Fotografska oprema

Fotografije sa interneta, majstori fotografije, savjeti, preporuke...
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 10001
Postovi: 4204
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la toxic »

dmr je napisao/la: 13 okt 2021, 14:03 jesi li ti mijenjala i body u medjuvremenu, nisam upratio?
Nisam, jos koristim anticki Canon t6i :D
Jednog dana cu nabaviti nesto bolje.
Kad dodje vreme moracu uraditi detaljniji research, sve do sad sto sam gledala preskupo je.
1
1 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 38024
Postovi: 31387
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

toxic je napisao/la: 13 okt 2021, 13:58
storm je napisao/la: 13 okt 2021, 07:35 @toxic jel to stigla beba debela?


Stiglo :sret


tox.jpg



Mislim da je na kraju ipak bolja opcija ispala sto sam uzela ovaj radi veceg zuma.
Kako sam i mislila ranije, jedina mana mu je sto je tezak, tu bi morala naci neku bolju opciju jer ga sad doslovno nosim kao bebu u rukama :D a stalno pakovanje i raspakivanje nije bas odgovarajuca opcija. Imam 3 meseca fore da ga isprobam pa videcemo. So far sam zadovoljna rezultatom.
I konacno sam prestala da koristim Live View mode :ooo
Čestitam :sret
Dobro svjetlo i čuvaj ga :cool
1
1 slika
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36252
Postovi: 32931
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la dmr »

toxic je napisao/la: 13 okt 2021, 14:13
dmr je napisao/la: 13 okt 2021, 14:03 jesi li ti mijenjala i body u medjuvremenu, nisam upratio?
Nisam, jos koristim anticki Canon t6i :D
Jednog dana cu nabaviti nesto bolje.
Kad dodje vreme moracu uraditi detaljniji research, sve do sad sto sam gledala preskupo je.
znaci ima u njima jos zivota :missy :D :D ... da podsjetim, i kod mene je taj, samo je kod nas u evropi konzervativni naziv, nije rebel :ooo
1
1 slika
make your move :damir
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 10001
Postovi: 4204
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la toxic »

dmr je napisao/la: 13 okt 2021, 14:35
znaci ima u njima jos zivota :missy :D :D ... da podsjetim, i kod mene je taj, samo je kod nas u evropi konzervativni naziv, nije rebel :ooo
Rebel, slaze mi se se uz personality :keke
jel ga to ti uopste ne koristis vise? Meni je ok i gura fino i ovaj novi objektiv. Mada godinama nisam ni probala drugi body da bi mogla uporediti i videti neku razliku. A bolje i da ne probavam, makar dok se ne oporavim od ovog troska :D
0
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36252
Postovi: 32931
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la dmr »

toxic je napisao/la: 13 okt 2021, 15:05
dmr je napisao/la: 13 okt 2021, 14:35
znaci ima u njima jos zivota :missy :D :D ... da podsjetim, i kod mene je taj, samo je kod nas u evropi konzervativni naziv, nije rebel :ooo
Rebel, slaze mi se se uz personality :keke
jel ga to ti uopste ne koristis vise? Meni je ok i gura fino i ovaj novi objektiv. Mada godinama nisam ni probala drugi body da bi mogla uporediti i videti neku razliku. A bolje i da ne probavam, makar dok se ne oporavim od ovog troska :D
bas se slaze :ooo

koristim, kad se natjeram :ooo ... jos uvijek ne mogu da napravim fotke kao mobitelom :D :D na ovim takmicenjima se najbolje vidi :ddk :crni

evo jedna s canona out of focus :rola :D
3
1 slika 1 slika 1 slika
Nemaš dopuštenje za pregledavanje privit(a)ka dodan(og)ih postu.
make your move :damir
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 10001
Postovi: 4204
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la toxic »

dmr je napisao/la: 13 okt 2021, 15:14 bas se slaze :ooo

koristim, kad se natjeram :ooo ... jos uvijek ne mogu da napravim fotke kao mobitelom :D :D na ovim takmicenjima se najbolje vidi :ddk :crni

evo jedna s canona out of focus :rola :D
Ni ja ne mogu :D
Da nije radi zumiranja i kvaliteta samo bih mobitel i koristila, ne moze se porediti lagodnost koristenja u odnosu na kameru, a tek editovanje da ne spominjem.
1
1 slika
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
WhiskeyPete
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 10266
Postovi: 7526
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la WhiskeyPete »

Ima se, može se, mashallah. Hajde sada da izdvojiš 300 Dolara za Tracker. :ddk
1
1 slika
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36252
Postovi: 32931
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la dmr »

Šta je to? :heidi2 ... zvuči mi nekako stalkerski :crni :crni
2
2 slika
make your move :damir
Avatar
lejlamo
Komorebi
Komorebi
Reactions: 13994
Postovi: 6433
Pridružen/a: 23 jul 2020, 11:02
Lokacija: kamen i drača

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la lejlamo »

super vam je kada fotografijom ilustrujete priču o foto opremi :cool
1
1 slika
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36252
Postovi: 32931
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la dmr »

toxic je napisao/la: 13 okt 2021, 18:36
dmr je napisao/la: 13 okt 2021, 15:14 bas se slaze :ooo

koristim, kad se natjeram :ooo ... jos uvijek ne mogu da napravim fotke kao mobitelom :D :D na ovim takmicenjima se najbolje vidi :ddk :crni

evo jedna s canona out of focus :rola :D
Ni ja ne mogu :D
Da nije radi zumiranja i kvaliteta samo bih mobitel i koristila, ne moze se porediti lagodnost koristenja u odnosu na kameru, a tek editovanje da ne spominjem.
Sad mi je lakse :D :D
1
1 slika
make your move :damir
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 10001
Postovi: 4204
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la toxic »

SmokingMan je napisao/la: 13 okt 2021, 18:55 Ima se, može se, mashallah. Hajde sada da izdvojiš 300 Dolara za Tracker. :ddk
Doci ce i to na red nekad nadam se:)
Jesi ti isprobao svoju masinu, kako te sluzi?
0
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Avatar
storm
Administrator
Reactions: 38024
Postovi: 31387
Pridružen/a: 15 jul 2020, 12:19
Lokacija: 🇸🇮

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la storm »

toxic je napisao/la: 13 okt 2021, 15:05
dmr je napisao/la: 13 okt 2021, 14:35
znaci ima u njima jos zivota :missy :D :D ... da podsjetim, i kod mene je taj, samo je kod nas u evropi konzervativni naziv, nije rebel :ooo
Rebel, slaze mi se se uz personality :keke
jel ga to ti uopste ne koristis vise? Meni je ok i gura fino i ovaj novi objektiv. Mada godinama nisam ni probala drugi body da bi mogla uporediti i videti neku razliku. A bolje i da ne probavam, makar dok se ne oporavim od ovog troska :D
Nisam jučer stigao dodati, samo kratko komentirao...
Cestitke baš, ovo je objektiv za tebe :sret
L serija je kupnja za života, vidim ih stare nekoliko desetljeća, nema greške, gradjeni poput tenka, tome treba i zahvaliti na težini. A ionako to nije staklo, koje ćeš svaki dan nositi sa sobom.
Nema kompromisa kod crvenog ruba :love

Tvoj sljedeći izbor bi mogao ići samo u dva smjera... 5D mark4 je još uvijek bezvezno skup, idealan bi ti bio 6D mark2.

Meni na mark1 strašno nedostaje touch display, vrtljiv ekran, ali to nije u suštini jedina razlika između mark1 i mark2... Prvo naravno procesor novije generacije
Mark1 ima DIGIC5+, dok mark2 ima DIGIC7
20mpx vs 26mpx
Iso25600 vs ISO 40000
Dual pixel, i tako te stvarčice koje život znače :oo

Druga varijanta ti je mirrorless, na što i ja čekam.
Glupo mi je sad prelaziti na mark2, kad za nešto više novca mogu na R6 mrlc, što je definitivno budućnost. A svi Canon objektivi, i to je sad dokazano, preko EF /RF adaptera, odlično rade. Baš su se posvetili tome, i mislili na hrpe stakla, koje njihovi korisnici već posjeduju..
Ja svoj 6D neću prodati, jer ostaje relikt jedne DSLR ere.
1
1 slika
Avatar
WhiskeyPete
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 10266
Postovi: 7526
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la WhiskeyPete »

toxic je napisao/la: 14 okt 2021, 15:19
SmokingMan je napisao/la: 13 okt 2021, 18:55 Ima se, može se, mashallah. Hajde sada da izdvojiš 300 Dolara za Tracker. :ddk
Doci ce i to na red nekad nadam se:)
Jesi ti isprobao svoju masinu, kako te sluzi?
Kako smo je dobili samo kiša pada. :keke

Proučio sam neke osnovne funkcije, taman da i prijatelju mogu za par minuta sve objasniti, mada sam to već i uradio.

Fabrički je do pola napunjena batrija, i puna može trajati i do 24 sata.

Prvo planiramo Mjesec jedan period, baš me interesuje kakve li će boje izvući na 2 x 2 min expozicije.

Pa onda Orionov pojas, kojeg čekam oko Januara.

Ah, već sam vidio da su Pleiades (sedam sestara) dosta visoko noću na nebu, i bit će tako do proljeća, jer su bukvalno uz sazviježđe Orion, a još bliže Aldebaranu, tako da ima jedan divan kadar za širi otvor.
1
1 slika
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
Avatar
Socrates
PRO behar
PRO behar
Reactions: 14899
Postovi: 16795
Pridružen/a: 22 aug 2020, 03:11

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la Socrates »

Ako samo kiša pada @SmokingMan to su idealni uslovi za pravljenje fotki za takmičenje. :max
2
1 slika 1 slika
Tražili smo se po prethodnim životima
Avatar
dmr
Progressed Mars
Progressed Mars
Reactions: 36252
Postovi: 32931
Pridružen/a: 30 jul 2020, 12:40

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la dmr »

Jos s trackerom kapljica, fantazija :missy :keke
2
2 slika
make your move :damir
Avatar
WhiskeyPete
Sleepless FM
Sleepless FM
Reactions: 10266
Postovi: 7526
Pridružen/a: 27 jul 2020, 17:06
Lokacija: Always cheerful, even when i asleep.

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la WhiskeyPete »

Kakva kiša, da mogu rastjerao bih oblake, evo sada iz ureda. :ddk
0
“I don't like 'em putting chemicals in the water that turn the freakin' frogs gay!”
Avatar
toxic
Etablirani član
Etablirani član
Reactions: 10001
Postovi: 4204
Pridružen/a: 14 dec 2020, 15:55
Lokacija: My Own World

Re: Fotografska oprema

Post Postao/la toxic »

storm je napisao/la: 14 okt 2021, 17:37 Nisam jučer stigao dodati, samo kratko komentirao...
Cestitke baš, ovo je objektiv za tebe :sret
L serija je kupnja za života, vidim ih stare nekoliko desetljeća, nema greške, gradjeni poput tenka, tome treba i zahvaliti na težini. A ionako to nije staklo, koje ćeš svaki dan nositi sa sobom.
Nema kompromisa kod crvenog ruba :love

Tvoj sljedeći izbor bi mogao ići samo u dva smjera... 5D mark4 je još uvijek bezvezno skup, idealan bi ti bio 6D mark2.

Meni na mark1 strašno nedostaje touch display, vrtljiv ekran, ali to nije u suštini jedina razlika između mark1 i mark2... Prvo naravno procesor novije generacije
Mark1 ima DIGIC5+, dok mark2 ima DIGIC7
20mpx vs 26mpx
Iso25600 vs ISO 40000
Dual pixel, i tako te stvarčice koje život znače :oo

Druga varijanta ti je mirrorless, na što i ja čekam.
Glupo mi je sad prelaziti na mark2, kad za nešto više novca mogu na R6 mrlc, što je definitivno budućnost. A svi Canon objektivi, i to je sad dokazano, preko EF /RF adaptera, odlično rade. Baš su se posvetili tome, i mislili na hrpe stakla, koje njihovi korisnici već posjeduju..
Ja svoj 6D neću prodati, jer ostaje relikt jedne DSLR ere.
Ja isto mislim da je ovo super izbor sto se tice telephoto objektiva, i da sam mirna duzi period. Cak i da se nesto desi imam garanciju 4 godine, pa se ne opterecujem preterano, a pazim svakako. Jos bih volela nekad u buducnosti nabaviti neki macro i to bi bilo to, all set.

Sto se tice 'tela' povrsno sam gledala za ovaj 5D Mark IV, a za 6D Mark II vidim da bih sad mogla uzeti na snizenju, oko $300 manje od regularne cene, tako da cu svakako pogledati specifikacije i uporediti s drugim modelima. Mnogo mi znaci sto sve mogu da isprobam i u slucaju da nisam zadovoljna vratim bez problema.

Hvala tebi na preporuci i objasnjenju :toxi
0
⇻ Nᴏᴛ Aʟʟ Wʜᴏ Wᴀɴᴅᴇʀ Aʀᴇ Lᴏsᴛ ⇺
Odgovori

Natrag na “Fotografija”