva sto se tice tezine, a i cene.

Sorry sto davim, al' cenim info's iz prve ruke :opa
Ja sam sve do sad sa 70-300 iz ruke...
Evo koji minut, baš mi je aparat tu da prebacim neke, neobrađene...
Da, af je odličan, L serija nema greške.
Stabilizacija u 4 koraka super radi... Horizontalno, vertikalno, short, Long...
Čekaj malo za jelenka :love
1
1 slika
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 38024
Postovi: 31387
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

toxic je napisao/la: 01 okt 2021, 17:30
storm je napisao/la: 01 okt 2021, 17:15 Meni se za koncerte ubio, zakon.
Baš prave dužine, a na 70mm još uvijek dovoljno širok za neke šire kadrove... Da ne moram stalno mijenjati stakla.
Stabilizacija radi besprijekorno i jako koristi.
Riješenje je još jedan body, ali ko će to vucati :oo
Probao sam sigmu 60-600mm,koja je top shit... Neobično dobra za takav raspon.
Aparat...
Ja sam na full frame 6D, a planiram prodati oba koja imam, i na 6D mark II saltati...
6D bi ti bio super.
Mogu li uporediti koncerte i wildlife? :valja
Super, bitna mi je stabilizacija. Ima li brz auto-fokus? Jel ti fotkas iz ruke?
Za 100-400mm da se preporucuje tripod zbog tezine, sto mom stilu fotografije bas i ne odgovara, to mi je bio problem s Tamron lensom.
A koliko vidim znatna razlika je izmedju ova dva sto se tice tezine, a i cene.

Sorry sto davim, al' cenim info's iz prve ruke :opa
Jelen je na cca 150 metara od mene... Košuta oko 50
20210926182640__MG_5621.jpg
20210926150713__MG_5388.jpg
6
5 slika 1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
Avatar
WhiskeyPete
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 10237
Postovi: 7504
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la WhiskeyPete »

1
1 slika
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 10001
Postovi: 4204
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la toxic »

storm je napisao/la: 01 okt 2021, 17:51 Ja sam sve do sad sa 70-300 iz ruke...
Evo koji minut, baš mi je aparat tu da prebacim neke, neobrađene...
Da, af je odličan, L serija nema greške.
Stabilizacija u 4 koraka super radi... Horizontalno, vertikalno, short, Long...
Čekaj malo za jelenka :love
Taman kad sam se odlucila za 70 - 300mm skontam da nema nigde, ama bas nigde da si kupi.
Ono sto sam nasla sve je used, to mi je risky. Cekam odgovor od jedne kompanije da vidim da li mogu da naruce, al' cisto sumnjam jer ni od Canona direktno ne moze, out of stock. Da budem strpljiva ili da idem na 100-400mm, pitanje je sad :ovaj

Super su ti fotke, kosuta posebno :srce
1
1 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 38024
Postovi: 31387
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

toxic je napisao/la: 02 okt 2021, 16:22
storm je napisao/la: 01 okt 2021, 17:51 Ja sam sve do sad sa 70-300 iz ruke...
Evo koji minut, baš mi je aparat tu da prebacim neke, neobrađene...
Da, af je odličan, L serija nema greške.
Stabilizacija u 4 koraka super radi... Horizontalno, vertikalno, short, Long...
Čekaj malo za jelenka :love
Taman kad sam se odlucila za 70 - 300mm skontam da nema nigde, ama bas nigde da si kupi.
Ono sto sam nasla sve je used, to mi je risky. Cekam odgovor od jedne kompanije da vidim da li mogu da naruce, al' cisto sumnjam jer ni od Canona direktno ne moze, out of stock. Da budem strpljiva ili da idem na 100-400mm, pitanje je sad :ovaj

Super su ti fotke, kosuta posebno :srce
Ja sam uzeo "used"
Novi je tu cxa 1500€...
Koliko pratim oglase u sloveniji, pojavila su se dva komada svih ovih godina, jedan od njih mi je u torbi :valja
Ja sam imao sreće, naletio na old school fotografa, djedica iz Maribora, već po tome kako rukuje sa opremom, vidio sam da to pazi, to neće vani ni mijenjati objektiv. Ušli smo u auto, da promijeni :heidi2
Ili ih nema puno, ili se jednom kad ga se dočepaš, jednostavno ne prodaje :D
Bio bi savršen da je f2, 8 ali onda bi imao i tri kile :ooo
A vidiš na kosuti, da fino blura.
A tebi bi i 100-400 bio super, možda i bolji.
Je li cijena slična kod vas?
1
1 slika
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 10001
Postovi: 4204
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la toxic »

Sretnik. To je ok kad je od nekog za koga znas kako rukuje opremom.
Ja sama od sebe nikad ne bih kupila, kamoli od drugog :ooo

Bas sam se razocarala, nakon godinu dana predomisljanja konacno se odlucim i baksuz.
100-400mm bi bio bolji radi zumiranja, taj sam prvi i pikirala, ali je tezi, sto nije pogodnost, a nije ni mala razlika u ceni.

EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM - MSRP: $2,999.99
EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM - MSRP: $1,799.99

Ne znam, najbolje da pustim par dana da mi se 'slegne u glavi' nego da se zalecem :malagani
1
1 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 38024
Postovi: 31387
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

toxic je napisao/la: 02 okt 2021, 16:51 Sretnik. To je ok kad je od nekog za koga znas kako rukuje opremom.
Ja sama od sebe nikad ne bih kupila, kamoli od drugog :ooo

Bas sam se razocarala, nakon godinu dana predomisljanja konacno se odlucim i baksuz.
100-400mm bi bio bolji radi zumiranja, taj sam prvi i pikirala, ali je tezi, sto nije pogodnost, a nije ni mala razlika u ceni.

EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS II USM - MSRP: $2,999.99
EF 70-300mm f/4-5.6L IS USM - MSRP: $1,799.99

Ne znam, najbolje da pustim par dana da mi se 'slegne u glavi' nego da se zalecem :malagani
Baš je skup...
A sa druge strane, svakako dati preko 1000, a da nemaš pojma šta je radjeno s njim... Rizik.

A 70-200 plus konverter 1,4 ili 2,0?
Mada konverter diže i blendu... Ako imaš 70-200mm/f2, 8, sa konverterom je 140-400mm ali i f5, 6
Ali imaš onda odličan all round lens za mali zoom, plus portretni, a sa konverterom zoom životinju :oo
Cijena je oko 2000€ za 70-200 IS USM L f2, 8, i konverter cca 200€
Ali to sam ti pisao već, čini mi se :ovaj
0
Avatar
WhiskeyPete
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 10237
Postovi: 7504
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la WhiskeyPete »

Imaš u Sarajevu, sigurica na 2.700 KM. Što bi kladioničari rekli.... :ddk

https://www.univerzalno.com/shop/foto-i ... -l-is-usm/

Najbolja i najpouzdanija opcija, ako mene pitaš..... :sret

https://www.bhphotovideo.com/c/search?N ... yes&sts=ma
1
1 slika
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
Avatar
WhiskeyPete
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 10237
Postovi: 7504
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la WhiskeyPete »

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa napokooooooooooooooooooon...Donio mi prijatelj da ga prvi pregledam. :ples

slika
2
1 slika 1 slika
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 10001
Postovi: 4204
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la toxic »

storm je napisao/la: 02 okt 2021, 18:51 Baš je skup...
A sa druge strane, svakako dati preko 1000, a da nemaš pojma šta je radjeno s njim... Rizik.

A 70-200 plus konverter 1,4 ili 2,0?
Mada konverter diže i blendu... Ako imaš 70-200mm/f2, 8, sa konverterom je 140-400mm ali i f5, 6
Ali imaš onda odličan all round lens za mali zoom, plus portretni, a sa konverterom zoom životinju :oo
Cijena je oko 2000€ za 70-200 IS USM L f2, 8, i konverter cca 200€
Ali to sam ti pisao već, čini mi se :ovaj
Jesmo pricali tad kad sam bila neodlucna, isti si mi predlog dao.
To je super za nekog koga ne mrzi da se cima, meni bude mrsko objektiv promeniti :keke
A i sve to mi zvuci kao budzenje, wanna bi nesto sto nije, I don't like it.

Narucen 100-400, stize za dva dana :jupi

p.s. - Canon je prestao da proizvodi 70-300.
Tako me obavestise.
1
1 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 10001
Postovi: 4204
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la toxic »

SmokingMan je napisao/la: 02 okt 2021, 19:08 Imaš u Sarajevu, sigurica na 2.700 KM. Što bi kladioničari rekli.... :ddk

https://www.univerzalno.com/shop/foto-i ... -l-is-usm/

Najbolja i najpouzdanija opcija, ako mene pitaš..... :sret

https://www.bhphotovideo.com/c/search?N ... yes&sts=ma
Shipping Restriction:
No shipping to CANADA :keke

maksuz da dodjem po lens:)
1
1 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
WhiskeyPete
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 10237
Postovi: 7504
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la WhiskeyPete »

@toxic Vala bujrum, da zarađujem 10 k mjesečno, lično bih ti kupio i poslao da se ne moraš mučiti oko nabavke. :ooo
1
1 slika
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 38024
Postovi: 31387
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

@toxic jel to stigla beba debela?
0
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 10001
Postovi: 4204
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la toxic »

storm je napisao/la: 13 okt 2021, 07:35 @toxic jel to stigla beba debela?


Stiglo :sret

tox.jpg


Mislim da je na kraju ipak bolja opcija ispala sto sam uzela ovaj radi veceg zuma.
Kako sam i mislila ranije, jedina mana mu je sto je tezak, tu bi morala naci neku bolju opciju jer ga sad doslovno nosim kao bebu u rukama :D a stalno pakovanje i raspakivanje nije bas odgovarajuca opcija. Imam 3 meseca fore da ga isprobam pa videcemo. So far sam zadovoljna rezultatom.
I konacno sam prestala da koristim Live View mode :ooo
4
3 slika 1 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36107
Postovi: 32715
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la dmr »

jesi li ti mijenjala i body u medjuvremenu, nisam upratio?
0
make your move :damir
Odgovori

Natrag na “Fotografija”